VÝSLEDKOVÝ SERVIS 21. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (23.5. – 29.5.2022)

MUŽI A

 • 28.5.2022 – 14:00 – TIPOS III.Liga Stred – 25.kolo – ihrisko Lučenec.  

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   2:1 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Radchenko.

Zostava: Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Jasenovský, Líška, Mlynár, Dinga, Radchenko, Lanko, Ďungel (C),

(Barčík, Kulich, Šesták, Turčina, Dauda, Hažer).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Vedeli sme, že v Lučenci nás na nekvalitnom teréne čaká náročný duel a hráčov sme na to pripravovali. Približne do 35. minúty hralo mužstvo veľmi dobre, vypracovalo si tri či štyri obrovské šance a mohlo duel rozhodnúť vo svoj prospech. Žiaľ, príležitosti zostali nevyužité, k tomu sme urobili veľkú individuálnu chybu pri bránení štandardky a domáci ju potrestali otváracím gólom. Hráčom sme prízvukovali, aby naďalej hrali aktívne, agresívne a odmenou za ich dobrú robotu bolo vyrovnanie. Potom tam chalani mali dve výborne možnosti na otočenie skóre, no nepadlo im to do siete. Lučenec následne využili ďalšie naše individuálne zaváhanie a vrátil sa do vedenia. Z výsledku som trošku rozčarovaný, pretože minimálne bod si mužstvo zaslúžilo. Nič s tým však už neurobíme a v nasledujúcich dvoch domácich súbojoch sa pokúsime vyhrať. Už viackrát som hovoril, že hrať v amatérskom futbale dva zápasy za týždeň je anomália. Teraz je miernou útechou, že obidva budú u nás v Žabokrekoch, a tak aspoň nemusíme ďaleko cestovať.

 

STARŠÍ DORAST U19

 • 29.5.2022 – 11:00 – II.Liga SD – 31.kolo – ihrisko Košice.

FK GALAKTIK KOŠICE   0:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Staš.

Zostava: Lilge, Pavlík, Haľama, Ruttkay, Spišák, Ondruš, Hodža, Staš, Tichý, Palider, Satina D.,

(Jadroň, Rihane, Lipinský, Schmied).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Po mesiaci sme hrali zápas vonku u súpera a teší ma, že znova víťazne. Od začiatku zápasu bolo vidieť dobré nastavenie chalanov na zápas. Dá sa povedať, že celý 1.polčas bol v našej réžii, hrali sme dominantne, vypracovali sme si niekoľko dobrých šancí, ktoré sme nepremenili. Súper hrozil z brejkov, z ktorých mal jednu veľkú šancu. Bolo to v našej „hluchej“ 10-minútovke ku koncu polčasu, kde sme zbytočne strácali ľahké lopty. Druhý polčas už herne nevyznel tak, ako by sme chceli, ale dali sme gól a do konca zápasu sme súpera nepustili do nejakých príležitostí. Chalani perfektne plnili celý zápas taktické pokyny, za čo im patrí poďakovanie a uznanie!

 

MLADŠÍ DORAST U17

 • 29.5.2022 – 13:30 – II.Liga MD – 31.kolo – ihrisko Košice.

FK GALAKTIK KOŠICE   1:2 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ilovský 2.

Zostava: Kalnický, Lamoš, Lipinský, Štefunda, Válek ,Krška, Ilovský, Hanek, Štrkáč, Smik, Lovás,   

(Kľučinec, Čeman, Marčičiak).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Z našej strany slabší zápas. Aj keď počas celého stretnutia sme jasne dominovali, náš herný prejav nebol dobrý. Chýbal nám pohyb bez lopty, ktorú sme príliš dlho držali. Šance sme si vytvárali, ale efektivita bola slabá. V druhom polčase nám pomohol rýchly gól, ktorý strelil Ilovský. Vytratila sa nervozita , stúplo sebavedomie, pribúdali šance. Aj druhý gól strelil Ilovský. Zápas sme mali jasne pod kontrolou. V závere domáci znížili z pokutového kopu, ale drámu sme nepripustili. Toto víťazstvo je cenné , že sme sa k nemu dopracovali po zlepšenom výkone v druhom polčase.

 

STARŠÍ ŽIACI U15

 • 25.5.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 11.kolo NČ – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (1:0)   FK POHRONIE

Góly: Laš 2.

Zostava: Macko, Lehotzký L, Vaník, Buček, Nemček, Riljak, Gomola S, Gomola Š, Dolník, Holubiak, Laš,

(Kopčan, Lehotzký J, Paulíny, Baksh, Adámik).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Proti dobre organizovanému a fyzicky vyspelému súperovi sme sa dokázali presadiť kombinačným a technickým herným prejavom. V našej hre boli aj nepresnosti spôsobené terénom, ale chalani išli na doraz a predviedli veľa pekných akcií, a hlavne chceli vyhrať za čo im patrí pochvala.

 • 28.5.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 12.kolo NČ – ihrisko Rimavská Sobota.

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA   5:0 (4:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Macko, Lehotzký L., Vaník, Buček, Adámik, Riljak, Gomola S, Kopčan, Dolník, Holubiak, Laš,

(Lehotzký J., Paulíny).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Dnes sme nepodali dobrý výkon. Boli sme nepresní, chýbala nám ľahkosť v riešeniach, jednoduchosť a hlavne zodpovednosť v defenzíve. A keďže sme ešte vyprodukovali aj množstvo individuálnych chýb, za ktoré nás súper potrestal, tak prišla zaslúžená prehra.

 

STARŠÍ ŽIACI U14

 • 25.5.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 11.kolo NČ – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   0:5 (0:3)   FK POHRONIE

 • 28.5.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 12.kolo NČ – ihrisko Rimavská Sobota.

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA   0:2 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kováčik, Skladaný.

Zostava: Pavlovič, Kováčik, Šuhaj, Faziková, Mendel, Hollý, Brincka, Skladaný, Marček, Krovina, Tomka,

(Podhradský, Cálik, Erteľ, Maniš).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Počas celého zápasu sme boli lepším družstvom a bolo len otázkou akým gólovým rozdielom vyhráme. Svojim výkonom v tomto zápase sme sa aspoň trochu rehabilitovali za výkon z predchádzajúceho zápasu.       

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • 25.5.2022 – 16:00 – I.Liga MŽ – 22.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   0:1 (0:0)   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Zostava: Brisuda, Kalnický, Nátny, Grieger, Sitar, Šimko, Bakhsh, Greňo, Lacko, Moric, Delton, Veterníkova, Tomka, Vaňko, Krcho.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): V zápase sme mali hernú  prevahu ale súper veľmi dobre bránil a len veľmi ťažko sme sa dostávali do gólových príležitostí, a aj keď sme si nejakú vypracovali tak sme ju nedokázali využiť. Chýbalo viac dôrazu, presnosti a odvahy v útočnej fáze hry. Nakoniec sme urobili chybu v rozohrávke, ktorú súper využil a strelil jediný gól stretnutia.

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • 25.5.2022 – 17:30 – I.Liga MŽ – 22.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   13:3 (2:1)   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Góly: Hanko 2, Rýs 2, Truchlík 2, Frniak, Kokavec, Siekela, Veterník 2, Facuna 2.

Zostava: Trancygier, Lipták, Kokavec, Žifčák, Fučela, Beniač, Čech, Knapko, Hanko, Rýs,  Mišun, Zuskin, Frniak, Tomka, Štafurík, Siekela, Truchlík, Velický, Veterník, Facuna

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Odohrali sme celkom dobrý zápas v dobrom tempe hlavne behavý na oboch stranách. Chalani hrali tímovo a hlavne bojovne, čo sa ukázalo ako kľúčové. Prvý polčas celkom dobre organizovaná obrana Liptovského Mikuláša fungovala a my sme nevyužili šance na strelenie väčšieho počtu gólov. V druhom polčase sme už dominovali a súper to celé zjednodušil a otvoril hru. Všetci chalani odohrali plnú minutáž.

 

PRÍPRAVKA U11

 • 23.5.2022 – 16:00 – Liga Prípraviek – 14.kolo – ihrisko Kysucké nové Mesto.

MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO   0:4   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Albrecht, Bíziková, Černák, Červeň, Dolník, Erteľ, Holan, Konečný, Kráľ, Kútnik, Mazurák, Mulinka Filip, Mulinka Samuel, Rumpeľ, Šalát, Šašura, Stolárik.

Komentár trénera: Od začiatku zápasu sme pôsobili futbalovo veľmi dobre a dominovali sme vo všetkých herných činnostiach. Akurát v jednom polčase sme pozahadzovali množstvo šancí, ale v celom zápase sme súpera pustili len párkrát na našu polovicu. Chceli by sme vyzdvihnúť výkon Niny Bízikovej, hlavne jej neskutočnú túžbu po víťazstve. Bodaj by bolo viac takých detí v ročníku, ale určite chválime všetky deti v tomto ročníku.

 

PRÍPRAVKA U10

 • 23.5.2022 – 17:00 – Liga Prípraviek – 14.kolo – ihrisko Kysucké nové Mesto.

MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO   1:3   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Greňo, Štafúrik,  Boucik, Krško, Ondrašek, Jendrušák, Rizzo, Štubňa, Páleš, Šalaga, Ignačák.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Z našej strany zápas v ktorom sme individuálne dominovali. Ani jeden hráč sa nebál hrať súboj 1VS1 a to vo všetkých priestoroch ihriska. Prvý dotyk sme hrali do voľného priestoru a snažili sa čo najrýchlejšie prepínať do obrany po strate lopty. Chalani sa každým týždňom zlepšujú a hlavne vidím ako ich futbal baví a užívajú si ho spoločne ako partia. Ďakujem hráčom z mladšieho ročníka za výpomoc, keďže nám chýbalo veľa hráčov.

 • 28.5.2022 – 10:00 – Liga TFZ U11 – 17.kolo – ihrisko Vrútky.

FC ATTACK VRÚTKY U11   0:7 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Bobrovský 3, Kucka 2, Pavlanín, Filc.

Zostava: Buocik, Greňo, Jahn, Pavlanin, Kremeň, Mác, Kucka, Onufer, Gross, Bobrovský, Filc, Štafurik, Jendrušák, Rizzo.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Chlapcov dnes musím za predvedený výkon i prístup pochváliť. Od začiatku zápasu sme herne dominovali, vytvárali sme si množstvo šancí a bolo len otázkou času kedy si v zápase vytvoríme výraznejší gólový náskok. V dnešnom zápase sme boli kvalitný v držaní lopty i hre 1 na1, kde sa nám výrazne darilo presadiť sa. Od začiatku do konca chlapci podali zodpovedný výkon a zaslúžene zvíťazili

 

PRÍPRAVKA U9

 • 23.5.2022 – 17:00 – Liga Prípraviek – 14.kolo – ihrisko Kysucké nové Mesto.

MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO   0:4   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Belošic, Drevenák, Frniak, Harnádek, Hrnčiar, Kňazeje, Král, Kutman, Mažári, Páleš J., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Surovec.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V pondelok poobede sme vycestovali na ďalšie kolo Krajskej ligy prípraviek, tentokrát do Kysuckého nového Mesta. Štyria naši hráči posilnili tým U10 a tak sme na tento zápas nastúpili v nižšom počte, ako sme zvyknutí. Na chalanoch nebolo vôbec vidno, že majú v nohách včerajší ťažký turnaj v Kanianke a od úvodu sa do súpera pustili s chuťou a odhodlaním. V tomto zápase sa hralo len na jednu bránu, doslova len na jednej polovici ihriska. Súpera sme do hry vôbec nepustili, naši hráči boli silnejší a odvážnejší  či s loptou alebo bez nej. V celom zápase sme herne dominovali a neustále sme si vytvárali gólové príležitosti. Napriek tomu, že veľa gólových šancí ostalo nevyužitých, v tomto zápase nás to až tak nemuselo mrzieť, pretože naši hráči dali v oboch zápasoch veľký počet gólov. Opäť môžeme chalanov len a len pochváliť za to, ako pristúpili k dnešnému zápasu a že aj za rozhodnutého stavu hrali s chuťou a chceli hrať futbal, na ktorý sme všetci zvyknutí.

 

DORAST WU19

 • 29.5.2022 – 10:00 – I.Liga D sk.B – 5.kolo NČ – ihrisko Banská Bystrica.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   1:4 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Halahíjová 2, Laurinčíková, Pajunková, Cígerová.

Zostava: Zacharová, Šupenová, Fúčelová, Štefanidesová E., Minčíková Z., Laurinčíková, Martiníková, Cígerová, Ďanovská, Halahijová, Pajunková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V poslednom kole súťaže sme predviedli náš štandardný výkon, aj keď najmä v prvom polčase to nebolo z našej strany úplne dobre. Hrali sme síce lepšie ako náš súper, no chýbala väčšia emócia a možno sme sa až príliš uspokojili po zistení, že sme lepším družstvom na ihrisku. Po prestávke sme už hrali našu hru a zvýšili výkon, čo domáce hráčky úplne odrovnalo a po strelení troch gólov bolo po zápase. Baby aj v tomto zápase ukázali, že v tejto sezóne zaznamenali veľký výkonnostný progres a nebyť niekoľkých výsledkovo nevydarených zápasov, mohli hrať v skupine o majstra. Aj napriek tejto skutočnosti ďakujeme babám za výbornú sezónu a veríme, že nám budú aj naďalej prinášať radosť z futbalu. Špeciálne poďakovanie si zaslúži tréner Tomka, ktorý po sezóne prechádza k chlapčenskej kategórii. Ď A K U J E M E !

 

ŽIAČKY WU15

 • 29.5.2022 – 12:00 – I.Liga Ž sk.B – 5.kolo NČ – ihrisko Banská Bystrica.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   0:3 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Baumanová, Veterníková, Hybská.

Zostava: Rajčanová, Wänkeová, Halienová, Štefanidesová B., Filová, Adamčíková,  Veterníková, Hybská, Jesenská, Baumanová, Nogová,

(Lamošová, Pakánová, Malčáková, Kucháriková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Aj v poslednom kole sme boli lepším družstvom a zaslúžene sme vyhrali. Dievčatá sa počas celého zápasu snažili, bohužiaľ naša koncovka nebola príliš presná a väčšinou sme trafili dobre stojacu brankárku domácich. Počas zápasov v nadstavbovej časti sme si vyskúšali niekoľko nových variant v zostave, čím sme mali možnosť pripraviť sa na novú sezónu. Za túto práve skončenú sezónu dievčatám ďakujem, prajem im veľa zážitkov počas letných prázdnin a už teraz sa teším na spoločnú letnú prípravu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *