Výsledkový servis 31. týždňa (2.8.-8.8.)

Prehľad zápasov a výsledkov

 

MUŽI „A“

 • SLOVNAFT CUP – 1.kolo – 4.8.2021 – 17:00 – ihrisko Diviaky.

ŠK DYNAMO DIVIAKY   1:4 (1:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: 1´- Repáň, 33´- Šesták, 40´- Repáň, 82´- Kulich Dominik..

Zostava: Kulich Peter, Staš, Arvensis, Cvik, Repáň, Líška, Dinga, Chovanec, Šesták, Lanko, Turčina.

Striedali: Tomka, Garaj, Jasenovský, Kulich Dominik, Ďungel.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): Nie raz sa stalo, že pohárový zápas sa vymkne favoritovi z rúk. Aj preto sme sa v príprave zamerali na to, aby sme nič nepodcenili a udržali si správnu koncentráciu. Myslím, že sa to podarilo. Zápas sme herne i výsledkovo mali pod kontrolou, hoci vyskytli sa aj nejaké chybičky. Rád by som pochválil domáci tím za sympatický výkon, nič nám neuľahčovali a boli dobrým konkurentom. Aj za stavu 3:1 v náš prospech sme museli byť ostražití, čo len prospelo futbalu.

 

 • TIPOS III.Liga – Stred – 2.kolo – 7.8.2021 – 17:00 – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:0 (1:0)   TJ TATRAN ORAVSKÉ VESELÉ

Góly: 22´- Líška.

Zostava: Hažer, Tomka, Garaj, Jasenovský, Cvik, Bučo, Barčík (K), Líška, Chovanec, Lanko, Ďungel.

.Striedali: Šesták, Repáň, Dinga.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): Chalanom som už hovoril, že odkedy som tu trénerom, sme ťažšie vyžrebovanie ešte nemali. Prvých v piatich kolách sme narazili, resp. ešte narazíme na kvalitných súperov, ktorí sa podľa mňa umiestnia v prvej sedmičke. A k týmto mužstvám radím aj Oravské Veselé, ktoré  aj v dnešnom zápase potvrdilo svoju kvalitu. Bolo silné v defenzíve a aj pri ich útočných výpadoch sme sa museli mať na pozore. Nebolo jednoduché  dnes získať tri body, o to viac si ich ceníme. Gól Líšku bol aj vyústením našej aktivity, dobrej práce Jasenovského i Buča, zaslúžene sme išli do vedenia. Po prestávke sme sa zamerali na to, aby sme vedenie udržali,  samozrejme s tým, že každú príležitosť využijeme aj na útočenie. Blízko ku gólu mal Jasenovský, mohol to celé zaklincovať, no chýbalo mu aj trochu šťastia. Pri tesnom výsledku bol tak zápas až do konca otvorený, o to viac sa teším, že sme ho vybojovali vo svoj prospech a neinkasovali.

 

DORAST U19

 • II.Liga SD – Východ – 2.kolo – 7.8.2021 – 11:00 – ihrisko Snina.

MFK SNINA   0:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: -.

Zostava: Jadroň, Tichý, Vajdel, Ruttkay, Pavlík, Kulich, Hodža, Ondruš, Ursíny, Satina D.,  Medek.

.Striedali: Pekelský, Satina J., Rihane.

Komentár trénera (Šupej Marián): Úroveň zápasu ovplyvnil nekvalitný terén. Obidve mužstva sa snažili o kombinačnú hru, ale absentovala v nej presnosť. Hra sa odvíjala prevažne v strede poľa. O rozruch sa  postarali domáci, keď nedorozumenie v našich zadných radoch takmer potrestal domáci útočník. Našťastie M.Ruttkay vykopával loptu z prázdnej brány. Druhý polčas sa naša hra zlepšila. Boli sme aktívnejší a po štandardnej situácii mohol otvoriť skóre D.Kulich. Jeho pokus však tesne minul bránku domácich. Tí hrozili len po priamych kopoch, častokrát vymyslených. V závere zápasu sme jasne dominovali. Škoda vyložených šancí S.Pekelského, ktorý strelou z vnútra pokutového územia trafil iba tyč domácej brány. Vzápätí jeho hlavička tesne minula bránu. Za bojovný výkon sme si bod zaslúžili, boli sme však blízko trom.

 

DORAST U17

 • II.Liga SD – Východ – 2.kolo – 7.8.2021 – 13:30 – ihrisko Snina.

MFK SNINA   0:3 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Smik 2, Mendel.

Zostava: Klanický, Lipinský, Kľučinec, Chebeň, Adamica, Krška, Lesev, Marčičiak, Valek, Mendel, Lamoš.

Striedali: Čeman, Smik, Vajdel, Konček, Hriňa.

 

STARŠÍ ŽIACI U15

 • Prípravný zápas – 8.8.2021 – 10:00 – ihrisko Púchov.

MŠK PÚCHOV   3:1 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Roštek.

Zostava: Macko, Dolník, Kopčan, Lehotzký L., Vaník, Lepot, Gomola, Uhliarik, Roštek, Šalaga, Laš.

Striedali: Paulíny, Lehotzký, Kapusta, Adamík.

Komentár trénera (Furo Vladimír): Do zápasu sme museli nastúpiť bez viacero hráčov.  Mužstvo hlavne v prvom polčase predviedlo veľmi dobrý výkon. Boli sme dominantnejší v zápase, snažili sme sa určovať tempo hry. Dobre sme kombinovali, pričom sme si vytvorili viacero gólových príležitostí, avšak len jednu z nich sme premenili, čo nás v konečnom dôsledku mrzelo. Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom pokračovať v dobrom výkone, ale hneď na úvod po individuálnej chybe sme inkasovali gól, čo sa prejavilo na našej sebadôvere. Nedokázali sme sa dostať naspäť do tempa a začali sme robiť individuálne chyby čo súper využil.  Išlo pre nás o smolný zápas, pričom však do budúcna musíme našu hernú dominanciu pretaviť už aj výsledkovo.

 

STARŠÍ ŽIACI U14

 • Prípravný zápas – 8.8.2021 – 11:30 – ihrisko Púchov.

MŠK PÚCHOV   3:2 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Krovina, Tomka.

Zostava: Pavlovič, Maslák, Marček, Klenec, Maniš, Brincka, Faziková, Skladaný, Tomka, Krovina, Krška.

Striedali: Nečesaný, Mendel, Kováčik, Cálik.

Komentár trénera (Turčina Marián): Prvý polčas nám vôbec nevyšiel, nastúpili sme nekoncentrovaný, robili veľa chýb v defenzívnych činnostiach a súper všetko trestal. Druhý polčas bol presným opakom. V zápase sme jednoznačne dominovali, zahodili sme však veľké množstvo vyložených gólových príležitostí.

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • Prípravný zápas – 7.8.2021 – 10:00 – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:7 (1:3)   MŠK PÚCHOV

Góly: Kempný, Šimko.

Zostava: Brisuda, Korotvička, Lacko, Krcho, Veterníková, Medek, Kempný, Kalnický, Simko, Fľak, Grieger, Nátny, Vladar.

Komentár trénera (Zboja Filip): V zápase nám chýbalo až 10 hráčov, ktorí sú momentálne na dovolenkách alebo majú zdravotné problémy, čo sa prejavilo na ihrisku. Odohrali sme zlý  zápas, v ktorom sme boli nedôrazný v herných činnostiach a robili množstvo chýb najmä pri zakladaní útokov čo súper dokázal využiť a zaslúžene zvíťazil.

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • Prípravný zápas – 7.8.2021 – 11:30 – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   40:4   MŠK PÚCHOV

Góly: Hanko 6, Truchlík 6, Kokavec 5, Veterník 5, Johanides 4, Marguš 3, Čech 3, Velický 2, Siekela 2, Beniač, Frniak, Fučela, Facuna.

Zostava: Trancygier, Černák, Siekela, Kokavec, Truchlík, Veterník, Johanides, Facuna, Fučela, Beniač, Marguš, Velický, Čech, Frniak, Hanko, Tomka, Knapko.

Komentár trénera (Lukáč René): V tomto zápase sme sa sústredili na rozohrávku a zakladanie útoku v ktorom sme dominovali hlavne v HČJ a to v hre 1 na 1, obchádzanie súpera čo vytváralo časté prečíslenie a možnosť zakončovať. Plnenie taktických pokynov viedlo k odoberaniu lopty, z čoho vznikal zvýšený tlak na obranu Púchova a hromadenie chýb, čo chlapci využili na strelenie väčšieho počtu gólov. Všetci chlapci hrali plnú minutáž, počas ktorej sa striedali na rôznych pozíciách.

 

PRÍPRAVKA U11

 • Miniturnaj – Závažnej Porube – 4.8.2021 – organizoval MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Zúčastnené družstvá: MŠK FOMAT Martin, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, MFK Ružomberok, Jupie FŠMH, TJ Máj Ružomberok-Černová.

Celkové umiestnenie: Turnaj bol bez vyhlasovania výsledkov.

Zostava: Rumpeľ, Bíziková, Černák, Krutek, Kráľ, Pobeha, Mác, Tuna, Erteľ, Ďurmek, Kútnik, Baranček.

Komentár trénera (Fúčela Rastislav): Novú sezónu sme začali mini turnajom v Závažnej Porube,ktorý organizoval Tatran Liptovský Mikuláš. Hneď prvý zápas sme podali kvalitný výkon a peknou hrou sme súpera prevýšili vo všetkých herných činnostiach. Výsledok zápasu však nie je zrkadlom našej hry. Aj v ostatných zápasoch sme predvádzali solídnu hru založenú na hre 1:1. Musím pochváliť všetky deti za prístup, a čo ma najviac teší je, že deti prenášajú veci z tréningového procesu do zápasov.

 

PRÍPRAVKA U10

 • Prípravný zápas – 7.8.2021 – 10:00 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   25:5   FC TATRAN KLÁŠTOR POD ZNIEVOM

Góly: Albrecht 7, Mác 6, Mulinka 3, Boucik 2, Macko 2, Kucka 2, Filc 2, Hlinka.

Zostava: Mác, Ondrášek, Boucik, Rúfus, Rizzo, Kucka, Filc, Hlinka, Rumpeľ, Macko, Albrecht, Mulinka.

Komentár trénera (Lučanský Milan): Odohrali sme prvý zápas na veľkom ihrisku, čo bolo aj vidno na našom hernom prejave.  Počas celého zápasu sme mali problém s prvým dotykom, skoro každá lopta nám ostávala pod nohou, prebratia neboli do voľného priestoru a tým pádom sme to zbytočne prehusťovali. Aj keď sme vyhrali a strelili veľa gólov, nebol som spokojný s hrou mužstva. Verím, že poctivým a kvalitným tréningovým procesom tieto nedostatky odstránime.

 

JUNIORKY WU19

 • Prípravný zápas – 8.8.2021 – 14:00 – ihrisko Ľubochňa.

MFK RUŽOMBEROK   2:3 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Cígerová 3.

Zostava: Majorová, Lauková, Fúčelová, Minčíková T., Štefanidesová N., Minčíková Z., Cígerová, Laurinčíková, Pajunková, Hutirová, Kováčiková, Vojvodová, Cicková, Pálenčárová.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): V zápase to bolo naše družstvo, ktoré sa snažilo hrať kombinačne, čo nám aj vo väčšine akcii vychádzalo. Baby do toho dali všetko a zaslúžene vyhrali. Škoda, že nám ešte chýbali niektoré hráčky. Mohli by sme si vyskúšať rôzne varianty a zmeny v zostave. Dievčatám gratulujem, pretože po veľmi dlhom čase sme dokázali poraziť Ružomberok. Určite to bude pre nich povzbudzujúce do ďalších tréningov a zápasov.

 

ŽIAČKY WU15

 • Prípravný zápas – 8.8.2021 – 16:00 – ihrisko Ľubochňa.

MFK RUŽOMBEROK   1:3 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ďanovská, Martiníková (PK), Nogová.

Zostava: Jeleňová, Štefanidesová B., Halienová, Štefanidesová N., Jesenská, Hybská, Martiníková, Ďanovská, Košová, Nogová, Veterníková, Šmiteková, Filová, Lamošová, Adamčíková, Pálenčárová.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Konečne sme po tak dlhom čase hrali zápas. Na oboch družstvách sa citeľne prejavil výpadok zápasovej praxe a najmä to, že pohyb v priestore celého ihriska bol zo začiatku chaotický. Taktiež pre nové dievčatá to bola veľmi cenná skúsenosť. Celkovo sme podali dobrý výkon a zaslúžene sme vyhrali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *