MŠK FOMAT MARTIN U19

FOMAT 19 – DUBNICA 19 1-0 (1-0)

Góly: Lesev
Zostava: Lilge, Lipinský, Ondruš, Lukašík , Janeček, Ursíny, Ílovský, Todorovič, Štrkáč, Lesev, Tichý (Rybár, Mencel, Dolník, Smik, Čeman)
Hodnotenie trénera (Hanek Michal) : Narazili sme na súpera, ktorý nám dovolil svojou pasívnou hrou dostať sa v zápase do mnohých striel a zakončení, ale bohužiaľ sme to výsledkovo nedokázali pretaviť do lepšieho skóre a preto sme tŕpli až do konca zápasu. Dubnica mala totiž 2 výrazné individuality, ktoré sa dokázali cez nás presadiť v súbojoch 1:1 a urobiť nebezpečné akcie. Nemôžem povedať, že by sme hrali zle, ale bolo na chalanoch vidieť, že nie sú úplne mentálne v zápase a niekedy pristupovali laxne k riešeniu herných situácií. Z toho pramenili niekedy zbytočné straty a hlavne nesústredenosť v riešení finálnych činností pred a v pokutovom území. Chýbala nám väčšia agresivita v útočení. Je jedno, že k tomu prispel aj súper, my musíme byť presvedčivejší a dôraznejší v túžbe po víťazstve!!

MŠK FOMAT MARTIN – U17

MŠK FOMAT MARTIN – Dubnica 3:0 (1:0)
Góly: Murček 2, Kapusta

Zostava: Macko, Kresťan, Riljak, Poliak, Klenec, Dolník, Gomola Šimon, Gomola Samuel,Kapusta, Murček, Kopčan.
Striedali: Nemček, Holubjak, Šalaga

Hodnotenie zápasu (Marek Šipka): Prvý polčas sa hra prelínala z jednej strany na druhú. Súper hral v prvom polčase aktívne a chalani mali problémi pri prechode z obrannej zóny do stredovej zóny. Aj napriek tomu sme si dokázali vytvoriť šance a dostať sa do vedenia po peknej strele z hranice šestnástky. V druhom polčase sme boli dominantnejší a pridali ešte dva góly. Záver zápasu bol zbytočne nervózny a chalanom chýbal pokoj pri výstavbe útoku. Aj napriek tomu výsledok teší a musí nás motivovať do ďalšej roboty.

MŠK FOMAT MARTIN – U11

FK ČADCA – MŠK FOMAT MARTIN 0:4 ( 0:15 / 1:14 / 1:11 / 0:9 )

Góly: bez udania gólov

Zostava: Jurošek, Hrnčiar, Harnádek, Páleš S., Páleš J., Revús, Malík, Kutman, Dérer, Sedlačko, Chyla, Mažári, Cabada, Šalaga, Frniak, Kupec, Belošic, Surovec, Kňazeje

Tréneri: Jaroslav Páleš, Daniel Kúdelka

Komentár trénera (Jaroslav Páleš): Hneď od úvodu zápasu sme sa s chuťou pustili do súpera a zápas úplne ovládli. Chalani dodržiavali pokyny, ktoré sme si povedali pred zápasom. Naša defenzíva bola na kvalitnej úrovni, keďže sme súperovi dovolili len málokedy ohroziť našu bránu. Prechod do ofenzívy bol rýchly, čo spôsobovalo súperovi problémy a my sme sa dostávali jednoducho do gólových príležitostí. Chalani opäť dominovali v hre 1:1, využívali voľný priestor a zbytočne ho neprehusťovali. Chválime všetkých hráčov za predvedený výkon v tomto zápase.