Výsledkový servis 15. týždňa

(8.4. – 14.4.2024)

MŠK FOMAT MARTIN U19

KARLOVA VES 19 – FOMAT 19 2-1 (1-1)

Góly: Todorovič
Zostava: Rybár, Lipinský, Trubačík, Lukašík , Janeček, Ondruš, Ílovský, Todorovič, Štrkáč, Lesev, Tichý
(Lilge, Čeman, Ursíny, Dolník, Krška)
Hodnotenie trénera (Hanek Michal) : Prehrali sme veľmi dôležitý zápas a veľmi nás mrzí akým spôsobom. Nepríjemného a dobre organizovaného protivníka sme zaskočili od úvodu kvalitou hrou v ofenzíve. Navyše chalani veľmi dobre reagovali po strate lopty a preto sme nedovolili domácim využiť ich silné stránky – štandardné a brejkové situácie. Napriek tomu, sme inkasovali predsa len po jednej situácii, ale chalani sa rýchlo dostali späť do zápasu a vyrovnali sme po krásnej akcii. V prvom polčase nás môžu mrzieť ďalšie 2 nevyužité čisté gólové situácie. V druhom polčase začal hrať súper aktívnejšie a nevedeli sme sa dostať do tempa. Postupne však začal zápas patriť opäť herne nám. Dá sa povedať, že zlomové momentum v náš neprospech nastalo, keď sme nedokázali využiť situáciu 3 na 1, ktorú sme vyriešili zle. Mali sme ešte zopár dobrých momentov, ktoré mohli skončiť v súperovej sieti ako napríklad krásna strela Todoroviča. Záver bol krutý, keď po ofsajdovej situácii súpera urobil chybu náš brankár a súper dal víťazný gól. Paradoxne sme mali potom ešte jednu šancu , ale Lipinský netrafil loptu , keď sa ocitol sám pred brankárom. Chalanov chcem napriek prehre pochváliť, pretože do bodky splnili taktické pokyny a boli lepším mužstvom. Bohužiaľ sa z výhry radovali domáci.

MŠK FOMAT MARTIN – U15

MŠK FOMAT MARTIN – MŠK Žilina – 0 : 5 (0:3)

Góly:
Zostava: Groma, Sýkora, Šimko, Švichký, Paluga, Sopkuliak, Greňo, Barčiak, Janík, Tuna, Okuliar.
(Korotvička, Špireng, Lipnický, Bella, Kalnický, Smolka)

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Dnes netreba hľadať chyby, jednoducho súper bol lepší, mali sme problém s ich napádaním, preto nám nefungovala dobre medzihra. Bolo náročné sa dostať a následne presadiť v pokutovom území súpera. Súperovi gratulujem k výsledku.

MŠK FOMAT MARTIN – U14

MŠK FOMAT MARTIN 0 : 5 ( 0 : 1 ) MŠK ŽILINA

Góly:
Zostava: Lipták – Mišun, Veterník, Krcho, Štafurik ( „45“ Simonides ) – Kokavec ( „60“ Zifčák ), Fúčela, Knapko ( „45“ Omerovič ) – Hanko ( „46“ Harkabus ), Frniak, Zuskin ( „60“ Siekela )
(nehral: Trancygier, Truchlík )

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Hostia aj v tomto zápase ukázali, prečo vedú priebežnú tabuľku, aj keď výsledok je pre nás, zvlášť po prvom polčase, veľmi krutý. Ale znova sme sa presvedčili, že pokiaľ chceme uhrať s takto kvalitným súperom priaznivý výsledok, musíme hrať koncentrovane a naplno celý zápas. Zápas sme začali dobre, aj prvú šancu v zápase sme mali my, no postupne hostia prevzali aktivitu a pritlačili nás pred našu bránku. Dlho sme odolávali, snažili sme sa hrať aktívne, aj napriek tomu, že hostia sa v 22 minúte ujali vedenia, zápas bol úplne vyrovnaný. Žiaľ druhý polčas sme nezvládli, nezachytili sme nástup hostí, chviľkovo stratili koncentráciu z čoho vyplynuli hrubé individuálne chyby, ktoré hostia trestali a v priebehu desiatich minút, od 40 do 50 minúty strelili štyri góly a zápas rozhodli. Po tomto sa už len dohrávalo, zaskvel sa už len brankár Lipták, ktorý pred koncom zneškodnil pokutový kop hostí, inak už žiadne družstvo nič nevymyslelo. Mrzí nás vysoká prehra, treba však športovo priznať, že súper vyhral úplne zaslúžene.

MŠK FOMAT MARTIN – U13

Kys. Nové Mesto – FOMAT MARTIN 1: 2 (1 : 1)

Góly: Kraľ, Kutnik

Zostava: Černák, Rumpel- Konečný, Mazurak, Macko, Baka, Albrecht, Baranček, Krutek, Mišuta, Dolník, Durmek, Rapan, Kutnik, Kraľ, Šašura, Vaško, Mulinka

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Zápas na Kysuciach sa hral vo vysokom tempe, bolo to fyzicky náročné s tým, že chlapci museli zvládnuť veľa ťažkých osobných súbojov. Súper sa snažil nás vysoko napádať ale rozohrávku a zakladanie útoku sme zvládali dobre, darilo sa nám vychádzať z ťažkých situácii a postupne sme v zápase viac a viac dominovali, vytvorili sme si prevahu , gólové príležitosti a mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. Zápas bol plný emócii a pre chlapcov ťažký po fyzickej ale aj psychickej stránke.

MŠK FOMAT MARTIN U12

MŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK Fomat Martin 4:14 (3:5)

Góly: Tuna 2, Filc 4, Greňo 2, Kremeň, Mác 3, Jahn, Záborský

Zostava: Baniari – Pavlanin, Kamenský, Tuna, Kremeň, Matušek, Jahn, Viselka, Luchkai, Kohút,
Buocik – Jendrušák, Kucka, Budiský, Filc, Greňo, Záborský, Sopkuliak, Štafurík, Mác.

Hodnotenie trénera (René Lukáč): Zápas v ktorom sme chceli hrať svoju hru no súper hral tvrdo rýchlo a miestami až za hranicou pravidiel. Dlho nám trvalo pokiaľ sme sa tejto hre prispôsobili a začali byť tvrdší v súbojoch a rýchlejší v prevedení určitých činností. Fyzicky tažký zápas sme zvládli herne ale aj výsledkovo.

MŠK FOMAT MARTIN – U11

MŠK FOMAT MARTIN – MFK BYTČA 3:1 ( 0:2 / 10:0 / 4:1 / 4:3 )

Góly: bez udania gólov

Zostava: Jurošek, Hrnčiar, Harnádek, Páleš S., Páleš J., Revús, Malík, Pravňan, Kutman, Dérer, Štefanides M., Štefanides P., Sedlačko, Chyla, Maťari, Cabada, Šalaga, Frniak, Kupec

Tréneri: Daniel Kúdelka, Jaroslav Páleš

Komentár trénera J. Páleša: Tento zápas by sme rozdelili na dve rozdielne časti, keďže súper proti nám postavil dva rozdielne tímy. Na jednom ihrisku proti nám nastúpil fyzicky aj herne veľmi dobre hrajúci tím, ktorý nás miestami prevýšil hlavne bojovnosťou a nasadením v osobných súbojoch. Na druhom ihrisku sme boli lepší vo všetkých aspektoch, škoda len nášho ľahkovážneho zakončenia gólových príležitostí. Naši chalani mali pomalší štart, ale postupom času sme sa súperovi vyrovnali a hlavne nasadením a chuťou po víťazstve sme súpera zdolali. Tento zápas nám ukázal v čom sme silný, ale aj miesta, na ktorých musíme v tréningovom procese ešte zapracovať.

MŠK FOMAT MARTIN U10

FOMAT Martin – Bytča 4:1 (4:4,4:2,10:3,10,4)

Zostava: Pastva, Časar, Kirn, Bodjan, Štrbák, Chovanec, Krupčík, Peschka, Urban, Greško, Poruba, Chomist, Strapko

Hodnotenie trénera /Maťo Bolek/: Prvý zápas po dlhšej dobe, kedy sme plnili pokyny zodpovedne a všetci. Prvé polčasy boli na góly vyrovnané, avšak hra bola v réžií domácich hráčov. Boli sme futbalovejší, hrali sme po zemi a myslím si že aj pekný futbal. Druhé polčasy už súper akoby rezignoval a tam si chalani s chuti zastrieľali. Treba podotknúť, že pol roka dozadu sme s týmto súperom dokázali uhrať len jednu remízu. Sme teda zrejme na správnej ceste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *