• 23.4.2022 – 16:00 – TIPOS III.Liga Stred – 20.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:1 (0:1)   TJ JEDNOTA BÁNOVÁ

Góly: Barčík.

Zostava: Raček, Ďungel,Tomka, Niemchaninov, Lanko, Garaj, Dinga, Mlynár, Barčík, Jasenovský, Radchenko,

(Hodža, Palenčár, Líška, Kulich, Šesták, Turčina, Dauda, Hažer).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Bánová je veľmi nepríjemný súper, ktorého hráči prešli žilinskou akadémiou. Sú behaví a veľmi nepríjemní. My sme sa snažili využiť to, že súper nemá vysokých futbalistov a pomôcť si štandardkami. Síce sme súperovi ponúkli vedenie vlastnou chybou, ale kto futbal sleduje a trošku mu rozumie, vie, že v športe sa takéto veci stávajú. Cez polčasovú prestávku som na chalanoch videl odhodlanie, nejaké veci sme si povedali, no extra som ich motivovať nemusel. Chceli zápas otočiť, pretože my doma neprehrávame. Geniálne to tam trafil Miro Barčík a vyrovnal. Škoda, že pri ďalších šanciach nám chýbal kúsok šťastia. Po góle volala najmä tutovka Adama Líšku. Tento súboj sme mohli vyhrať, no treba rešpektovať aj výkon súpera. Ak sa na zápas pozriem z nadhľadu, remíza je spravodlivá.

ŽENY A

• 24.4.2022 – 16:00 – II.Liga Ženy – 16.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (0:0)   FK BELUŠA

Góly: Dvorská, Christensen.

Zostava: Jeleňová, Omelková, Kacvinská, Frestad, Lilgeová, Laurinčíková, Švábiková, Čudrnáková, Dvorská, Kubačková, Pajunková,

(Cígerová, Halahijová, Christensen).

Hodnotenie trénera (Bolek Matej): Zápas nenaplnil naše očakávania z hľadiska kvality nášho herného prejavu, no aj napriek tomu sme veľmi šťastní, že sme konečne vyhrali. Prvý polčas to bol iba boj o každú loptu. V druhom polčase sme sa snažili o kombinačnú hru, vďaka čomu sa nám podarilo streliť náš prvý gól. Gólová poistka prišla až v úplnom závere. Nakoniec nás do šatne vyhnalo katastrofálne počasie v podobe silného krupobitia.

STARŠÍ DORAST U19

• 24.4.2022 – 11:00 – II.Liga SD – 26.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   7:1 (4:0)   FC LOKOMOTÍVA KOŠICE

Góly: Palider 4, Kulich 3.

Zostava: Jadroň, Ondruš, Haľama, Ruttkay, Beniač, Hodža , Kulich, Staš, Tichý, Palider, Pavlík,

(Lilge, Janeček, Lipinský, Satina J., Satina D., Spišák).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Chalani odohrali skvelý zápas. Veľmi bolo cítiť a vidieť, že chcú odčiniť zlý výkon z Lip. Mikuláša. Vypracovali sme si dnes dosť veľa príležitostí i keď prišli aj okamihy, kde sme si začali za priaznivého stavu zľahčovať a podceňovať situácie, čo sa nám v budúcnosti môže vypomstiť. Celkový dojem bol dnes však pozitívny a verím, že dokážeme byť úspešní aj v zápasoch vonku, kde potrebujeme byť sebavedomí a koncentrovaní.

MLADŠÍ DORAST U17

• 24.4.2022 – 13:30 – II.Liga MD – 26.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   8:1 (3:1)   FC LOKOMOTÍVA KOŠICE

Góly: Smik 2 , Janeček 2, Schmied, Ilovský, Válek, Kľučinec

Zostava: Rybár, Válek, Lipinský, Čeman, Janeček ,Ursíny, Hanek, Ilovský, Štrkáč, Smik, Schmied,

(Krška, Lamoš, Vajdel, Kľučinec, Kalnický ).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián):

Výborný vstup do zápasu nám priniesol potrebný kľud na kopačky. Už v 6. minúte sme viedli 2:0. Ani gól hostí nás nepribrzdil, a ešte na konci polčasu sme zvýšili svoj náskok po krásnej strele z priameho kopu od Ilovského. Aj vstup do druhého polčasu sme mali výborný. Priamo z rohu sa presadil Janeček. Ďalšie pekné góly pridali Válek, Smik a opäť Janeček. Záverečnú bodku za vydareným zápasom dal nádhernou strelou Kľučinec.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 19.4.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 7.kolo NČ – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1 (3:1)   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Góly: Nemček, Holubiak, Adámik.

Zostava: Macko, Buček, Lepot, Laš, Nemček, Uhlárik, Kopčan, Riljak, Kapusta, Staník, Holubiak,

( Lehotzký J, Lehotzký L, Vaník, Dolník, Adámik ).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Dnes sme si aktívnou hrou vytvorili prevahu. Pravdou je že súpera dostal na koňa rýchly gól, dobre sme zareagovali vytvorili sme tlak na súpera. Opäť sme hrali dobre v strede ihriska, chceli sme hrať kolmo k súperovej bráne, to asi aj rozhodlo o výsledku. Chlapci si v náročnom programe, kde v krátkom slede hráme veľa zápasov, siahli na dno svojich síl. Hrali s chuťou, nešetrili krokom a po dobrom výkone zaslúžene zvíťazili.

• 24.4.2022 – 16:00 – Prípravný zápas – ihrisko Banská Bystrica-Radvaň.

JUPIE FŠMH   5:0 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Baksh, Buček, Lehotzký J, Lehotzký L, Vaník, Uhlárik, Kopčan, Riljak, Gomola Š, Holubiak, Adámik,

(Laš, Dolník, Gomola S, DeRiggo).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Pre nás to bol veľmi poučný duel. Súper mal určite viac z hry. Počas celého zápasu sme sa snažili viac otvárať hru a ukázali sme aj dobré pasáže. Domáci potrestali každé naše zaváhanie. Dnes sme kopili veľa nepresností, neboli sme odvážny, či už v súbojoch alebo vo výbere miesta. Až na pár výnimiek sa nám nedarilo dávať loptu kolmo hore na ofenzívnych hráčov do protiútokov. Súper hral a bránil v takom rozostavení, že sme sa v útoku vôbec nedokázali presadiť.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 19.4.2022 – 12:00 – I.Liga MŽ – 7.kolo NČ – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:2 (0:2)   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Góly: Šuhaj, Kúdelka.

Zostava: Podhradský, Faziková, Klenec, Kúdelka, Šuhaj, Hollý, Skladaný, Brincka, Marček, Krovina, Maslák,

(Kováčik, Tomka, Mendel, Rapan, Krška).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián):  Doplatili sme na stratu koncentrácie medzi 8. a 9. minútou keď sme dva krát inkasovali. Celý zbytok zápasu sme už len doháňali stratu a snažili sme sa zápas otočiť. Súper celý zápas len jednoducho bránil a snažil sa hru kaziť. My sme žiaľ nedokázali streliť viac, ako dva góly, a preto sme nevyhrali. Napriek strate bodov hráčov musím pochváliť, celý zápas sa snažili súpera futbalovo prehrať.

JUPIE FŠMH   7:3 (5:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly:  Tomka 2, Tuna.

Zostava: Podhradský, Erteľ, Tuna, Šuhaj, Kováčik, Hollý, Delton, Tomka, Maslák, Krovina, Krška,

(Mendel, Maniš, Faziková, Lacko, Skladaný).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián):  Napriek vysokej prehra sme odohrali solídny zápas. O všetkom rozhodli individuálne chyby v defenzívnych činnostiach celého družstva, v prvom polčase, ktorý kvalitný súper dokázal využívať. Druhý polčas bol z našej strany diametrálne odlišný od prvého, ale hlavne sme spravili menej chýb pri bránení. Škoda, lebo výsledok je pre nás dosť krutý. Nezvyknem chváliť jednotlivcov, ale trojica hráčov U13 Tuna, Delton a Lacko výkonom príjemne prekvapila.

PRÍPRAVKA U11

• 20.4.2022 – 17:00 – Liga TFZ U13 – 8.kolo – ihrisko Martin Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   6:1 (3:1)   TJ TURČIANSKE KĽAČANY U13

Zostava: Albrecht, Barica, Bakala, Červeň, Bizikova, Erteľ, Konečný, Kutnik, Macko, Mulinka F., Rumpel, Šašura, Stolarik, Mazurák, Kráľ.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Odohrali sme dobrý zápas, kde sme dominovali počas celého zápasu. Od začiatku do konca sme dobíjali súperovu bránku a hlavne sme mali chuť hrať.

• 23.4.2022 – 10:00 – Triangel Liga Prípraviek –  ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:2   MFK RUŽUMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN   1:4   MŠK ŽILINA

Zostava: Rumpeľ, Černák, Holan, Mazurák, Baranček, Konečný, Albrecht, Červeň, Kútnik, Pobeha, Bíziková, Erteľ, Vaško, Macko, Kráľ, Šašura.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme odohrali dva kvalitné zápasy proti tradičným súperom. Zápas proti Žiline bol vyrovnaný. My sme boli fyzickejší, súper futbalovejší a hlavne sme boli efektívni v zakončení. Proti Ružomberku sme odohrali zápas, ako všetky predtým. My sme chceli hrať a súper čakal na naše chyby. Musíme pochváliť veľmi dobrý prístup detí v zápase. Konečne sa začínajú prenášať prvky z tréningového procesu do zápasu. Musíme ešte popracovať na defenzíve, kde máme ešte veľké medzery.

PRÍPRAVKA U10

• 23.4.2022 – 10:00 – Triangel Liga Prípraviek –  ihrisko Žilina.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MFK RUŽUMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN   2:3   MŠK ŽILINA

Zostava: Mác, Pavlanin, Jahn, Rizzo, Kucka, Štafúrik, Buocik, Greňo, Tuna, Onufer, Kremeň, Jendrušák, Ignačák, Ondrášek, Filc, Bobrovský.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme triangel v rámci Ligy prípraviek SFZ U10 s mužstvami Žilina a Ružomberok. Prvý polčas so Žilinou nám nevyšiel, hra bola statická a chýbal nám hlad po víťazstve. Ďalšie polčasy proti Ružomberku aj Žiline to už bolo lepšie a chlapci prenášali prvky z tréningov do hry, čoho výsledkom bolo aj množstvo gólov.

PRÍPRAVKA U9

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   MŠK ŽILINA

Zostava: Dérer, Drevenák, Frniak, Horňák, Hrnčiar, Juráš, Kňazeje, Kutman, Mažári, Páleš J., Páleš S., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Ruttkay, Šalaga, Surovec, Trnka.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme odohrali odvetné zápasy Krajskej ligy prípraviek proti súperovi zo Žiliny a Ružomberka. Zápas so Žilinou sme si prehrali po našich zbytočných chybách a až prehnaným rešpektom pred súperom. Chýbal nám pohyb, báli sme sa hrať futbal,  boli sme nepresní, chalani pod tlakom hrali veľmi zbrklo a jednoducho sa zbavovali lopty. Postupom času sme sa osmelili a hra sa pomaly vyrovnávala. Zápas s Ružomberkom bol z našej strany úplne iný. Súpera sme herne a aj fyzicky prevýšili a v celom zápase herne dominovali. V tomto zápase sme hrali hru, ktorú sme chceli hrať aj so Žilinou. Za výkon proti Ružomberku by som chcel chalanov pochváliť.

DORAST WU19

• 23.4.2022 – 14:00 – I.Liga D sk.B – 14.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   8:1 (3:0)   JUPIE FŠMH

Góly: Cígerová 4, Pajunková 3, Halahijová.

Zostava: Zacharová, Minčíková T., Fúčelová, Štefanidesová E., Lauková, Faziková, Minčíková Z., Cígerová, Laurinčíková, Halahijová, Pajunková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Repete posledného domáceho zápasu. Opäť sme boli lepší na lopte a vo všetkých herných činnostiach. Súper neodporoval a vo veľmi nízkom tempe sme dokázali pohodlne vyhrať. Škoda len, že nás nebolo v tomto zápase viac, pretože toto bol súper, proti ktorému sme mohli dať väčší priestor babám z lavičky. Babám gratulujem k víťazstvu.

ŽIAČKY WU15

• 23.4.2022 – 16:00 – I.Liga Ž sk.B – 14.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:3 (3:1)   JUPIE FŠMH

Góly: Ďanovská 3, Adamčíková, Veterníková, Martiníková.

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Malčáková, Štefanidesová B., Jesenská, Adamčíková,  Martiníková, Hybská, Bobčeková, Ďanovská, Veterníková.

(Filová, Lamošová, Kucháriková, Wänkeová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Rovnaký súper, no rôzny výkon. Aj napriek predzápasovému  upozorneniu si naše hráčky nedali pozor. Zatiaľ čo prvý polčas bol v pohode v našej réžii, v tom druhom sme sa nevyvarovali zbytočným chybám, ktoré súper potrestal. A aj keď bol súper úplne neškodný, vďaka nám získal krídla a my sme museli zmeniť zostavu, aby sme opäť ovládli zápas.