• 15.5.2022 – 17:00 – TIPOS III.Liga Stred – 23.kolo – ihrisko Fiľakovo.

FTC FIĽAKOVO   2:2 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Líška, Strniša (vl. gól).

Zostava: Raček, Ďungel, Tomka, Niemchaninov, Lanko, Garaj, Dinga, Mlynár, Líška, Jasenovský, Dauda,

(Turčina, Radchenko, Šesták, Hažer).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Dnes bolo naším cieľom odčiniť poslednú domácu prehru a tomu sme podriadili aj taktiku. V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal s minimom možností na zmenu skóre. Chalanom som cez prestávku zdôrazňoval, nech naďalej hrajú v tempe, kombinujú, pretože som vedel, že súper to nevydrží. To sa potvrdilo, dali sme gól po štandardke a druhý z brejku. Potom bolo treba domácich doraziť, respektíve umnou hrou si postrážiť vedenie. Prišli však hrubé individuálne chyby a Fiľakovo prišlo k bodu ako slepé kura k zrnu. Žiaľ, máme veľmi úzky káder a aj keď ten istý hráč spravil dva zápasy po sebe hrubú chybu, musí hrať, pretože iného nemáme. Teraz ideme ešte hrať aj v stredu, ďalší dvaja chalani pre pracovné povinnosti hrať nemôžu, takže si musíme pomôcť dorastencami. Hrať v amatérskom futbale zápas v strede pracovného týždňa je vec, ktorej sa dá rozumieť len veľmi ťažko.

ŽENY A

• 13.5.2022 – 16:00 – II.Liga Ž sk.B – 21.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 (0:2)   MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

Góly: Cígerová.

Zostava: Fúčelová, Minčíková T., Kacvinská, Alíc, Lilgeová, Cígerová, Švábiková, Omelková, Roed, Kubačková, Pajunková,

(Minčíková Z., Ingebrigtsen).

Hodnotenie trénera (Bolek Martin): Súboj s tabuľkovým súperom sme nezačali vôbec dobre. Inkasovali sme dva góly pomerne rýchlo a dostať sa do zápasu na ihrisku, ktoré sme nepoznali nám dalo riadne zabrať. Futbalovo sme na tom boli podľa môjho názoru oproti súperovi lepšie, avšak zahodené šance na našej strane nám zobrali bod na ktorý sme určite mali nárok. Obrovská škoda je, že z „výhody domáceho prostredia“ sa pre nás stala nevýhoda. Zápas sa totiž na poslednú chvíľu presunul na ihrisko do Kľačian, kde takmer všetky dievčatá ešte nehrali, a vôbec boli na ňom prvý krát v živote. Stratu bodov teda pripisujem do veľkej miery aj tomuto faktoru.

• 15.5.2022 – 15:00 – II.Liga Ž sk.B – 19.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:0 (1:0)   FK POPRAD

Zostava: Zacharová, Minčíková T., Kacvinská, Švábiková, Lilgeová, Laurinčíková, Cígerová, Omelková, Roed, Kubačková, Pajunková,

(Minčíková Z., Kováčiková, Ingebrigtsen).

Hodnotenie trénera (Bolek Martin): Skutočne domáci zápas sme odohrali až na Ihrisku na Pltníkoch. Privítali sme súpera, ktorý má podľa mňa jeden z najkrajších herných prejavov v súťaži. A inak tomu nebolo ani u nás. Naše dievčatá sa ale konečne mohli spoľahnúť na brankárku. Tá predviedla niekoľko perfektných zákrokov. Aj hra z jednej a druhej strany bola na úrovni. Z ojedinelej šance sa nám podarilo skórovať. Zápas sa odohrával hlavne v priestoroch medzi šestnástkami. Ku koncu zápasu nám pár krát aj zahorelo v obrane, ale podarilo sa nám to ustáť. Dievčatá si týmto víťazstvom zabezpečili 4. miesto v tabuľke.

Bohužiaľ v kádri súpera sa stala smutná udalosť, pre ktorú sme na začiatku zápasu držali minútu ticha. Úprimnú sústrasť pre všetkých z okolia ženského futbalu v Poprade. Pán tréner Milan Ilavský odpočívajte v pokoji.

STARŠÍ DORAST U19

• 15.5.2022 – 10:00 – II.Liga SD – 29.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   2:2 (2:1)   FK POHRONIE

Góly: Satina, Kulich.

Zostava: Jadroň, Pavlík, Haľama, Ruttkay, Beniač, Hodža, Kulich, Staš, Ondruš, Spišák, Satina D.,

(Lilge, Janeček, Lipinský, Ursíny, Schmied, Rihane).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Nastúpili sme proti lídrovi a zároveň aj najlepšiemu mužstvu našej súťaže a som rád, že chalani ukázali dobrú mentalitu a emóciu. Bez týchto atribútov by bolo ťažké uspieť proti Pohroniu, ktoré má pohybovo i futbalovo dobrých hráčov. Vedeli sme o silných stránkach súpera a chalani hlavne 1.polčas perfektne plnili taktické pokyny a navyše sa nám darilo byť aj dostatočne nebezpeční v útoku. V druhom polčase nás súper dostal kvalitou pod väčší tlak z čoho pramenil aj pokutový kop a aj ďalšie nebezpečné situácie. Dokázali sme to ustáť, navyše sme ešte mohli aj vyhrať. Podľa môjho názoru to bol znovu výborný mládežnícky zápas, ktorý mal kvalitu, nasadenie i emóciu. Klobúk dolu pred chalanmi.

MLADŠÍ DORAST U17

• 15.5.2022 – 12:30 – II.Liga MD – 29.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   1:1 (1:0)   FK POHRONIE

Góly: Smik.

Zostava: Lilge, Válek, Čeman, Štefunda, Janeček ,Ursíny, Hanek, Ilovský, Štrkáč, Smik, Schmied,

(Krška, Vajdel, Kľučinec, Lovás, Kalnický).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Zápas vo vysokom tempe, ale aj z množstvom nepresností. Do vedenia sme sa dostali po peknej krídelnej akcii Štrkáča, ktorý našiel voľného Smika, pre ktorého už nebol problém rozvlniť sieť. Potom sa už hra odvíjala prevažne v strede ihriska. Škoda, že sme v závere polčasu nezvýšili svoje vedenie. Druhý polčas bol podobný. Hostia vyrovnali z rýchleho protiútoku, keď sme zahrávali roh. Obidve mužstva sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale gól už nepadol.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 15.5.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 18.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   14:1 (4:0)   MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA

Góly: Moric 5, Lacko 2, Veterníková 2, Greno 2, Tuna, 2x vlastný gól.

Zostava: Brisuda, Tuna, Nátny, Veterníková, Kempny, Sitar, Kalnický, Šimko, Bakhsh, Greňo, Lacko, Vaňko, Moric, Tomka, Delton, Krcho, Grieger.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Od začiatku sme v zápase dominovali a hralo sa prakticky celý zápas na polovici súpera. Darilo sa nám držať šírku ihriska, kde bolo veľa miesta na naše útočné akcie, odkiaľ sme sa individuálne alebo po kombinančných akciách dostávali do gólových príležitostí.  Snažili sme sa u chlapcov udržať koncentráciu a hernú disciplínu za každého stavu, čo sa aj podarilo.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 15.5.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 18.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   20:6 (7:6)   MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA

Góly: Hanko 2, Fučela, Omerovič 2, Rýs 2, Knapko 2 , Zuskin 2, Čech 2, Kokavec 3, Siekela, Veterník 3.

Zostava: Cabadaj, Lipták, Kokavec, Žifčák, Fučela, Beniač, Čech, Knapko, Hanko, Rýs, Omerovič,  Mišun, Zuskin, Frniak, Tomka, Štafurík, Siekela, Truchlík, Marguš, Veterník.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Odohrali sme prvý polčas v strašne slabom tempe bez emócie a chuti. Bolo to všetko hrané na jednu bránu a súper čakal iba na odkopnutú loptu na našu bránu a brejk. V druhom polčase sa to všetko zmenilo a začali sme hrať svoju hru a otvárať si priestor. Obe partie sa začali povzbudzovať a hrať ako jeden tím. Zjavne nám nesedí takto ladení súper čo čaká iba na odkop a nejakú skrumáž či doklepnutie do brány.

PRÍPRAVKA U11

• 11.5.2022 – 17:00 – Liga TFZ U13 – 11.kolo – ihrisko Bystrička.

TJ SLOVAN BYSTRIČKA U13   3:8 (2:5)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Šašura 2, Ďurmek, Konečný, Baranček, Červeň, Rumpeľ, Mazurák.

Zostava: Fúčela, Albrecht, Červeň, Mazurák, Kútnik, Macko, Konečný, Baranček, Šašura, Rumpeľ, Ďurmek.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Výkon v tomto zápase bol z našej strany ako na hojdačke. Striedali sa dobré úseky hry s tými slabšími. Od našich hráčov by som vyžadoval lepší prístup k zápasu a to hlavne z pohľadu, aby sme sa neuspokojovali s výsledkom a hrali naplno za každého stavu. Čo sa týka individuálnych výkonov tak očakávam v ďalších zápasoch väčšie sebavedomie najmä v hre 1na1, ktoré nám v tomto zápase chýbalo. Náš výkon nebol úplne zlý, ale našej hre najmä v ofenzíve chýba niečo, na čom budeme musieť naďalej pracovať. V tomto zápase sme nepracovali dobre ani so šírkou ihriska, avšak za zmienku stoja aspoň pekné góly, ktoré sa nám podarilo streliť. Celkovo však musíme naďalej pracovať najmä na detailoch riešení v predfinálnej a finálnej fáze útoku.

• 14.5.2022 – 10:00 – Triangel Liga Prípraviek – 13.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2   MFK BYTČA

Zostava: Rumpeľ, Albrecht, Baka, Baranček, Barica, Bakala, Bíziková, Červeň, Dolník, Erteľ, Konečný, Kráľ, Macko, Mazurák, Mulinka, Pobeha, Vaško.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): V tomto zápase sme sa snažili presadiť našou hrou. Náš výkon nebol zlý, avšak dosť sme sa vytrápili v koncovke. Čo mňa osobne mrzí, že úroveň našej hry sme opäť nedokázali udržať počas celého zápasu a to opäť najmä kvôli uspokojeniu s priaznivo vyvíjajúcim sa skóre, ktoré sa u nás objavuje v posledných zápasoch. Súper hrozil z rýchlych protiútokov, ktoré boli pomerne nebezpečné, avšak vo väčšine prípadov sme ich v obrane predovšetkým po bežeckej stránke zvládli. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžene a okrem pár hluchých minút by som chcel za tento zápas všetkých pochváliť

PRÍPRAVKA U10

• 14.5.2022 – 10:00 – Triangel Liga Prípraviek – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MFK BYTČA

Zostava: Greňo, Filc, Buocik, Tuna, Mác, Bobrovský, Krško, Kremeň, Rizzo, Štafurika, Ondrašek, Gross, Štubňa, Pavlanin, Jahn.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Zápas proti Bytči sme jednoznačne vyhrali, boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach, dali sme veľa gólov a chalanov futbal bavil. Po dlhej dobe sme znova začali pracovať s priestorom, hráči mali pohyb aj bez lopty a hľadali si voľný priestor. Môžem pochváliť celé mužstvo.

PRÍPRAVKA U9

Zostava: Chyla, Dérer, Harnádek, Horňák, Hrnčiar, Kňazeje, Juráš, Kutman, Mažári, Noga, Páleš J., Páleš S., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Šalaga, Trnka.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme odohrali zápas Krajskej ligy prípraviek proti súperovi z Bytče. V tomto zápase sme boli od začiatku až do konca dominantnejší ako súper. Hráčom Bytče sme dovolili počas zápasu iba párkrát vystreliť na bránku. Chalani si zaslúžia pochvalu, ako počas celého zápasu pristupovali ku hre. Na to že, sa v tréningovom procesu prevažne venujeme hre 1 vs. 1, chalani predviedli veľa pekných kombinačných akcii po ktorých padali góly, alebo ostali nevyužité. Za predvedený výkon chválim každého jedného hráča.