• 1.6.2022 – 17:30 – TIPOS III.Liga Stred – 30.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1 (2:0)   FK ČADCA

Góly: Radchenko 2, Jasenovský, Dauda.

Zostava: Hažer, Tomka, Niemchaninov, Jasenovský, Líška, Barčík (C), Dinga, Kulich, Radchenko, Lanko, Ďungel,

(Raček, Dauda, Turčina, Šesták, Cvik, Palider).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Nepozeral som sa na to, že nastupujeme proti poslednému celku tabuľky. Chceli sme hrať svoj futbal, vytvárať si šance a čo najviac z nich premeniť. Zápas sa nehral v nejakom vysokom tempe, ale mali sme ho pod kontrolou a víťazstvo 4:1 je dobrým výsledkom. V poslednom čase dostávame góly aj zo šatne, čo sa nám stalo i dnes, ale taký je futbal. Našťastie sme strelili štyri presné zásahy, pričom ďalšie pekné akcie chalani nedotiahli do konca. Určite ma teší, že sa chytil Artem Radchenko. Dúfam, že na svoje posledné výkony dokáže nadviazať, pomôže tímu a zároveň i svojmu futbalovému napredovaniu. Posun na prvé miesto nemáme vo svojich rukách, a preto sa radšej sústredíme na seba. Prvoradé je, že napriek oklieštenému kádru sme si bez väčších stresov vybojovali účasť v tretej lige západ. Chalani ukázali odhodlanie, všetky nepríjemnosti ustáli a zaslúžia si poďakovanie. Teraz už môžeme myslieť aj trošku dopredu. Vytvoril sa priestor na to, aby sme začali riešiť veci okolo hráčskej skladby tímu pre nový ročník.

• 4.6.2022 – 17:30 – TIPOS III.Liga Stred – 26.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (1:0)   TJ TATRAN KRÁSNO NAD KYSUCOU

Góly: Jasenovský, Radchenko.

Zostava: Hažer (C), Hodža, Tomka, Niemchaninov, Jasenovský, Líška, Mlynár, Radchenko, Lanko, Turčina, Dauda,

(Palenčár, Garaj, Cvik, Barčík, Repáň, Dinga, Šesták, Ďungel, Raček).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Duel mal priemernú treťoligovú kvalitu, ale boli sme v ňom lepším tímom. Súpera sme pustili len do jednej vážnejšej šance, no Hažer sa ukázal ako muž na správnom mieste. Keďže mužstvo hralo už tretí zápas za sedem dní, hráči, ktorí bývajú častejšie vyťažovaní, dostali voľno. Ak si pozrieme zostavu, ktorá na jeseň hrala v Krásne, tak s dnešnou sa zhodovala len v dvoch menách. Tomu sme prispôsobili aj spôsob hry, pričom chalani mali hrať o niečo priamočiarejšie. Súper má skúsenú, ale o niečo menej pohyblivejšiu obranu, takže sme sa snažili presadzovať aj pasmi za chrbty hosťujúcich futbalistov. Tím sa úloh zhostil celkom solídne, zaslúžene vyhral – a to bolo dnes najpodstatnejšie. Keďže dôležité zápasy hrá aj dorast, tak sme po dohode s trénerom Hanekom uvoľnili do mládežníckeho družstva Dominika Kulicha a za neho prišiel Adam Hodža. Kuľo pomohol k výhre dorastu tromi gólmi, dobre zahral i Adam, takže aj z tohto pohľadu môže byť v klube spokojnosť.

STARŠÍ DORAST U19

• 4.6.2022 – 11:00 – II.Liga SD – 32.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   5:1 (2:0)   PARTIZÁN BARDEJOV BŠK

Góly: Kulich 3, Staš, Tichý.

Zostava: Lilge, Pavlík, Haľama, Beniač, Janeček, Kulich, Staš, Ondruš, Tichý, Satina D., Palider,

(Rybár, Schmied, Lipinský, Štefunda).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Výsledok tentokrát neklame a vysoké víťazstvo sme si zaslúžili, dokonca si dovolím tvrdiť, že sme mohli vyhrať aj väčším rozdielom. Treba však povedať, že súper bol nepríjemný a za stavu 2:0 pre nás dal po polčase kontaktný gól, ktorý mohol zmeniť momentum zápasu v prospech súpera. Našťastie chalani skvele zareagovali, nezačali sme sa báť o výsledok, ale práve naopak, stále sme boli aktívni v ofenzíve a vypracovali sme si penaltu a zvýšili sme na 3:1, čo rozhodlo. Veľmi si vážim, že napriek zdravotným problémom a nie optimálnemu fyzickému stavu viacerých hráčov, a tiež absenciám, chalani ukázali charakter a makali až do konca. Ukázali všetko, čo má správne mužstvo mať – bojovnosť, tímovosť a charakter! Som na chalanov hrdý!

MLADŠÍ DORAST U17

• 4.6.2022 – 13:30 – II.Liga MD – 32.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0 (3:0)   PARTIZÁN BARDEJOV BŠK

Góly:  Smik 2, Čeman, Štrkáč.

Zostava: Kalnický, Čeman, Lipinský, Štefunda, Válek , Ilovský, Schmied, Lamoš,  Štrkáč, Smik, Vajdel,

(Kľučinec, Marčičiak, Lovás, Rybár ).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Od úvodných minút sme sa s chuťou pustili do súpera. Vytvárali sme si šance po pekných kombináciách. Už v 4. minúte sa po rohu presadil A.Čeman. Na 2:0 zvýšil po peknej hĺbkovej prihrávke Smik. V závere polčasu opäť Smik zvýšil na 3:0. Druhý polčas už nebol z našej strany  taký dominantný. Aj hostia si vytvorili gólové príležitosti, ale Kalnický nás podržal. V závere uzavrel skóre vydareného zápasu Štrkáč, keď po krásnej prihrávke Lamoša nedal šancu brankárovi hostí. Víťazstvo je zaslúžene po dobrej hre celého mužstva.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 5.6.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 13.kolo NČ – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (2:0)   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

Góly:  Lehotzký J., Nemček.

Zostava:  Bakhsh, Lehotzký J., Paulíny, Buček, Riljak, Kopčan, Dolník, Laš, Lepot, Gomola Š., Nemček,

(Macko, Lehotzký L., Vaník, Gomola S., Holubjak, Kapusta).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V dobrom, ale ťažkom zápase, sme boli futbalovejšie mužstvo a išli kompaktne a koncentrovane za víťazstvom. Určite treba vyzdvihnúť aj súpera, ktorý futbalovosťou prispel k dobrému zápasu. Škoda, že v útočnej fáze sme nedokázali dotiahnuť viaceré akcie do zakončenia, aj keď sme sa veľmi snažili. Veľmi chcem pochváliť pracovitosť hráčov.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 5.6.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 13.kolo NČ – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   5:5 (1:3)   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

Góly:  Marček 2, Krovina 2, Kováčik.

Zostava: Pavlovič, Kováčik, Šuhaj, Faziková, Maniš, Hollý, Tomka, Skladaný, Marček, Krovina, Krška,

(Cálik).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Výsledok zápasu ovplyvnili „obrovské“ individuálne chyby v defenzívnych činnostiach a napriek piatim vstreleným gólom aj ďalšie naše nepremenené gólové príležitosti. Nie všetko, čo sme v zápase spravili bolo zlé, zvlášť smerom do útoku. Ale s takýmito dierami v bránení jednoducho vyhrať nemôžeme.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 2.6.2022 – 15:00 – I.Liga MŽ – 20.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (2:1)   MŠK ŽILINA

Góly: Kalnický, Lacko.

Zostava: Brisuda, Korotvička, Kalnický, Nátny, Grieger, Kempný, Šimko, Bakhsh, Greňo, Lacko, Moric, Delton, Tuna, Tomka, Vaňko, Krcho.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Od začiatku sa hral veľmi rýchly futbal a aj keď sa súperovi po uniku z krídelného priestoru podarilo ísť do vedenia ešte do prestávky sme  po podobných krídelných akciách dokázali stav otočiť. V druhom polčase chlapci ukázali veľkú bojovnosť a chuť zvíťaziť a aj napriek hernej prevahe sme súpera do výraznejších gólových príležitostí nepustili.

• 4.6.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 21.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   12:2 (4:1)   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

Góly: Lacko 5, Moric 3, Cesar 2, Greňo, Vaňko.

Zostava: Brisuda, Korotvička, Kalnický, Nátny, Kempný, Šimko, Bakhsh, Greňo, Lacko, Moric, Delton, Tuna, Tomka, Vaňko, Krcho, Cesar, Medek, Fľak. Veterníková, Sitár.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): V zápase sme sa pomalšie rozbiehali, zrejme si hráči mysleli že víťazstvo príde samé, no ku koncu polčasu a najmä po dohovore cez prestávku v druhom polčase sme zrýchlili a spresnili vykonávanie všetkých herných činností a ukázali svoju kvalitu. Potom si už chlapci posledný zápas v sezóne užili, pekne kombinovali a po veľkom počte gólových príležitosti sme zaslúžene aj vyhrali vysokým rozdielom.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 2.6.2022 – 16:30 – I.Liga MŽ – 20.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   6:11 (5:6)   MŠK ŽILINA

Góly: Hanko, Fučela, Knapko Zuskin, Veterník, Facuna.

Zostava: Trancygier, Lipták, Kokavec, Žifčák, Fučela, Beniač, Čech, Knapko, Hanko, Rýs,  Mišun, Zuskin, Frniak, Tomka, Štafurík, Siekela, Truchlík, Veterník, Facuna.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Výborný zápas na oboch stranách. Darili sa nám rýchle kombinácie a využívanie krídelného priestoru na prechod do útoku. Škoda len väčšieho množstva nevyužitých šancí a jednoduchšieho riešenia v koncovke. Súper využil svoje šance a strelil dostatočný počet gólov na to aby vyhral. Kondične ťažký zápas sme zvládli a chceme celé družstvo pochváliť a poďakovať za odvedený výkon.

• 4.6.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 21.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   36:5 (13:1)   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

Góly: Fúčela 5, Mišún 2, Čech, Velický 3, Žifčák 3, Zuskin 3, Veterník 4, Facuna, Rýs 4, Kokavec, Tomka 3, Bíziková, Beniač, Siekela 2, Truchlík 2.

Zostava: Trancygier, Rumpeľ, Kokavec, Žifčák, Fúčela, Beniač, Čech, Rýs, Mišun, Zuskin, Tomka, Bíziková, Siekela, Truchlík, Veterník, Facuna, Marguš, Velický.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): V poslednom zápase jarnej časti sme dominovali v každej činnosti a hralo sa v podstate iba na súperovej polovici. Všetci hráči odohrali rovnakú minutáž na rôznych postoch. Chceme družstvo pochváliť za tento zápas, ale aj za celú sezónu v ktorej sme odohrali množstvo kvalitných zápasov a zároveň sme sa toho spoločne veľa naučili. Tento zápas bol rozlúčkou s malou formou futbalu a teraz začína nová etapa toho veľkého.

PRÍPRAVKA U11

• 30.5.2022 – 15:00 – Liga Prípraviek – 16. a 17.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   2:3   TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MFK DOLNÝ KUBÍN

Zostava: Rumpeľ, Baka, Albrecht, Šašura, Vaško, Macko, Pobeha, Černák, Stolárik, Erteľ, Mazurák, Konečný, Bakala, Mulinka S., Mulinka F., Červeň, Ďurmek, Bíziková, Baranček, Kráľ.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V pondelok sme odohrali zápasy krajskej ligy prípraviek proti D. Kubínu a L. Mikulášu. Proti deťom z Kubína sme dominovali vo všetkých herných činnostiach. Zápas proti Mikulášu sa prejavil náš najslabší článok a to je bránenie. Súper nám dával góly hlavne tým, že prekopával našu obranu a s tým sme si nevedeli poradiť. Naša hra smerom dopredu je veľmi dobrá, ale smerom dozadu je to zlé. Hráme taký nedôrazný, bezkontaktný futbal.

• 1.6.2022 – 17:00 – Liga TFZ U13 – 16.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   11:5 (6:2)   ŠK TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA U13

Góly: Albrecht 5, Konečný 3, Kráľ 2, Mazurák.

Zostava: Fúčela, Albrecht, Černák, Červeň, Bíziková, Mazurák, Konečný, Vaško, Kráľ, Baranček, Mulinka Samo, Šašura.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Odohrali sme ďalšie kolo TFZ U13 súťaže s fyzicky zdatným súperom. Výborný výkon smerom dopredu, kde sme súpera dostávali pod tlak, hlavne hrou 1:1. Znovu sa prejavila naša slabina a to je naše bránenie. Veľmi dobrý zápas z obidvoch strán.

PRÍPRAVKA U10

• 30.5.2022 – 15:30 – Liga Prípraviek – 16. a 17.kolo – ihrisko Liptovský Mikuláš.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Zostava: Jahn, Pavlanin, Kucka, Krško, Mác, Filc, Bobrovský, Štubňa, Gross, Ondrášek, Onufer, Greňo, Ignačák, Jednrušák, Štafúrik.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme triangel v rámci Ligy prípraviek SFZ U10 s mužstvami Liptovský Mikuláš a Dolný Kubín. Zápasy si chlapci užívali, prenášali do hry prvky z tréningu čoho výsledkom bolo množstvo gólov. Chlapcov chválim, že celý zápas išli na plno, nevzdávali sa a hrali až do konca.

• 4.6.2022 – 10:00 – Liga TFZ U11 – 18.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   13:4   FO TATRAN SUČANY U11

Góly: Mác 2,Tuna 2, Pavlanin, Filc, Jahn, Jendrušák, Šalaga, Kráľ, Kucka, Rizzo, Gross.

Zostava: Boucik, Bobrovský, Pavlanin, Tuna, Jahn, Mác, Filc, Onufer, Jendrušák, Rizzo, Šalaga, Kráľ, Gross.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): V sobotu sme hrali posledný zápas tejto súťaže. Začiatok zápasu sme trošku zaspali a hneď v prvej minúte sme prehrávali 0:1. Po inkasovanom góle sme začali hrať zodpovednejšie. Darilo sa nám hrať po krajoch a prenášať hru z jednej strany na druhú. V súbojoch 1VS1 sme dominovali a konečne sme sa správne rozhodovali v herných činnostiach jednotlivca. Čo ma najviac teší a vyzdvihujem všetkých hráčov, je náš  návrat po strate lopty. Chválim výkon celého mužstva.

PRÍPRAVKA U9

Zostava: Belošic, Cabada, Drevenák, Frniak, Harnádek, Hrnčiar, Kňazeje, Kutman, Noga, Páleš J., Páleš S., Revús, Šalaga, Sedláčko.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V pondelok sme opäť cestovali na zápas Krajskej ligy prípraviek. Na hlavnom ihrisku v Liptovskom Mikuláši sme hrali zápasy proti domácemu tímu a Dolnému Kubínu. Zápas s Dolným Kubínom bol plne v našej réžii. Súpera sme nepustili do hry a zápas sme s prehľadom vyhrali. Zápas proti Liptovskému Mikulášu bol už v prvých minútach vyrovnaný, do tempa sme sa dostávali pomaly, ale postupne sme začali hrať našu hru. Vytvárali sme si veľa gólových šancí, ktoré sme aj využívali. Mrzieť nás môže akurát to, že chalani ku koncu zápasu zabúdali na defenzívu a súperovi tak ponúkali gólové príležitosti, ktoré našťastie súper nie vždy využil. Celkovo však môžem byť s výkonom chalanov spokojný, keďže sme vyhrali všetky zápasy.