Výsledkový servis 20 týždeň

(13.5. – 19.5.2024)

MŠK FOMAT MARTIN U19

HAMŠÍK AKADEMIA 19 – FOMAT 19 1-0 (0-0)

Góly:
Zostava: Lilge, Halama, Lipinský, Janeček, Trubačík, Todorovič, Ondruš, Štrkáč, Tichý, Ursíny, Lesev (Rybár, Dolník, Smik, Krška, Ílovský)
Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Som rád, že sme sa dostali do rozhodujúceho zápasu s „Hamšíkovcami“ a bolo ešte o čo hrať. Napriek tomu, že sme strácali na najväčšieho konkurenta 5 bodov, verili sme, že ak zvíťazíme, záver ligy bude ešte napínavý. Bohužiaľ, zápas sme prehrali. Bol to duel dvoch najlepších mužstiev ligy, ktoré si nič nedarovali. Škoda, že sme ho prehrali po chybnom rozhodnutí rozhodcu. Herne sme dokázali súpera prevýšiť, ale dobrá organizácia hry hamšíkovcov nám robila trochu problémy vypracovať si viac gólových príležitostí. Navyše sme museli meniť viac krát za zápas herný systém a rôzne alternovať , nakoľko nám v deň zápasu vypadli kľúčoví hráči v hernom systéme 352 a nedokázali sme sa potom dostať viac do tempa a to hlavne v druhom polčase. Záverečných 20 min, keď sme chceli vystupňovať tlak a pokúsiť sa o zvrat, bol zápas tak rozbitý, že sa prerušovala hra na dlhšie úseky a tým pádom sme nedokázali stav zvrátiť. Chalanom chcem ale poďakovať za prístup, ukázali kvalitu aj túžbu, ale nestačilo to. O väčšiu šancu hrať o postup sme prišli v iných zápasoch a to hlavne na jeseň, kedy sme doplatili na veľa zranení kľúčových hráčov. V súťaži však je stále o čo hrať, pretože aj 2.miesto je úspechom a o to chceme do konca súťaže zabojovať!

MŠK FOMAT MARTIN U17

HAMŠÍK AKADEMIA BB : Fomat MT – 1:1 (1:1)

Zostava: Macko, Kresťan, Riljak, Poliak, Laš, Dolník, Gomola Šimon, Gomola Samuel,Kapusta, Murček, Suran.
Striedali: Klenec, Šalaga, Holubjak
Góly: Gomola Šimon
Hodnotenie trénera (Šipka Marek): Úvod prvého polčasu bol zbytočne z našej strany nervózny. Robili sme jednoduché chyby a súper sa dostal do vedenia. Po inkasovanom góle sme zápas dostali pod kontrolu a do polčasu sa nám podarilo vyrovnať. V druhom polčase sme súpera prevyšovali, ale výsledok sme nedokázali strhnúť na našu stranu. Chalanov musím za prístup a výkon v zápase pochváliť.

MŠK FOMAT MARTIN – U15

MŠK FOMAT MARTIN – MFK VRANOV NAD TOPĽOU 2 : 2 (1:1)

Góly: Tuna, Sopkuliak
Zostava: Groma, Bakhsh, Šimko, Lipnický, Okuliar, Tuna, Sopkuliak, Greňo, Janík, Delton, Paluga. (Korotvička, Bella, Kalnický, Paluga, Smolka, Sýkora, Móric)

Hodnotenie trénera (Šmehýl Peter): Po 3 týždňovej odmlke od majstrovského zápasu sme tento víkend nastúpili proti chalanom z Vranova Nad Topľou. Do zápasu sme od začiatku nastúpili celkom dobre aj keď sme v 26 minúte inkasovali gól. Chalani si svoje povinnosti a úlohy, ktoré sme im pred zápasom v šatni povedali, na ihrisku plnili veľmi dobre a ich odmenou bol vyrovnávajúci gól Alexa Tunu v 39. minúte. Druhý polčas z našej strany bol tiež v poriadku. Aj, keď sa opäť súper dostal do vedenia, naši chalani perfektne zareagovali a po pekne akcii po centri z krídelnej vertikály vyrovnal krásnou hlavičkou Sopkuliak. Chalani pokračovali v dobre nastavenom tempe až do konca zápasu. V tomto zápase nás môžu mrzieť len nepremenene šance, hlavne z prvého polčasu. Celkovo, ale môžem vyjadriť spokojnosť s výkonom mužstva v tomto zápase.

MŠK FOMAT MARTIN – U13

LIPTOVSKY MIKULAŠ – FOMAT MARTIN 1: 2 (0 : 1)

Góly: Kraľ, Kutnik
Zostava: Černák, Rumpel – Konečný, Mazurak, Pavlovič, Krutek, Mišuta, Dolník, Durmek, Kraľ, Kutnik, Červeň, Macko, Pobeha, Vaško, Albrecht, Baka, Mulinka
Hodnotenie trénera (Zboja Filip): V zápase sme mali veľke percento držania lopty, hralo sa na súperovej polovici ihriska, boli sme dobrý pri zakladaní útokov no opäť sme mali problém s finalizáciou útokov. Postupne sme si vytvorili množstvo gólových príležitosti no ich riešenie bolo nedôrazne alebo nepresné. Paradoxne po jednom zaváhaní v defenzíve pri nakopnutej lopte súpera sme inkasovali a koniec bol zbytočne dramatický. Chlapcom za predvedenú hru nie je čo vyčítať ale pri takej dominancii a množstve šanci sme mali streliť väčší počet gólov.

MŠK FOMAT MARTIN U12

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MŠK Fomat Martin 7:11 (4:6)

Góly: Filc 3, Kremeň 2, Kucka, Matušek, Onufer 2, Bránik T, Záborsky,
Zostava: Štafurík – Kucka, Matušek, Luchkai, Viselka, Jahn, Záborský, Onufer, Bránik N.
Buocik – Kamenský, Pavlanin, Kohút, Štubňa, Filc, Kremeň, Sopkuliak, Bránik T.
Hodnotenie trénera (René Lukáč): Zápas sme mali od začiatku až do konca pod kontrolou a to hlavne držaním lopty, kombinačnou hrou a súdržným kolektívnym výkonom. Takto si predstavujeme hru nášho družstva aj naďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *