• 17.4.2022 – 16:00 – TIPOS III.Liga Stred – 19.kolo – ihrisko Kováčová.

FK PRAMEŇ KOVÁČOVÁ   0:3 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Mlynár, Dinga, Líška.

Zostava: Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Jasenovský, Mlynár, Dinga, Kulich, Radchenko, Lanko, Ďungel (C),

(Hodža, Líška, Barčík, Turčina, Dauda, Hažer).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Výborne nám vyšiel vstup do zápasu. Dobre sme zahrali dve štandardky, keď sa najskôr predviedol skvelým volejom Mlynár, a potom výborne načasoval nábeh Dinga. V prvom polčase mal súper  dve situácie, z ktorých mohol skórovať, ale inak naša defenzíva fungovala veľmi dobre. Aj keď nám kombinačnú hru komplikoval hrboľatý a veľmi tvrdý terén, v tomto smere sme mali ešte určité rezervy. Celkovo však môžeme stretnutie hodnotiť pozitívne. Porazili sme súpera, ktorý s nami bojuje o tretiu ligu západ na jeho pôde, udržali sme si čisté konto a zostávame aj v hre o celkové prvenstvo v súťaži. Je to najlepšia pozvánka na náš najbližší domáci súboj proti Bánovej, ktorý určite prinesie výborný futbal.

STARŠÍ DORAST U19

• 14.4.2022 – 14:00 – II.Liga SD – 25.kolo – ihrisko Liptovský Mikuláš.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   4:0 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Jadroň, Pavlík, Haľama, Ruttkay, Beniač, Hodža, Kulich, Staš, Tichý, Palider, Satina D.,

(Mondočko, Spišák, Ondruš, Lipinský, Vajdel).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Zápas v Mikuláši sa nám vôbec nevydaril a čo to nám ukázal, bohužiaľ hlavne v negatívnom svetle. Napriek tomu, že sme sa pripravovali na silné stránky súpera, nedokázali sme ich v zápase dostatočne eliminovať. Rozhodla v podstate individualita jedného hráča súpera a väčšie nasadenie domácich. Treba však povedať, že nie všetci chalani boli zdravotne v poriadku, čo sa prejavilo do istej miery aj na ich výkone. V prvom polčase sme sa dostali do 2 čistých šancí, ktoré sme bohužiaľ nepremenili, pričom súper áno. Na začiatku 2.polčasu sme urobili individuálnu chybu a bolo 3-0 pre domácich, čo sa pri kvalitnej hre Liptákov už dalo veľmi ťažko zvrátiť. Vo futbale bývajú aj takéto zápasy, dôležité je, aby sme na to správne zareagovali a poučili sa.

MLADŠÍ DORAST U17

• 14.4.2022 – 16:30 – II.Liga MD – 25.kolo – ihrisko Liptovský Mikuláš.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   2:0 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Lilge, Válek, Lipinský, Čeman, Janeček , Ondruš, Hanek, Lamoš, Štrkáč, Smik, Lovás,

(Marčičiak, Ilovský, Krška, Kľučinec, Rybár).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián):  Zápas sme si prehrali už v úvode. Nestačili sme na aktívnu hru domácich, so strachom sme išli do osobných súbojov. V 22. minúte sme prehrávali 2:0 , a nevyzeralo to s nami dobre. Prišla však dobrá herná pasáž, kde sme si po pekných akciách vytvorili gólové príležitosti. Tie však žiaľ ostali nevyužité. Druhý polčas bol z našej strany ešte ustráchanejší. Až na brvno, po Ondrušovom priamom kope, sme sa prakticky do žiadnej šance nedostali.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 14.4.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 6.kolo NČ – ihrisko Podbrezová.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   1:1 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Nemček.

Zostava: Macko, Buček, Lepot, Laš, Nemček, Vaník, Uhlárik, Kopčan, Riljak, Kapusta, Gomola S., (Lehotzký J, , Adámik, Staník, Holubiak).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Ťažký zápas proti súperovi s dobrou organizáciou hry v defenzíve. Prvý polčas nám nevyšiel podľa predstáv, strácali sme jednoduché lopty, veľa nepresností v zakladaní útoku a hlavne chýbala lepšia ponuková činnosť. V druhom polčase sme strelili gól z peknej akcie vytvorili sme si viacero príležitostí, boli sme lepším mužstvom. Aj keď v našej hre boli aj nedostatky, chalanov chcem pochváliť za vôľu ísť  za víťazstvom, a otočiť nepriaznivý stav.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 14.4.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 6.kolo NČ – ihrisko Podbrezová.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   0:6 (0:5)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Krška 3, Klenec, Šuhaj, Hollý.

Zostava: Podhradský, Faziková, Klenec, Kúdelka, Šuhaj, Hollý, Skladaný, Tomka, Marček, Krovina, Krška,

(Brincka, Kováčik).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián):  Súper nás v ničom nepreveril, hral s väčším množstvom mladších hráčoch a aj napriek tomu že bojoval, kvalita bola na našej strane. Zvlášť prvý polčas bol z našej strany veľmi zaujímavý. Okrem piatich strelených gólov sme mali ešte aspoň štyri – päť čistých príležitostí na ďalšie skórovanie.  V polčase druhom sme stratili tempo, zahodili pár výborných gólových príležitostí, a zápas sa už len dohrával

PRÍPRAVKA U10

• 13.4.2022 – 17:00 – Liga TFZ U11 – 11.kolo – ihrisko Turčianska Štiavnička.

ŠK TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA   1:8 (0:4)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Tuna 3, Jahn 2, Pavlanin, Gross, Krško.

Zostava: Greňo, Pavlanin, Kucka, Štafúrik, Onufer, Filc, Jahn, Buocik, Tuna, Mác, Bobrovský, Krško, Gross.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): V stredu popoludní sme odohrali ďalšie kolo okresnej súťaže staršej prípravky U11 proti domácemu mužstvo ŠK Turčianska Štiavnička. Od začiatku zápasu chlapci dominovali a prenášali do hry prvky z tréningu a to hlavne hru 1v1. Chlapcov chválim za prístup počas celého zápasu a aj za predvedený výkon.