VÝSLEDKOVÝ SERVIS 29. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (18.7. – 24.7.2022)

 

MUŽI A

  • 23.7.2022 – 9:30 – Prípravný zápas – ihrisko Prievidza.

FC BANÍK PRIEVIDZA   0:2 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Almaský (PK), Brodňan.

Zostava: Hažer, Siva, Tomka, Brodňan, Niemchaninov, Dinga, Ceniga, Chupáň, Líška, Lanko, Almaský,

(Satina, Repáň, Rihanne, Raček).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): V druhom prípravnom bloku sme nastúpili na dobrej upravenej ploche v Prievidzi. Snažili sme sa odstraňovať chyby z posledných zápasov a naopak byť nebezpečnejší vo finálnej fáze. Mali sme v tomto zápase znova aj dobre pasáže, ale aj slabšie. Keď sme držali loptu, bolo to v poriadku ale, veľa krát sme po zisku lopty hľadali hneď finálnu prihrávku, z čoho vznikali ľahké straty a potom veľké úsilie znova o zisk lopty. Toto musia chlapci pochopiť, že čím viac máme loptu na svojich kopačkách, tým sme nebezpečnejší a stoji nás to aj menej síl.

 

DORAST U19

  • 22.7.2022 – 09:15 – Prípravný zápas – ihrisko Liptovský Mikuláš.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   1:2 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ílovský.

Zostava: Jadroň, Haľama, Beniač, Pavlík, Štefunda, Ondruš, Ursíny, Berák, Facuna, Lipinský, Schmied,

(Rybár, Štrkáč, Hanek, Krška, Lamoš, Válek).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Zápas mal veľmi dobrú úroveň z pohľadu tempa hry a intenzity, a taktiež z pohľadu taktiky v útoku i obrane oboch tímov. Prvých 30. min sme hrali výborne, potom sa nám nedarilo po zisku lopty úspešne prejsť k súperovej bráne a veľa lôpt sme stratili, čím nás súper zatlačil. 2. polčas by som chcel vyzdvihnúť hlavne defenzívu tímu, súper bol lepší, ale odolali sme nebezpečným akciám súpera. Posledných 10. min zápasu však patril nám, dali sme 2 pekné góly a ešte sme mali jednu veľkú šancu.  Z víťazstva proti veľmi dobrému súperovi máme radosť.

 

DORAST U17

  • 22.7.2022 – 11:15 – Prípravný zápas – ihrisko Liptovský Mikuláš.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   4:3 (2:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lovás 2, Laš.

Zostava: Ruman, Lamoš, Čeman, Riljak, Válek, Krška, Hanek, Gomola Sa., Štrkáč, Lepot, Laš,

(Vaník, Paulíny, Lovás, Kresťan).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Kvalitný zápas vo vysokej teplote nám ukázal množstvo pozitív, ale aj veci na ktorých musíme pracovať, či z pohľadu individuálneho herného výkonu hráča alebo herného výkonu družstva.  Zakladanie a vedenie útoku cez stredovú zónu bolo v poriadku, horšie to bolo s riešením finálnej  fázy v útočnej zóne. Tam nám chýbala hlavne rýchlosť, fyzickosť a úspešnosť súbojov 1:1. V zápase musím vyzdvihnúť posledných desať minút, kde chalani zápas nevzdali, prevzali iniciatívu. Škoda len, že sme zápas nedotiahli do remízového konca.

 

STARŠÍ ŽIACI U15

  • 24.7.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   4:2 (1:2)   MFK DUBNICA

Góly: Pavlovič 2, Kúdelka, Marček.

Zostava: Podhradský, Erteľ, Klenec, Poláček, Kováčik, Kúdelka, Šuhaj, Maniš, Marček, Krovina, Krška,

(Pavlovič, Nečesaný).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Na začiatku letnej prípravy sa trápime s veľmi slabou účasťou hráčov v tréningovom procese, čo sa prejavilo aj v prvom prípravnom zápase, ktorého sa zúčastnilo len trinásť hráčov. Tých, ktorý sa však zápasu s Dubnicou zúčastnili, musím pochváliť. Súper v zápase dva krát viedol, nám sa však podarilo vyrovnať a v závere zápasu sme strhli víťazstvo na našu stranu. Najmä hra obrannej štvorice zniesla aj prísnejšie kritéria. Teraz je však veľmi dôležité, aby sme už začali trénovať v „normálnych“ počtoch.

 

STARŠÍ ŽIACI U14

  • 24.7.2022 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:5 (0:3)   MFK DUBNICA

Góly: Ivaška, Fľak.

Zostava: Kopál, Kalnický, Šimko, Bakhsh, Nátny, Lacko, Sitár, Ivaška, Okuliar, Kempný, Janík,

(Brisuda, Tuna, Fľak, Tomka, Štípala, Grieger).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V dnešnom zápase sme rozložili minutáž rovnomerne medzi všetkých hráčov. Výsledok nie je síce priaznivý, ale zápas hodnotím kladne. Chalanom sme pred zápasom povedali princípy, na ktorých chceme stavať, a tieto s aj snažili napĺňať.  Súper bol dnes dôrazný v súbojoch, s čím sme mali problémy a musíme na tom pracovať. Aj my sme si vytvorili nejaké šance, ktoré ale neskončili gólom. Chalanom ďakujem za výkon, ale všetci vieme, že je na čom pracovať.

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

  • 23.7.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Dubnica nad Váhom.

MFK DUBNICA   3:1 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lipták.

Zostava: Lipták, Frniak, Veterník, Kokavec, Omerovič, Fučela, Hanko, Knapko, Siekela, Trancygier, Marguš.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Aj napriek obmedzenému množstvu hráčov sme odohrali solídne stretnutie. Chlapci si museli siahnuť až na dno svojich fyzických síl. Rýchly gól v našej sieti nás nezlomil, práve naopak, hra sa vyrovnala. Škoda len, že v ofenzíve sme neboli dostatočne nebezpeční. Domáci hrali jednoduchý, kolmý futbal s fyzicky zdatnými útočníkmi. Po jednej takejto akcii, zvýšili na 2:0. Ani tak sme to nezabalili. Po peknej akcii znížil na hrote hrajúci brankár Lipták. Škoda, že sme svoj tlak a obrovské šance nedokázali využiť na vyrovnanie. Naopak, domáci v čase najväčšieho nášho tlaku využili rýchly protiútok na 3:1. Zápas nám veľa ukázal, a aj napriek prehre chlapcov chválim.

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

  • 23.7.2022 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Dubnica nad Váhom.

MFK DUBNICA   6:5 (2:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Král 3, Červeň, Baka.

Zostava: Baranček, Ďurmek, Konečný, Král, Macko, Červeň, Vasko, Baka, Holaň.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Od začiatku máme problém s absenciami a preto sme aj na zápas vycestovali v malom počte. Napriek tomu sa vo vyrovnanom zápase o výsledku rozhodlo až v závere.  Aj keď v zápase bolo v našej hre veľa nedostatkov na ktorých je treba pracovať, potešili niektoré individuálne výkony a za bojovnosť a snahu si zaslúžilo pochvalu celé mužstvo.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *