Výsledkový servis 30. týždňa (26.7.-1.8.)

Prehľad zápasov a výsledkov

 

MUŽI „A“

  • TIPOS III.Liga – Stred – 1.kolo – 31.7.2021 – 17:00 – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:0 (0:0)   FK RAKYTOVCE

Zostava: Hažer, Ďungel, Cvik, Tomka, Lanko, Dinga, Chovanec, Bučo, Barčík, Garaj, Repáň.

Striedali: Jasenovský, Líška, Turčina.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ktorý má v zostave zapracovaných aj hráčov vyrastajúcich v mládežníckej liahni Dukla Banská Bystrica. Samozrejme do zápasu sme išli s cieľom hrať našu hru a vyhrať, čomu sme prispôsobili aj naše rozostavenie. Zápas mal výborné tempo, hralo sa svižne a aj útočne, obe mužstvá mali možnosti na otvorenie skóre, možno naše šance boli o niečo väčšie. V početnej výhode sme zmenou rozostavenia ešte viac podporili ofenzívu, tlačili sme ďalšieho hráča na hrot a prišli aj šance, no súperov brankár svoj tím podržal. Klobúk dole aj pred výkonom nášho súpera, ktorý sa po vylúčení perfektne zomkol. Kolegovi trénerovi som k tomu zagratuloval. Mojim hráčom nemôžem nič vytknúť, dobre vstúpili do zápasu, celý čas poctivo makali, chýbal už len ten gól.

 

DORAST U19

  • II.Liga SD – Východ – 1.kolo – 31.7.2021 – 10:00 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1 (1:0)   FK BREZNO

Góly: Pavlík, Satina D., Ruttkay.

Zostava: Jadroň, Hodža, Vajdel, Ruttkay, Spišák, Kulich, Satina D., Ondruš, Staš,  Satina J., Pavlík.

Striedali: Facuna, Palider.

Komentár trénera (Šupej Marián): Dlho očakávaný súťažný zápas sa začal pre nás vyvíjať priaznivo. Už v druhej minúte sa po peknej kombinácii presadil T. Pavlík. Zdalo sa, že to bude jednoznačná záležitosť. Nováčik však ukázal svoje kvality, a len vďaka výbornému zákroku brankára Jadroňa hostia v 4. minúte nevyrovnali. Potom sme prebrali iniciatívu, škoda len,  že gólové šance Staša a Satinu sme nevyužili. Tesne pred odchodom do šancí hostia mohli opäť vyrovnať. Druhý polčas sme začali opäť aktívne. Po našom rohu však hostia išli do rýchleho protiútoku, ktorý T. Spišák zastavil len za cenu faulu. Za svoj zákrok uvidel v 49. minúte červenú kartu. Hostia v poli vyrovnali hru, ale mi sme stále hrali útočne. Výsledkom bol gól D. Satinu. Hostia to nezabalili a v 61. minúte znížili na 2:1. To ich ešte viac povzbudilo, ale naša obrana výborne fungovala. V 80. minúte nás opäť podržal Jadroň, keď zlikvidoval čistú šancu hostí. V 84. minúte sme dali vytúžený upokojujúci gól. Po rohu a následnej skrumáži v šestnástke súpera dorazil loptu do brány Ruttkay. V úplnom závere mohol prikrášliť zaslúžené víťazstvo Staš, ale trafil iba brvno. Takýto priebeh zápasu sme nečakali, o to si toto víťazstvo ešte viac ceníme.

 

DORAST U17

  • II.Liga SD – Východ – 1.kolo – 31.7.2021 – 10:00 – ihrisko s UT Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   14:0 (6:0)   FK BREZNO

Góly: Valek 3, Schmied 2, Mendel 2, Krška 2, Smik, Konček, Lesev, Lamoš, Čeman.

Zostava: Kalnický, Kľučinec, Smik, Ursíny, Konček, Lesev, Marčičiak, Valek, Schmied, Mendel, Lamoš.

Striedali: Čeman, Krška.

Komentár trénera (Súkeník Jaroslav): Prvý majstrák a hneď proti nováčikovi, ktorý bol pre nás neznáma. Aj preto sme chceli vstúpiť do zápasu aktívne, čo sa nám aj podarilo a hneď z prvej akcie sme strelili gól. Chalanov to nabudilo a do polčasu ich dali ešte 5. V druhom polčase sme pokračovali v nastavenom trende a pridali sme ďalších 8 gólov. Celý zápas sme mali hru pod kontrolou a jednoznačne sme prevyšovali súpera vo všetkých herných činnostiach, a nedovolili sme súperovi ani raz ohroziť nášho brankára. Hráči si zápas užívali a treba ich pochváliť za to, že hrali až do konca zápasu naplno, bez ohľadu na priebežný stav.

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

  • Prípravný Zápas – 1.8.2021 – 11:00 – ihrisko s UT Podbrezová-Skalica.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   10:19   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Knapko 4, Facuna 3, Veterník 2, Zuskin 2, Johanides 2, Tomka 2, Hanko, Kokavec, Čech, Fúčela.

Zostava: Trancygier, Cabadaj, Kokavec, Truchlík, Veterník, Johanides, Šmehyl, Facuna, Fučela, Beniač, Marguš, Velický, Čech, Frniak, Štafurík, Zuskin, Hanko, Tomka, Knapko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *