• 1.5.2022 – 16:30 – TIPOS III.Liga Stred – 21.kolo – ihrisko Kalinovo.

TJ BANÍK KALINOVO   2:2 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Jasenovský, Mlynár.

Zostava: Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj (C), Jasenovský, Líška, Mlynár, Dinga, Radchenko, Turčina, Lanko,

(Hodža, Palenčár, Palider, Barčík, Kulich D., Šesták, Dauda, Hažer).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Do stretnutia sme išli s určitým zámerom, no ten sa nám najmä v prvom polčase napĺňať nedarilo. Upozorňoval som chalanov, že domáci sa budú snažiť presadzovať cez dlhé lopty, ale naši hráči na ich hru nereagovali dobre. V tejto fáze stretnutia nás podržal Samo Raček. Cez polčas tak bolo v šatni hlavnou témou to, aby hráči zbytočne nečakali, začali reagovať už pred nákopmi súpera a nenechali sa ľahko obiehať. Následne došlo k zlepšeniu a po peknom góle sme sa dostali do vedenia. Škoda, že sa nám nepodarilo náskok ustrážiť. Samozrejme, že nás to mrzí, ale treba tiež povedať, že sa nám začali kopiť zranenia. A takisto si treba uvedomiť, že každý bod zvonku sa vždy počíta. Zvlášť, keď ani súperom sa zakopnutia nevyhýbajú. Dúfam, že sa cez týždeň aspoň niektorí chalani dajú zdravotne do poriadku a v zápase proti Dolnému Kubínu potešíme fanúšikov dobrým futbalom i výsledkom.

ŽENY A

• 30.4.2022 – 10:00 – II.Liga Ž sk.B – 17.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1 (2:0)   1.FC TATRAN PREŠOV

Góly: Pajunková, Dvorská, Omelková.

Zostava: Zacharová, Minčíková T., Kacvinská, Frestad, Alić, Laurinčíková, Švábiková, Cígerová, Dvorská, Kubačková, Pajunková,

(Halahijová, Christensen, Minčíková Z., Omelková, Ingebrigtsen)

Hodnotenie trénera (Bolek Martin): Prvý polčas bol ako z ríše snov. Favorizovaný Prešov, ktorý nám 2x uštedril debakel prehrával 2 : 0. Vyšlo nám všetko, o čo sme sa snažili. Dievčatá sa maximálne snažili a boli za to odmenené. Určite významnú úlohu zohral fakt, že pricestoval súper, ktorý sa snažil hrať futbal, čo nám vyhovovalo. V druhom polčase sa viac snažil súper, pričom dokázal streliť kontaktný gól. My sme však snahu súpera ukončili našim tretím gólom. Babám gratulujem. Je to určite naše najväčšie a najcennejšie víťazstvo v sezóne. Bohužiaľ Prešovu sme zrejme ukončili jeho postupové nádeje.

STARŠÍ DORAST U19

• 30.4.2022 – 11:00 – II.Liga SD – 27.kolo – ihrisko Lipany.

ŠK ODEVA LIPANY   1:6 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Palider 2, Beniač 2, Kulich, Pavlík.

Zostava: Jadroň, Pavlík, Beniač, Ruttkay, Ondruš, Hodža, Kulich, Staš, Tichý, Palider, Satina D.,

(Lilge, Janeček, Ursíny, Lipinský, Vajdel).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Výsledok zápasu zhruba zodpovedá dianiu na ihrisku, i keď treba povedať, že cestu k nemu sme si skomplikovali laxným prístupom. Hlavne po vedení 0-2 v prvom polčase a na začiatku 2. polčasu, kde nám súper strelil kontaktný gól zo štandardnej situácie, na ktoré sme sa pripravovali a vedeli sme, že práve to je ich silná stránka. Upokojil nás gól Peťa Beniača na 1:3 a následne aj pekný gól Kulicha. Dá sa povedať, že potom už bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. Následne sme si dokázali vytvoriť ďalšie príležitosti proti rezignovanému súperovi. Gratulujem chalanom, že zvládli tento zápas a verím, že v ďalších zápasoch sa vyvarujeme hluchých chvíľ počas zápasu, ktoré nás proti lepším súperom môžu stáť body.

MLADŠÍ DORAST U17

• 30.4.2022 – 13:30 – II.Liga MD – 27.kolo – ihrisko Lipany.

ŠK ODEVA LIPANY   0:3 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Čeman ( 11m ), Ilovský 2

Zostava: Kalnický, Lamoš, Lipinský, Čeman, Válek ,Krška, Ursíny, Ilovský, Štrkáč, Vajdel, Schmied

(Kľučinec, Hanek, Rybár).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Od prvej minúty sme jasne dominovali. Žiaľ z množstva šancí sme nedokázali skórovať. Aj druhý polčas bol podobný. Domáci bránili pred vlastným pokutovým územím, každú loptu odkopli , kde boli otočený. Až v 61 minúte individuálnu akciu Schmieda zastavili domáci len za cenu faulu v pokutovom území. Následný pokutový kop z prehľadom premenil Čeman. V závere ešte pridal Ilovský dva góly, a to po pekných akciách z krídelného priestoru. Hrali sme dobre, len škoda slabšej efektivity.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 1.5.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 8.kolo NČ – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   3:2 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lepot, Kopčan.

Zostava:  Macko, Buček, Lepot, Nemček, Uhlárik, Kopčan, Gomola S, Gomola Š, Kapusta, Dolník, Holubiak ,

( Lehotzký J., Lehotzký L., Vaník, Staník).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Dnes sme nepodali úplne ideálny výkon. Dá sa povedať, že sme počas celého zápasu mali územnú prevahu, no napriek tomu to nebolo ono.  Bolo dosť nepresností, chýbala nám ľahkosť v riešeniach, a hlavne jednoduchosť a zodpovednosť v defenzíve. Súper hrozil prakticky len z protiútokov a hlavne v druhom polčase sme na tieto zle reagovali. Určite sme dnes mali na viac a z hľadiska výkonu aj výsledku.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 1.5.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 8.kolo NČ – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   1:3 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kúdelka, Marček, Cálik.

Zostava: Podhradský, Erteľ, Klenec, Kúdelka, Šuhaj, Hollý, Skladaný, Tomka, Marček, Krovina, Maniš,

(Pavlovič, Cálik).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Odohrali sme kvalitný zápas so súperom, ktorý sa na nás dobre pripravil. Zápas spĺňal aj prísnejšie kritéria hodnotenia, s ohľadom na futbalový prejav obidvoch súperov. Naša najsilnejšia stránka bola v tomto zápase dobrá defenzíva, hlavne hra obrannej štvorice, podporená zákrokmi brankára. Pred bránou súpera sme sa dlho hľadali, ale nakoniec rozhodla dobre zahraná štandardná situácia a v druhom polčase dispozícia Maťa Marčeka, ktorý sa podieľal na obidvoch góloch. Všetky tri zápasy s Lučencom v tejto sezóne boli veľmi kvalitné a takéto zápasy nás posúvajú vo výkonnosti.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 30.4.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 16.kolo – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   0:2 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lacko, Cesar.

Zostava: Brisuda, Tuna, Natný,  Veselka, Kempny, Sitar, Kalnický, Simko, Baksh, Greňo,  Lacko, Vanko, Moric, Cesar, Delton, Krcho.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Veľmi dobre sme vstúpili do zápasu. Podarilo sa nám streliť dva góly a po pekných akciách sme si vytvorili  ďalšie  gólové príležitosti, ktoré sme však  nepremenili a tak sa postupne súper dokázal dostať do zápasu a hra sa odvíjala najmä v strede ihriska. Súper bol futbalový, fyzicky dobre pripravený a tak  chlapci museli o víťazstvo bojovať do konca, čo sa nakoniec aj podarilo.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 30.4.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 16.kolo – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   9:12 (6:5)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hanko 2, Fučela, Žifčák, Marguš, Veterník, Omerovič, Rýs 3, Frniak, Zuskin.

Zostava: Cabadaj, Kokavec, Žifčák, Veterník, Fučela, Beniač, Čech, Knapko, Hanko, Rýs, Omerovič, Trancygier, Velický, Mišun, Zuskin, Frniak, Facuna, Marguš, Tomka.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Zápas po mesačnej pauze, v ktorom sme dostatočne nezachytili začiatok a potom sme sa ťažko dostavali do zápasu, a aj to sa nám nedarilo, nakoľko rozhodca umne kúskoval hru. Tento zápas bol najhorší v tejto prebiehajúcej sezóne z nášho pohľadu, nakoľko sme hrali bez chuti a bez tempa. Čakali sme, že to celé príde samé. Nuž nestalo sa a museli sme bojovať o výhru až do konca zápasu.

PRÍPRAVKA U11

• 30.4.2022 – 10:00 – Liga Prípraviek – 11.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1   MŠK NÁMESTOVO

Zostava: Albrecht, Baranček, Barica, Bíziková, Černák, Červeň, Cesar, Dolník, Holan, Konečný, Kráľ, Kútnik, Macko, Mazurák, Mulinka Filip, Pobeha, Rumpeľ, Šašura, Bakala.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Od začiatku to bol vyrovnaný zápas, kde my sme dominovali v individuálnych herných činnostiach a súper dôrazom. Náš najväčší problém je defenzíva celého mužstva. Čo by som chcel vyzdvihnúť, je vytvorenie si množstva gólových príležitostí, ktoré sme ale nepremieňali

PRÍPRAVKA U10

• 29.4.2022 – 16:30 – Liga TFZ U11 – 13.kolo – ihrisko Dražkovce.

TJ DRUŽSTEVNÍK DRAŽKOVCE U11   1:8 (1:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Tuna 2, Onufer 2, Jahn, Gross, Filc, Greňo.

Zostava: Greňo, Pavlanin, Kucka, Onufer, Filc, Jahn, Buocik, Tuna, Mác, Bobrovský, Krško, Gross, Kremeň.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme ďalšie kolo okresnej súťaže staršej prípravky U11 proti domácemu mužstvo TJ Družstevník Dražkovce. Od začiatku zápasu chlapci dominovali a ukazovali svoju individuálnu kvalitu. Celý zápas sme dobíjali bránku súpera a mali väčšinu času loptu na kopačkách. Súper hral od brankára dlhé nakopávané lopty, s ktorými sme sa vo väčšine zápasu vedeli vysporiadať. Súper mal asi 3 akcie, z ktorých nám dokázal streliť 1 gól z penalty po našom faule. Chlapcov chválim za prístup počas celého zápasu ako aj za predvedený výkon.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MŠK NÁMESTOVO

Zostava: Mác, Pavlanin, Jahn, Kucka, Štafúrik, Buocik, Greňo, Tuna, Kremeň, Jendrušák, Ignačák, Ondrášek, Filc, Engli, Matušek, Krško, Gross.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme ďalší zápas Ligy prípraviek SFZ proti Námestovu. Chlapci v zápase ukázali individuálnu ako aj tímovú kvalitu. Chlapci si zápas užívali a strelili cez 50 gólov.

PRÍPRAVKA U9

Zostava: Dérer, Drevenák, Frniak, Harnádek, Hrnčiar, Juráš, Král, Kutman, Mažári, Páleš J., Páleš S., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Ruttkay, Šalaga, Sedláčko, Trnka.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Cez víkend sme odohrali ďalšie kolo Krajskej ligy prípraviek, tentokrát proti súperovi z Námestova. So zápasom som veľmi spokojný, chalani hrali dobre, boli rýchlejší, technicky zdatnejší, futbalovejší ako súper. K zápasu hráči pristúpili zodpovedne, dodržiavali pokyny ktoré sme si povedali pred zápasom, hrali s chuťou a v našej hre bolo vidieť prvky z tréningového procesu. Počas celého zápasu sme herne dominovali, nepoľavili sme v úsilí a neustále dokazovali, že sme lepší vo všetkých fázach hry. Za predvedený výkon chcem pochváliť každého jedného hráča.