VÝSLEDKOVÝ SERVIS 18. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (2.5. – 8.5.2022)

MUŽI A

 • 7.5.2022 – 16:30 – TIPOS III.Liga Stred – 22.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 (1:2)   MFK DOLNÝ KUBÍN

Góly: Bobček (Vlastný gól).

Zostava: Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Jasenovský, Líška, Barčík (C),Mlynár, Dinga, Dauda, Ďungel,

(Palenčár, Kulich D., Radchenko, Šesták, Lanko, Hažer).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Prehrali sme, a tak sa mi zápas bude hodnotiť ťažšie. Napriek tomu budem v tomto stretnutí hľadať pozitíva. V druhom polčase chalani dreli, chceli výsledok otočiť. Žiaľ, niektoré mikrosituácie sa nám nepodarilo vyriešiť podľa predstáv. Futbal je predovšetkým o chybách, my sme urobili dve obrovské hrúbky v prvom polčase a súper kvalít Dolného Kubína ich potrestal. Keďže Kubín mal pred nami päťbodový náskok, nemali sme na čo čakať, čomu zodpovedala i ofenzívnejšia skladba zostavy. Ako som spomínal, najmä v druhom dejstve tento zámer vychádzal, súper sa k našej bráne dostal tuším len jediný raz. Žiaľ, hromadia sa nám zranenia, káder je uzučký a pri striedaniach je ťažšie dosiahnuť to, aby mužstvo dostalo do záveru duelu potrebný impulz. Sme smutní, no na takomto výkone sa určite dá stavať.

 

STARŠÍ DORAST U19

 • 8.5.2022 – 10:00 – II.Liga SD – 28.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:2 (1:1)   JUPIE FŠMH

Góly: Staš, Kulich.

Zostava: Jadroň, Spišák, Haľama, Beniač, Hodža , Kulich, Staš, Ondruš, Palider, Satina D., Tichý,

(Lilge, Janeček, Lipinský, Ursíny, Schmied, Rihane).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Zápas proti akadémii Hamšíka bol jeden z najlepších aký som v tejto súťaži a kategórii videl. Obe mužstvá chceli hrať aktívne s loptou i bez nej a preto mal zápas tempo, nasadenie, a drámu až dokonca. Z môjho pohľadu je remíza spravodlivá, pretože oba tímy si vypracovali šance a  hra v poli bola tiež vyrovnaná. Môžeme sa samozrejme na zápas pozrieť aj inou optikou – napríklad škoda nevyužitých šancí ku koncu zápasu alebo škoda veľkej chyby pri góle, či zbytočný faul na penaltu pre súpera. Ale treba povedať, že súper bol kvalitný a tiež mohol zápas zvrátiť aj vo svoj prospech. Chalanom ďakujem za prístup a ideme ďalej.

 

MLADŠÍ DORAST U17

 • 8.5.2022 – 12:30 – II.Liga MD – 28.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:3 (1:0)   JUPIE FŠMH

Góly:  Ilovský , Schmied, Smik 3, Hanek.

Zostava: Lilge, Lamoš, Lipinský, Čeman, Válek ,Ursíny, Ilovský, Schmied, Laš, Smik, Vajdel,   

(Kľučinec, Hanek, Štefunda, Štrkáč, Kalnický ).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Zápas ako na hojdačke, s množstvom šancí na obidvoch stranách. Až v závere polčasu sme otvorili skóre po rohovom kope. Druhý polčas bol divoký. Rýchlo sme zvýšili na 2:0 , ale hostia v priebehu niekoľkých minút otočili na 2:3. Našťastie sme to nezabalili, a opäť nás podržali krídla, keď po ich akciách padali utešené góly. Vynikol hlavne Oliver Smik, ktorý sa presadil trikrát. Pochvalu si však zaslúži celé mužstvo.

 

STARŠÍ ŽIACI U15

 • 8.5.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 9.kolo NČ – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   0:1 (0:1)   MFK ZVOLEN

Zostava: Macko, Lehotzký L, Vaník, Buček, Nemček, Kopčan, Gomola S, Gomola Š, Adámik, Dolník, Holubjak,

(Lehotzký J, Uhlárik,Baksh).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Podobný zápas ako sme odohrali minulý týždeň, aj keď súper bol prakticky herne neškodný. Hernú prevahu sme si udržali počas celého zápasu, z hľadiska držania lopty po súperovu šestnástku je to celkom dobré no vo finálnych a pred finálnych činnostiach nám chýba väčšia kvalita či už individuálnych riešeniach alebo v systémovom prevedení.  Chalanom nemôžem odoprieť snahu, no minulý aj tento zápas musíme zvládnuť aj výsledkovo. Nechcem podceniť súpera ale ani v jednom z ostatných zápasov sa súper nezmôže na nič, okrem brejkových situácii. No stále na ne nevieme adekvátne zareagovať.

 

STARŠÍ ŽIACI U14

 • 8.5.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 9.kolo NČ – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:5 (1:2)   MFK ZVOLEN

Góly:  Rapan, Hollý.

Zostava: Pavlovič, Erteľ, Klenec, Tuna, Šuhaj, Hollý, Skladaný, Tomka, Marček, Krovina, Rapan,

(Podhradský, Cálik, Kováčik, Brincka, Maniš, Faziková, Mendel)

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): V tomto kalendárnom roku sme so Zvolenom odohrali už štvrtý zápas. V predchádzajúcich troch sme vždy vysoko zvíťazili, tentokrát sme však na súpera nestačili a dostali poriadnu facku. Hneď z prvej šance sme dali gól a nič nevyzeralo že by sme mali tento zápas prehrať, prišli však hrubé individuálne chyby v bránení a súper skóre otočil. Na začiatku druhého polčasu sa nám podarilo vyrovnať, ale znova nás zrazili individuálne zlyhania a súper z každého protiútoku skóroval a zaslúžene zvíťazil.

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • 7.5.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 17.kolo – ihrisko Zvolen.

MFK ZVOLEN   1:5 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • 7.5.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 17.kolo – ihrisko Zvolen.

MFK ZVOLEN   1:32 (0:20)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hanko 2, Fučela, Omerovič 3, Rýs 5, Knapko 2 , Zuskin 3, Truchlík 4, Čech 5, Kokavec 4, Siekela, Tomka, Štafurík.

Zostava: Cabadaj, Trancygier, Kokavec, Žifčák, Fučela, Beniač, Čech, Knapko, Hanko, Rýs, Omerovič,  Mišun, Zuskin, Frniak, Tomka, Štafurík, Siekela, Truchlík

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Odohrali sme zápas v strašne slabom tempe, bez emócie a chuti. Súper nechcel hrať a my sme k tomu pristúpili rovnako. To že sme dominovali v každej činnosti je dobre, ale z prístupu k zápasu sme maximálne sklamaní. Vysoký počet gólov trošku teší, ale budeme musieť zapracovať na mentálnom nastavení niektorých hráčov, aby sa niečo podobné nezopakovalo a bola väčšia ochota strhnúť svojím výkonom aj ostatných.

 

PRÍPRAVKA U11

 • 4.5.2022 – 17:00 – Liga TFZ U13 – 10.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 (1:2) TJ DRUŽSTEVNÍK DRAŽKOVCE U13

Góly: Černák.

Zostava: Fúčela, Cesar, Červeň, Mazurák, Kráľ, Bíziková, Černák, Erteľ, Baranček, Šašura, Mulinka.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): V strede týždňa sme odohrali zaujímavý zápas okresnej súťaže proti súperovi z Dražkoviec. Zatiaľ čo súper bol fyzickejší, tak na našej strane prevládala jednoznačne väčšia kvalita, čo sa týka futbalovosti i hernej činnosti jednotlivcov. Deti veľmi dobre pracovali pri prechode do útočnej fázy, avšak vo finálnej fáze nám chýbal väčší kľud na kopačkách a väčšia odvaha v súbojoch 1na1. Celkovo však bol výkon z našej strany na slušnej úrovni, deti plnili pokyny trénera, opäť vo väčšine prípadov boli v zápase vidieť prvky, ktoré trénujeme na tréningu. Stále je na čom pracovať, ale za tento zápas je z mojej strany pochvala.

 

PRÍPRAVKA U10

 • 4.5.2022 – 17:00 – Liga TFZ U11 – 14.kolo – ihrisko Sklabiňa.

MŠK FOMAT MARTIN   8:0 (4:0)   TJ DRUŽSTEVNÍK SKLABIŇA PRI MARTINE U11

 • 5.5.2022 – 16:30 – Liga TFZ U11 – 12.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:3 (2:1)   TJ TURČIANSKE KĽAČANY U11

Góly: Tuna, Onufer.

Zostava: Kucka, Onufer, Filc, Buocik, Tuna, Mác, Bobrovský, Krško, Kremeň, Rizzo, Jendrušak, Ignačak, Štafurika, Ondrašek, Engli.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Odohrali sme ďalšie kolo okresnej súťaže staršej prípravky U11. Pre mňa výkon celého mužstva bol obrovským sklamaním. Vôbec sme nehrali to čo trénujeme. Chýbal pohyb bez lopty, postávali sme. Celé mužstvo pôsobilo unavený dojmom. Verím, že sa z tohto zápasu poučíme a už sa nebude opakovať.

 • 8.5.2022 – 10:00 – TURNAJ U10 – Kalinkovo

CHAMPIONS TROPHY U10 – 2021/2022

Zostava: Mác, Pavlanin, Jahn, Kucka, Buocik, Greňo, Tuna, Kremeň,  Filc, Krško, Gross, Borovský, Onufer.

Výsledky

MŠK FOMAT Martin – Inter Bratislava 1:3

MŠK FOMAT Martin – Klin 5:0

MŠK FOMAT Martin – Kalinkovo A 0:2

MŠK FOMAT Martin – Nové Zámky 1:2

MŠK FOMAT Martin – Chorvátsky Grob 2:0

MŠK FOMAT Martin – Dunajská Lužná 2:1

MŠK FOMAT Martin – Kalinkovo B 2:1

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Po dlhom čase sme sa zúčastnili turnaja a bolo to cítiť na psychike deti. Každý jeden zápas bol pre nás náročný. Na rozdiel od ostatných mužstiev sme nehrali cez prihrávky, ale snažili sme sa presadiť v hre 1vs1. V môjho pohľadu nám turnaj na jednej strane ukázal naše chyby, ale na druhej deti strávili pekný spoločný víkend, keďže sme cestovali o deň skôr a strávili noc na Slnečných jazerách v Senci.

 

PRÍPRAVKA U9

 • 4.5.2022 – 17:00 – Liga TFZ U10 – ihrisko Sklabiňa.

MŠK FOMAT MARTIN   vs.   TJ DRUŽSTEVNÍK SKLABIŇA PRI MARTINE U10

 

DORAST WU19

 • 7.5.2022 – 14:00 – I.Liga D sk.B – 2.kolo NČ – ihrisko Radošina.

GFC TOPOĽČANY   7:3 (3:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Jeleňová, Pajunková, Cígerová.

Zostava: Zacharová, Šupenová, Malčáková, Štefanidesová E., Lauková, Laurinčíková,  Kovačíková, Cígerová, Halahijová, Jeleňová, Pajunková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Aj napriek nepriaznivému výsledku sme proti domácim odohrali výborný zápas. Určite sme boli lepším družstvom, podobne ako v domácom zápase, keď sme prehrali takmer rovnakým výsledkom. V domácom zápase sme hrali bez brankárky, teraz pre zmenu v improvizovanej zostave bez troch hráčok zo základu. Keby sme v prvom polčase neurobili zbytočné chyby, tak určite vyhráme. Aj napriek nepriaznivému priebehu sme sa dokázali vrátiť do zápasu a vyrovnali sme na 3:3. Následne sme nastrelili brvno. V tom čase to bol otvorený futbal. Bohužiaľ pre nás sa potvrdilo staré známe nedáš, dostaneš. Ďalší gól domácich zápas rozhodol. Aj napriek zvýšenému úsiliu vyrovnať sa nám to už nepodarilo a inkasovali sme ešte 3x. Babám ďakujem za predvedený výkon. Určite si aj napriek prehre zaslúžia pochvalu.

 

ŽIAČKY WU15

 • 7.5.2022 – 16:00 – I.Liga Ž sk.B – 2.kolo NČ – ihrisko Radošina.

GFC TOPOĽČANY   5:1 (3:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Gól: Adamčíková.

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Halienová, Štefanidesová B., Jesenská, Adamčíková,  Martiníková, Hybská, Rapánová, Veterníková, Nogová.

(Lamošová, Smiteková, Bobčeková, Wänkeová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Tento zápas nám vôbec nevyšiel. Hrali sme chaoticky, miestami až bezradne. Dlho sme sa nevedeli vyrovnať s absenciou Malčákovej, ktorá hrala za juniorky a ešte viac nám chýbali góly Ďanovskej. Veľký problém nám spôsobovala fyzická vyspelosť domácich hráčok. Musíme sa naučiť hrať za každých okolností, bez ohľadu na to, kto nám chýba alebo proti akému súperovi hráme. Aj napriek všetkému sme prvú veľkú príležitosť v zápase mali my, keď sme po úniku nastrelili konštrukciu brány domácich. Ďalej to bol viac menej boj, v ktorom sme po väčšinu zápasu ťahali za kratší koniec.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *