FOMAT 19 – INTER BA 19 4-3 (3-2)

Góly: Todorovič 2, Štrkáč, Dolník
Zostava: Rybár, Lipinský, Trubačík, Lukašík , Ondruš, Ursíny, Ílovský, Todorovič, Štrkáč, Lesev, Tichý
(Lilge, Mencel, Dolník, Krška)
Hodnotenie trénera (Hanek Michal) : V dôležitom zápase o postup do najvyššej dorasteneckej súťaže sa nám po bláznivom priebehu podarilo zvíťaziť nad kvalitným mužstvom Interu, ktoré na jar ešte neprehralo. Úvod nám vyšiel perfektne a skoro sme vyhrávali 2-0. Postupne začal byť Inter nebezpečnejší. My sme však kontrovali po peknej akcii Tichého a zvýšili naše vedenie o 3 góly Štrkáčom. Bohužiaľ, postupne sme začali hrať nekoncentrovane a súpera sme posadili zbytočnými chybami, ktoré pramenili z ľahkovážnosti do nebezpečných akcií z ktorých znížil na rozdiel 1 gólu a v druhom polčase dokonca vyrovnal. Na chalanoch bolo vidieť, že ich tento moment mentálne položil a trvalo nám, kým sme sa dostali do hry. Zápas gradoval a dalo by sa povedať, že kto dá gól ten zvíťazí. Som veľmi rád, že rozhodla naša individuálna kvalita v ofenzíve. Dali sme gól na 4-3 a súpera sme už do konca zápasu nepustili k vážnejším situáciám. O jeden gól sme si určite vyhrať zaslúžili. Chalani bojovali do konca a to si veľmi vážim. Obojstranne kvalitný zápas nám ukázal, že musíme byť v strehu za každého stavu.

MŠK FOMAT MARTIN – U17

Fomat MT- Inter BA 2:0 (1:0)
Zostava: Macko, Šalaga, Riljak, Poliak, Klenec, Dolník, Holubjak, Surán, Gomola Šimon, Murček, Kopčan.
Striedali: Nemček, Gomola Samuel, Kapusta
Góly: Murček 2
Hodnotenie zápasu (Šipka Marek): Výborný prvý polčas. Chalani hrali aktívne, rýchlo a po strate lopte hneď zužovalo ihrisko a tým vytvárali tlak na loptu. Už v prvom polčase sme si vytvorili dobré možnosti, ale do gólu sa nám podarilo pretaviť iba jednu situáciu. Hneď v úvode druhého polčasu sme zvýšili vedenie na rozdiel dvoch gólov z jedenástky. Od druhého gólu super zvýšil aktivitu a hlavne z rohových kopov a štandardných situácii si vytváral šance. Aj napriek tomu sme mali zápas pod kontrolou a víťazstvo je zaslúžene. Opäť musím chalanov za predvedený výkon pochváliť!

MŠK FOMAT MARTIN – U15

FK Prešov – MŠK FOMAT MARTIN – 4 : 2 (2:0)

Góly: Šimko, Bakhsh
Zostava: Groma, Bakhsh, Šimko, Švichký, Paluga, Smolka, Lipnický, Barčiak, Janík, Delton, Tuna. (Korotvička, Špireng, Sýkora, Bella, Kalnický, Greňo)

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Do zápasu sme dnes nevstúpili tak, ako sme chceli. V prvom polčase sme ľahko strácali loptu, či už nepresnosťami, alebo zdĺhavým riešením herných situácií, z čoho vyplývali šance súpera. V druhom polčase sme boli aktívnejší, vytvorili sme si viac zaujímavých situácií ako v prvom polčase no napriek tomu vieme byť náročnejší na seba a na herný výkon. K ďalším stretnutiam však musíme od začiatku pristupovať úplne inak ako dnes. Určite mám od hráčov väčšie očakávania.

MŠK FOMAT MARTIN – U14

1.FC TATRAN PREŠOV 0 : 4 ( 0 : 3 ) MŠK FOMAT MARTIN

Góly:Frniak 3, Fúčela
Zostava: Lipták – Mišun, Veterník, Krcho, Beniač ( „60“ Truchlík ) – Kokavec ( „60“ Zifčák ), Fúčela, Knapko – Hanko ( „36“ Harkabus ), Frniak ( „55“ Siekela ), Zuskin ( „65“ Facuna )
(nehral: Trancygier)

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Odohrali sme v Prešove výborný zápas. Zvlášť v prvom polčase sa nám hra darila, výborne sme kombinovali, rýchlo sme prepínali a získavali lopty, dobre a pozorne sme bránili. Vedenia sme sa ujali už v ôsmej minúte zápasu po krásnej akcii po ose Fúčela – Zuskin – Frniak, o päť minút potom sa nádherne z diaľky trafil Fúčela a polčas zakončil gólom z pokutového kopu, po faule na Fúčelu, Frniak. Celý polčas bol z našej strany herne vydarený a okrem už spominaných gólových situácii sme ešte niekoľko krát nebezpečne pohrozili. Druhý polčas sme znova začali gólom Frniaka už v tretej minúte druhého polčasu. Žiaľ potom sme nepochopiteľne stiahli nohu z plynu, pustili domácich do zápasu a tí si vytvorili niekoľko „pološanci“. Našťastie neboli efektívni. Musíme však chalanov pochváliť, víťazstvo si za svoj výkon jednoznačne zaslúžili.

MŠK FOMAT MARTIN – U13

FOMAT MARTIN – NAMESTOVO  1: 2 (1 : 1)

Góly: Dolník
Zostava: Černák, Rumpel- Konečný, Mazurak, Baka, Albrecht, Baranček, Mišuta, Šašura, Rapan, Kutnik, Durmek, Vaško, Dolník, Mulinka, Kraľ
Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Napriek prehre sme odohrali dobrý zápas, v ktorom sme boli lepším mužstvom , snažili sme sa tvoriť hru a súper sa väčšinou bránil. Určite sme veľa situácii v útočnej zóne mali vyriešiť inak alebo lepšie, no v prehustenom priestore, kde bol súper fyzicky silný a hral veľmi jednoducho, to nebolo ľahké. Inkasované góly až tak nemrzia, lebo pramenili z nášho vysokého postavenia obrany a útočnej hry, ale pri finalizácii útokov musíme byť dôraznejší, sebavedomejší a pridať k tomu potrebnú kvalitu zakončenia.

MŠK FOMAT MARTIN U12

MŠK Fomat Martin – MŠK Námestovo 27:5 (12:3)

Góly: Tuna 9, Matušek 3, Filc 3, Greňo 2, Kremeň 2, Mác, Jahn Štubňa, Viselka, Sopkuliak, Kohút, Pavlanin, Budiský
Zostava: Baniari – Štubňa, Tuna, Matušek, Jahn, Mác, Viselka, Sopkuliak, Záborský, Štafurík
Jurošek – Jendrušák, Pavlanin, Budiský, Kremeň, Filc, Greňo, Kohút, Luchkai, Kamenský
Hodnotenie trénera (Palider Samuel): Zápas do ktorého sme nastúpili sme mali od začiatku pod kontrolou. Vytvárali sme si množstvo šancí, ktoré sa nám darilo premieňať. Vedeli sme že keď ich budeme od začiatku napádať a nedovolíme sa im dostať na našu polovicu, tak ten zápas zvládneme aj herne aj výsledkovo. Zápas negatívne poznačili zákerné zákroky súpera, ktorý sa snažil ku koncu zápasu zraniť našich chlapcov.