VÝSLEDKOVÝ SERVIS 24. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (13.6. – 19.6.2022)

MUŽI A

  • 18.6.2022 – 17:30 – TIPOS III.Liga Stred – 28.kolo – ihrisko Žabokreky.  

MŠK FOMAT MARTIN   3:1 (1:0)   TJ DRUŽSTEVNÍK LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA

Góly: Jasenovský, Líška, Dauda.

Zostava: Raček, Tomka, Niemchaninov, Jasenovský, Líška, Barčík, Mlynár, Dinga, Radchenko, Lanko, Ďungel,
(Garaj, Repáň, Šesták, Turčina, Dauda, Hažer).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Určite vieme podať lepší výkon, akým sme sa prezentovali dnes. Problémy so zraneniami a úzkym kádrom nás dobiehajú a i na tomto stretnutí zanechali svoje stopy. Chalanom som prízvukoval, aby išli za tromi bodmi, aby odviedli na ihrisku sto percent a mohli schádzať z ihriska so vztýčenými hlavami. Boli tam i chybičky, ale tiež pozitívne veci, ale najdôležitejšie je, že tri body zostali doma a sezóna dostala víťaznú bodku. Pokukovali sme ešte po druhom mieste, ale Rakytovce nezakopli, a tak zostávame tretí. Dovolím si tvrdiť, že vzhľadom na problémy s kádrom, ktoré sme mali na jar, je plus sedemnásť bodov v tabuľke pravdy a suverénne získaná miestenka v tretej lige západ úspechom z kategórie mission impossible. Na otázku, či budem sedieť na martinskej lavičke i v nasledujúcej sezóne, odpoviem jedným slovom – uvidíme.

 

STARŠÍ DORAST U19

  • 18.6.2022 – 10:00 – II.Liga SD – 34.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   7:2 (5:1)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Góly: Kulich 3, Haľama, Palider, Satina, Ondruš.

Zostava: Lilge, Spišák, Haľama, Beniač, Janeček, Kulich, Staš, Ondruš, Pavlík, Satina D., Palider,
(Jadroň, Rihane, Lipinský, Štefunda).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Posledný zápas sezóny chalani odohrali vo veľkom štýle. Počas celého zápasu sme mali hru pod kontrolou a vytvorili sme si veľké množstvo ďalších šancí, ktoré ostali nevyužité. Súper hral sympaticky, ale ja som rád, že chalani nič nepodcenili a makali dokonca. Veľmi by som im chcel touto cestou poďakovať za to ako prezentovali klub počas tejto sezóny a teším sa z krásnej série 9 neprehraných zápasov po sebe. Zaslúžia si veľkú pochvalu! Špeciálne poďakovanie patrí končiacim chalanom z ročníka 2003, ktorí boli tými správnymi ťahúňmi a mladší chalani sa mohli na nich spoľahnúť. Bude nám za vami smutno chalani, držíme vám všetkým palce do ďalšej kariéry a prajeme veľa šťastia v osobnom živote!
ĎAKUJEME!!!

 

MLADŠÍ DORAST U17

  • 18.6.2022 – 12:30 – II.Liga MD – 34.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   5:0 (2:0)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Góly: Čeman, Štefunda, Vajdel, Lovás, Štrkáč.

Zostava: Rybár, Čeman, Štefunda, Lipinský, Lamoš ,Krška, Hanek, Ilovský, Štrkáč, Smik, Vajdel,
( Kľučinec, Lovás, Marčičiak ).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): V poslednom zápase sezóny sme sa rozlúčili pekným výsledkom. Už od úvodných minút sme si vytvárali gólové príležitosti. Tie však ostali nevyužité. Našťastie sme si pomohli štandardnými
situáciami. Najprv sa presadil Čeman a potom aj z dávkou šťastia Štefunda. Druhý polčas sa náš herný prejav zlepšil. Pomohol tomu aj gól hneď v úvode, keď sa presadil Vajdel. Ďalšie góly pridali Lovás a skóre uzavrel Štrkáč. Chlapcom za predvedený výkon gratulujem. Zároveň všetkým ďakujeme, za vzornú reprezentáciu klubu počas celej sezóny.

 

STARŠÍ ŽIACI U15

  • 18.6.2022 – 10:00 – Turnaj TFZ U15 – Memoriál Ľ. Hojného – Diviaky.

Celkové umiestnenie: 1.miesto.

Zostava: Baksh, Buček, Riljak, Lehotzký L, Marček, Kopčan, Riljak, Gomola Š, Holubiak, Laš, Dolník, Gomola S, Paulíny, Lepot.

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V sobotu sme odohrali na vynikajúcom ihrisku a prostredí, turnaj za účasti troch mužstiev z okresu. Všetky zápasy zvládli chalani zodpovedne, v dobrom tempe, dali veľa pekných gólov.
Treba pochváliť usporiadateľov za výborné ihrisko, aj celú organizáciu.

 

PRÍPRAVKA U8

  • 18.6.2022 – Turnaj BOGY CUP 2022 U8 –  Orechová Potôň.

Celkové umiestnenie 27. miesto.

MŠK FOMAT MARTIN   2:11   DAC DUNAJSKÁ STREDA

MŠK FOMAT MARTIN   0:8   PARTIZÁNSKE

MŠK FOMAT MARTIN   0:3   LATUS KYNEK

MŠK FOMAT MARTIN   0:4   LEHNICE

MŠK FOMAT MARTIN   4:3   DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

MŠK FOMAT MARTIN   0:2   ŠENKVICE

MŠK FOMAT MARTIN   5:3   SLOVENSKÝ GROB

Hodnotenie trénera (Cvik Daniel): 18.6 sa ročník 2014/U8 zúčastnil turnaj Bogy Cup v Orechovej Potôni. Výsledkovo sme možno nezažiarili tak ako by sme chceli, ale musíme s trénerom uznať, že turnaj mal obrovskú kvalitu, jeden zápas sa hral 15 minút. Chalani majú pred sebou ešte kus cesty. Obsadili sme konečné 27 miesto z 32 tímov. Na turnaji sme odohrali 7 zápasov, 2 sme vyhrali a 5 prehrali. Chalani boli v prvom zápase v skupine ešte zaskočení z veľkosti turnaja, z toho, koľko ľudí sa na nich pozerá a kričí po nich. Druhý zápas bol z našej strany lepší, kde asi do 10tej minúty sme držali stav 2:0 proti tímu z Partizánskeho (neskorší víťaz celého turnaja). Tretí zápas v skupine bol veľmi vyrovnaný. Ako Posledný v skupine sme sa dostali do bojov o 17-32 miesto. V boji o 25-32 miesto sme mali proti Dukle Banská Bystrica. Tento zápas bol z našej strany asi najlepší. Hneď v úvode sa nám podarilo ísť do vedenia a gólom z poslednej minúty sme na turnaji zaknihovali prvé víťazstvo. Ďalší zápas proti Šenkviciam sme prehrali. Bohužiaľ, celý zápas sme boli lepší, zlyhali sme v koncovke a súper z 2 striel dal dva góly. Musím podotknúť, že sa hralo na brány 5x 2m a to v tejto kategórii znamená, že ak trafíte priestor brány, pravdepodobne dáte gól. Posledný zápas, sme odohrali proti chlapcom zo Slovenského Grobu. Vyhrali sme a rozlúčili sa tak s turnajom víťazstvom. Chalanov treba pochváliť, že aj po nepriaznivých výsledkoch, chceli stále ďalší zápas vyhrať. Bohužiaľ nezvládali sme zápasy psychicky, v ktorých sme inkasovali prvý gól. Akonáhle bolo 2:0 chalani už neverili, že môžu ten zápas zvrátiť. Turnaj bol veľmi dobre organizačne zvládnutí, chalanom bol zaobstaraný pitný režim a obed. Rodičia tam mali na výber z rôznych gastro vecí a myslím si, že si každý prišiel na svoje. Turnaj sa hral šiestich ihriskách na kvalitnom trávniku. Pre našich chalanov je to veľmi dobrá skúsenosť. Za najlepšieho hráča nášho tímu, bol zvolený Marek Strapko, ktorý z našich jedenástich gólov dal celkovo osem.

 

PRÍPRAVKA U11

  • 18.6.2022 – Miniturnaj Futbalvmeste – Banská Bystrica.

Celkové umiestnenie:

Zostava: Albrecht, Červeň, Mazurák, Baranček, Šašura, Ďurmek, Černák, Kráľ, Cesar.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): Zúčastnili sme sa zaujímavého turnaja v mini futbale 3vs3 v Banskej Bystrici. Turnaj z našej strany vôbec nebol zlé rozohraný keď sme bez straty bodu prešli základnou skupinou proti súperom z Diviak a Mútneho. Herne sme v každom jednom zápase dominovali, čo sa odzrkadlilo aj na pomerne jasných víťazstvách. Vo štvrťfinále sme narazili už na o niečo silnejšieho protivníka z Kováčovej, avšak naše deti nadviazali na výkony zo základnej skupiny a so súperom sme si poradili v pomere 4:0. Zlomový bod turnaja prišiel v semifinále, kde sme zápas proti súperovi z akadémie Mareka Hamšíka prehrali a tak sme museli bojovať len o tretie miesto. Semifinálový zápas sme prehrali v hlavách, keď sme súperovi až príliš ľahko umožnili streliť góly a deti na ihrisku pôsobili príliš odovzdane. Ihneď po sklamaní zo semifinálového zápasu sme sa museli nastaviť na zápas o tretie miesto, čo nám chvíľu trvalo a súper išiel hneď v úvode do vedenia. Tento zápas sme ale opäť herne jednoznačne dominovali, avšak akoby deťom niečo zväzovalo nohy a zahodili sme veľké množstvo gólových príležitosti, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom skóre 1:2 v náš neprospech, čo je pozitívne tak u väčšiny jednotlivcov bolo vidieť túžbu po víťazstve. Celkovo však turnaj hodnotím pozitívne, bolo to príjemné spestrenie k záveru sezóny, deti mali možnosť sa stretnúť s viacerými futbalovými osobnosťami a myslím si, že sme si celú akciu všetci užili a chýbala nám už len na záver vytúžená medaila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *