VÝSLEDKOVÝ SERVIS 20. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (16.5. – 22.5.2022)

 

MUŽI A

 • 18.5.2022 – 17:30 – TIPOS III.Liga Stred – 29.kolo – ihrisko Rimavská Sobota.  

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA   0:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Krstich (vlastný gól).

Zostava: Hažer, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Líška, Mlynár, Dinga, Kulich, Lanko, Dauda, Ďungel (C),

(Ruttkay, Satina, Barčík, Radchenko, Šesták, Turčina, Raček).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol):Chalani už sami cítili, že si potrebujú po stretnutí zakričať víťazný pokrik. Ich odhodlanie bolo dobrým signálom. Zvolil som stratégiu s výmenou na brankárskom poste. Samo si v predchádzajúcich dueloch svoje miesto zastal, výmena nesúvisela s jeho výkonmi. Paľo je jedným z našich najpoctivejšie pracujúcich hráčov, v príprave ide na 120 percent a nevynechá jeden tréning. Brankári vedeli o tomto kroku už skôr a nemali s tým problém. Cez polčas sme chalanom zdôrazňovali, že dnes sa tu dajú získať všetky body. Len bolo treba viac dopĺňať finálnu fázu, zlepšiť a zintenzívniť nábehy. Tieto veci sme im vysvetlili a som rád, že to zabralo. Odmenou je víťazstvo, po ktorom sa nám bude lepšie pripravovať na najbližší domáci zápas.

 • 21.5.2022 – 17:00 – TIPOS III.Liga Stred – 24.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (2:1)   ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK

Góly: Jasenovský, Mlynár (PK).

Zostava: Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Jasenovský, Líška, Barčík (C), Mlynár, Dinga, Dauda, Ďungel,

(Kulich, Radchenko, Šesták, Lanko, Turčina, Hažer).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Dnes ma náš výkon sklamal, niektorí chalani hrali až podpriemerne a to sa nám môže v nasledujúcich dueloch vypomstiť. Predovšetkým v druhom polčase sme boli v kŕči, mužstvo sa bálo hrať, našlo sa len málo hráčov, ktorí boli ochotní zobrať zodpovednosť na seba. Takémuto súperovi musíme gólovo odskočiť, inak zacíti šancu a je nepríjemný. Šancu, akú mal v závere prvého polčasu Peťo Jasenovský, musíme premieňať. Stále mu opakujeme, že v koncovke nemá špekulovať a keď začne dávať jednoduché góly, potom prídu aj tie pekné. S Litovským Hrádkom sme odohrali ďalší vyrovnaný súboj, ale nepovedal by som, že tento súper nám nesedí.

 

ŽENY A

 • 22.5.2022 – 11:00 – II.Liga Ž sk.B – 20.kolo – ihrisko Čermeľ.

FC KOŠICE   11:0 (8:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Zacharová, Šupenová, Fúčelová, Kacvinská, Minčíková Z., Švábiková, Cígerová, Kováčiková, Halahijová, Kubačková, Cicková.

Hodnotenie trénera (Bolek Martin): K súperovi, ktorého sme ako jediného v tejto sezóne ešte neporazili, sme cestovali v značne oklieštenej zostave. Veľa hráčok je po zranení a Pajúnková reprezentuje Slovensko.  Aj keď sme vedeli, že domáci už majú zisk titulu a výhru v tejto súťaži takmer vo vrecku, nešli sme do zápasu s malou dušičkou. Žiaľ pre nás, súper sa na náš zápas perfektne pripravil a v prvom polčase sme nevedeli, kde nám hlava stojí a nestačili sme počítať góly v našej sieti. V druhom polčase to bolo herne z našej strany podstatne lepšie, gól sa nám však nepodarilo streliť, aj keď gólové príležitosti sme mali. Minimálne dve vyložené sme nepremenili.

Našim dievčatám ďakujem za dokončenie prvej sezóny v 2. Lige žien. Konečné umiestnenie na 4. mieste je myslím zaslúžené. Škoda strašidelného výsledku v poslednom zápase.

 

STARŠÍ DORAST U19

 • 22.5.2022 – 10:00 – II.Liga SD – 30.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   4:2 (1:0)   MŠK NÁMESTOVO

Góly: Staš 2, Kulich, Ondruš.

Zostava: Jadroň, Spišák, Haľama, Ruttkay, Beniač, Kulich, Staš, Ondruš, Tichý, Satina D., Schmied,

(Lilge, Palider, Lipinský, Ursíny, Vajdel, Rihane).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Odohrali sme výsledkovo vydarený zápas, ale treba férovo priznať, že Námestovo bolo v niektorých fázach zápasu herne lepším tímom. Súper bol naozaj kvalitný, niektorí jeho hráči majú už druholigové štarty a v zápase to bolo vidieť – hrali sebavedomo s patričnou kvalitou. Ja by som však chcel vyzdvihnúť hlavne našich chalanov, ktorí odovzdali na ihrisku maximum. Mali sme v zápase ťažšie chvíle, kedy sme za stavu 3:1 urobili zbytočnú chybu a súpera sme dostali opäť do zápasu, ale potom sme dokázali zvládnuť záver. Nastúpili sme s niektorými chlapcami ročníka 2005 a ich výkony boli veľmi dobré. Zápas herne i výsledkovo potiahli tradičné opory Kulich a Staš, a ich prínos bol z pohľadu výsledku rozhodujúci.

 

MLADŠÍ DORAST U17

 • 22.5.2022 – 12:30 – II.Liga MD – 30.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   5:0 (2:0)   MŠK NÁMESTOVO

Góly:  Smik, Vajdel, Štefunda, Štrkáč, Válek.

Zostava: Rybár, Kľučinec, Štefunda, Válek ,Lamoš, Ilovský, Hanek, Krška, Smik, Štrkáč, Vajdel,   

(Lovás, Kalnický, Lilge).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Opäť sme odohrali výborné stretnutie. Aj napriek zlému terénu sme sa snažili hrať kombinačne. Fyzicky zdatnému súperovi sme sa vyrovnali tvrdosťou. Čo však bolo najpodstatnejšie, vytvárali sme si gólové príležitosti, ktoré sme dokázali využiť. Okrem piatich gólov sme ďalšie šance nepremenili. Nepokazilo to však dobrý dojem z hry celého mužstva.

 

STARŠÍ ŽIACI U15

 • 21.5.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 10.kolo NČ – ihrisko Námestovo.

MŠK NÁMESTOVO   5:1 (4:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Gól: Nemček.

Zostava: Baksh, Lehotzký J., Vaník, Buček, Nemček, Riljak, Gomola S., Gomola Š., Dolník, Holubiak, Laš,

(Kopčan, Lehotzký L., Kapusta).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Treba úprimne priznať, že dnes nám zápas vôbec nevyšiel. Spravili sme veľké množstvo individuálnych chýb, veľa nepresností, ale hlavne zápasová emócia a samotný prístup k zápasu neboli dobré. Domáci nastúpili s túžbou, nasadením, odhodlaním aj keď neboli futbalovo tak pripravený zaslúžene vysoko zvíťazili. Musíme ísť ďalej, poučiť sa, čaká nás náročný zápasový týždeň kde odohráme tri zápasy.

 

STARŠÍ ŽIACI U14

 • 21.5.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 10.kolo NČ – ihrisko Námestovo.

MŠK NÁMESTOVO   0:2 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Krovina, Tomka.

Zostava: Podhradský, Erteľ, Klenec, Šuhaj, Kováčik, Faziková, Hollý, Brincka, Mendel, Krovina, Rapan,

(Pavlovič, Cálik, Tomka, Skladaný, Maniš).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): V Námestove sme odohrali len priemerné stretnutie. Hráčom nemožno uprieť snahu, ale chýbala nám kvalita, hlavne smerom k súperovej bráne. V poli sme boli silnejší na lopte, dobre sme kombinovali, v súbojoch 1:1 sme boli silnejší, ale vo finalizácii útočných akcii sme boli neškodní. Až striedania do druhého polčasu našu hru oživili a dokázali sme sa dva krát presadiť. Víťazstvo sa ráta, ale výkon musí byť lepší !

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • 21.5.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 19.kolo – ihrisko Kremnička.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   1:5 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Moric 2, Lacko, Šimko, Krcho.

Zostava: Liptak, Veterník, Nátny, Grieger, Sitar, Kalnický, Šimko, Bakhsh, Greňo, Lacko, Moric, Delton, Veterníkova, Tomka, Vaňko, Krcho.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Odohrali sme  veľmi dobrý zápas. Po celý čas sme dominovali, boli sme silný na lopte, veľmi dobre sme fungovali v defenzíve, kde sme súperovi takmer nič nedovolili a naopak sme odtiaľ rozvíjali naše útočné akcie. Vytvárali sme si gólové príležitosti či už po pekných kombináciách alebo individuálne.

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • 21.5.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 19.kolo – ihrisko Kremnička.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   2:16 (2:5)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hanko, Fučela 2, Rýs 3, Knapko,Velický, Zuskin, Truchlík, Čech 2, Siekela, Frňiak, Štafurík 2.

Zostava: Cabadaj, Trancygier, Kokavec, Žifčák, Fučela, Beniač, Čech, Knapko, Hanko, Rýs,  Mišun, Zuskin, Frniak, Tomka, Štafurík, Siekela, Truchlík, Velický, Facuna.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Odohrali sme zápas v dobrom tempe, prakticky počas celého zápasu sme boli herne lepším družstvom. Dobre sme využívali krídelné priestory, pri vedení útoku z čoho sme si vypracovali viacero gólových príležitostí. Banská Bystrica hrala na jednom ihrisku viac kompaktne v obrannej činnosti čo nám robilo problém a bolo to podporené výkonom brankára. Prehustenie priestoru pred vlastnou bránkou a následne rýchle založenie protiútoku. Celkovo dobrý výkon družstva až na pár hráčov ktorí potrebujú trošku zapracovať na mentálnom nastavení na zápas

 

PRÍPRAVKA U10

 • 17.5.2022 – 16:30 – Liga TFZ U11 – 15.kolo – ihrisko Bystrička.

TJ SLOVAN BYSTRIČKA U11   2:8 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Mác 3, Tuna 2, Bobrovsky, Gross, Jahn.

Zostava: Greňo, Filc, Buocik, Tuna, Mác, Bobrovský, Krško, Kremeň, Štafurika, , Gross, Pavlanin, Jahn, Onufer.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Zápas sme nezačali dobre, trošku ustráchane, ale postupne sa nervozita vytratila a na ihrisku sme dominovali. Vyhrávali sme osobné súboje, celé mužstvo prepínalo do bránenia. Veľmi sa mi páčilo prenášanie hry z jednej strany na druhú a kreativita hráčov, či už pri hre 1vs1, alebo prihrávke do voľného priestoru. Chválim celé mužstvo za predvedený výkon.

 

PRÍPRAVKA U9

 • 22.5.2022 – Turnaj U9 Prievidza.

Celkové umiestnenie: 1. miesto.

MŠK FOMAT MARTIN – FK JUNIOR KANIANKA   18:2

MŠK FOMAT MARTIN – FC BANÍK PRIEVIDZA   5:3

MŠK FOMAT MARTIN – AS TRENČÍN   8:6

MŠK FOMAT MARTIN – JUPIE FŠMH   7:4

MŠK FOMAT MARTIN – MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   6:2

Zostava: Belošic, Dérer, Drevenák, Frniak, Harnádek, Hrnčiar, Kňazeje, Král, Kutman, Mažári, Páleš J., Páleš S., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Šalaga, Sedláčko, Surovec.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V nedeľu sme sa zúčastnili na kvalitne obsadenom turnaji v Kanianke. Za súperov sme mali tímy FK Junior Kanianka, FC Baník Prievidza, Jupie FŠMH, AS Trenčín,  MFK Dukla B.Bystrica. Hrali sme systémom 4+1 / 1 x 25 min. súčasne na dvoch ihriskách a konečný výsledok zápasu sa sčítal z oboch ihrísk. Veľmi nás teší, že sme celým turnajom prešli bez straty bodu, hlave keď sme posledné tri zápasy odohrali po sebe s minimálnymi prestávkami medzi zápasmi. Boli zápasy, kde sme herne dominovali, ale boli aj zápasy, ktoré boli výsledkovo vyrovnané, v týchto zápasoch sme boli herne lepší, zbytočným zahadzovaním čistých gólových šancí sme však hru zbytočne komplikovali. Najlepší a najvyrovnanejší zápas sme odohrali proti Prievidzi. Bola radosť sa pozerať na chalanov oboch tímov, ako už v tak malom veku dokázali hrať v takom veľkom nasadení, nebojácne v súbojoch 1:1, nebáli sa čisto a férovo pritvrdiť v súbojoch o loptu. V tomto zápase vynikli aj brankári oboch tímov, ktorých zákroky boli na ich vek niekedy až neuveriteľné. Pevne verím, že si chalani a rodičia turnaj užili a odniesli si kopec pekných zážitkov. Za vzornú reprezentáciu klubu a predvedený výkon na ihrisku by sme chceli pochváliť každého jedného hráča, chalani to nemali jednoduché, keďže celý turnaj odohrali v slnečnom počasí a na konci už bolo vidno, že toho majú fyzicky dosť. Individuálne ocenenie za najlepšieho brankára turnaja si odniesol Jarko Páleš.

 

DORAST WU19

 • 21.5.2022 – 10:00 – I.Liga D sk.B – 4.kolo NČ – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:2 (4:1)   MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA

Góly: Cígerová 2, Kováčiková, Halahíjová, Ďanovská.

Zostava: Zacharová, Minčíková T., Fúčelová, Štefanidesová E., Šupenová, Minčíková Z., Kovačíková, Cígerová, Ďanovská, Halahijová, Cicková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Aj napriek pozmenenej zostave sme boli počas celého zápasu futbalovejším a lepším družstvom. Už do polčasu bolo rozhodnuté o konečnom výsledku. Baby sa snažili a príkladne kombinovali. Teší nás najmä návrat našej brankárky, ktorá sa opäť predstavila vo výbornej forme a je veľkým prínosom pre naše družstvo. Babám sa hrá oveľa ľahšie, keď majú v bránke istotu. Babám gratulujem k víťazstvu. Sezónu ukončíme posledným kolom na Dukle.

 

ŽIAČKY WU15

 • 21.5.2022 – 12:00 – I.Liga Ž sk.B – 4.kolo NČ – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:0 (0:0)   MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA

Zostava: Rajčanová, Wänkeová, Halienová, Malčáková, Filová, Rapanová,  Martiníková, Hybská, Jesenská, Baumanová, Nogová.

(Lamošová, Smiteková, Bobčeková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V každom zápase nadstavbovej časti sa už vlastne pripravujeme na novú sezónu. Baby dostávajú rovnaký priestor na ihrisku. V tomto zápase nám dokonca viacero dievčat chýbalo. Vôbec to však nemalo vplyv na náš výkon. Jediné, čo nám chýbalo bolo viac šťastia v zakončení. Trafili sme tri krát konštrukciu brány, bohužiaľ gól sme nedali a tak napriek slabšiemu výkonu súpera sme zápas nevyhrali. V tomto zápase však oveľa viac ako výsledok potešili individuálne výkony ako aj samotná hra nášho družstva. Baby mali chuť a pokiaľ budú naďalej takto pracovať, budú veľkým prínosom pre ženský futbal v Martine.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *