• 3.4.2022 – 16:00 – TIPOS III.Liga Stred – 17.kolo – ihrisko Ružomberok.

TJ TATRAN ORAVSKÉ VESELÉ   0:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Jasenovský.

Zostava: Raček, Mlynár, Tomka, Cvik, Niemchaninov, Garaj (C), Dinga, Jasenovský, Radchenko, Lanko, Repáň.

(Líška, Dauda, Šesták, Turčina, Lilge).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): ,Oproti prvému jarnému stretnutiu som urobil v zostave päť zmien, niektoré vynútené, niektorými som reagoval na súpera. Chalanom som pred zápasom povedal, že začíname od stavu 0:0, takže hneď v úvode strácame dva body. Hráči to pochopili správne. V prvom polčase to ešte nebolo úplne ono, chýbala mi tam väčšia šťava najmä od ofenzívnych hráčov. Chalanov sme počas prestávky nabádali, aby zvýšili aktivitu aj tempo, aby viac využívali krídelné priestory. Spomínané veci preniesli na ihrisko a zaslúžene získali tri body. Okrem víťazstva potešili i zlepšené výkony jednotlivcov.

ŽENY A

• 3.4.2022 – 13:00 – II.Liga Ženy – 14.kolo – ihrisko Lastomír.

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE   3:0 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Majorová, Alíc, Halahijová, Fúčelová, Lilgeová, Frestad, Švábiková, Omelková, Pajunková, Dvorská, Balejová, Ingebrigtsen.

Hodnotenie trénera (Bolek Matej): Hrali sme na prírodnom ihrisku, čo nám dosť prekážalo, nakoľko sme sa snažili hrať kombinačne. Bohužiaľ terén nám to nedovoľoval. V prvom polčase nám domáci strelili dva góly, na ktoré sme nedokázali zareagovať. Do druhého polčasu sme šli s cieľom zmeniť priebeh zápasu, no v tomto zápase nám to nebolo súdené. Hralo sa na jednej polovici. Dvakrát sme opečiatkovali žrď, jedenkrát brvno, ale gól sme nedali. Domáci po ojedinelom úniku zápas rozhodli vo svoj prospech. Babám ďakujem za to, že absolvovali túto dlhú cestu a samozrejme za predvedený výkon aj napriek tomu, že sme prehrali.

STARŠÍ DORAST U19

• 3.4.2022 – 11:00 – II.Liga SD – 23.kolo – ihrisko Humenné.

FK HUMENNÉ   1:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Jadroň, Pavlík, Haľama, Ruttkay, Spišák, Hodža, Ondruš, Staš, Tichý, Kulich, Satina D.

(Mondočko, Lipinský, Beniač, Vajdel).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Kvalitu zápasu na východe republiky negatívne ovplyvnilo viacero faktorov. Najvýraznejším bol silný vietor, ktorý v prvom polčase pomáhal nám. Hrali sme to, čo sme si povedali a súper v podstate nevystrelil na našu bránu. Naopak my sme mali 3 dobré príležitosti, ale bohužiaľ sa nám nepodarilo dať gól. Súper naopak po zmene strán využil vplyv vetra a strelil krásny gól spoza pokutového územia, na ktorý sa nám bohužiaľ nepodarilo odpovedať. Platilo rovnako ako u súpera v prvom polčase, že sa nám nepodarilo výraznejšie ohroziť bránu súpera. Bolo to spôsobené našim nekvalitným riešením niektorých dobre sa črtajúcich situácií a jednak nepochopiteľným kúskovaním hry zo strany rozhodcu, ktorý nechcel, aby sme sa dostali do blízkosti pokutového územia súpera a niektoré jeho verdikty by som nazval fraškou. Napriek tomu máme na viac ako sme ukázali a ja chalanom verím, že to dokážeme v najbližších zápasoch!

MLADŠÍ DORAST U17

• 3.4.2022 – 13:30 – II.Liga MD – 23.kolo – ihrisko Humenné.

FK HUMENNÉ   3:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Kalnický, Lamoš, Lipinský, Štefunda, Válek ,Krška, Hanek, Ilovský, Štrkáč, Smik, Lovás,

(Mendel, Čeman).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Výsledok hovorí jasnou rečou. Na ihrisku to také jednoznačné nebolo. Prvý polčas sme herne jasne dominovali, ale gólovo sme sa nedokázali presadiť. Druhý polčas ovplyvnila hrubá chyba hneď v úvode, po ktorej sme inkasovali. Na lacný gól sme nedokázali odpovedať, čo domáci dokázali využiť na strelenie druhého gólu. To nás úplne položilo, a v zapätí sme inkasovali aj tretíkrát. Mrzí ma, že sme po inkasovanom góle upustili od našej kombinačnej hry a prehrávali sme osobné súboje. Čo je ale smutnejšie, nenašiel sa nikto, kto by chcel z nepriaznivým stavom niečo urobiť.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 3.4.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 5.kolo NČ – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:2 (2:0)   MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA

Góly:  Laš, Kapusta, Adámik, Nemček, Holubjak.

Zostava: Baksh, Dolník, Lepot, Laš, Nemček, Vaník, Uhlárik, Holubjak, Kopčan, Riljak, Kapusta,

(Macko, Buček, Lehotzký L, Gomola S, Adámik, Staník).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Odohrali sme opäť dobrý mládežnícky zápas, v ktorom sme podali dominantnejší výkon. V prvom polčase sme z viacerých šancí a veľkého počtu štandardných situácii vyťažili len dva góly. Hlavne druhý gól po výbornej spolupráci a individuálnej akcii. Druhý polčas sme pokračovali, aj po zmenách v zostave, v dobrej hre. Súper hrozil len z protiútokov, avšak dobre sme na ne reagovali. Musím chalanov pochváliť za obrannú hru, súpera sme prakticky k ničomu nepustili.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 3.4.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 5.kolo NČ – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2 (0:2)   MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA

Góly:  Kúdelka, Maslák, Krovina.

Zostava: Pavlovič, Erteľ, Kúdelka, Mendel, Šuhaj, Faziková, Hollý, Skladaný, Maslák, Krovina, Brincka,

(Klenec, Krška, Maniš, Podhradský).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián):  V zápase proti bojovnému súperovi sme podali rozpačitý výkon. Hostia zodpovedne a jednoducho bránili, výborne zdvojovali a z obranného bloku vyrážali do protiútokov. Naopak, našej hre chýbali kreatívne prvky, presné prihrávky, nábehy za obrannú zónu súpera a hlavne pohyb bez lopty. Do toho prišli dve individuálne chyby v defenzíve a polčas sme prehrávali o dva góly. Do druhého polčasu prišli zmeny, ktoré našu hru oživili a v časovom úseku od 51. do 56. minúty sa nám zápas podarilo otočiť. Nie som však s našim výkonom spokojný. Som presvedčený, že toto družstvo má na viac!

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 3.4.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 14.kolo – ihrisko Banská Bystrica.

JUPIE FŠMH   5:1 (4:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Bakhsh.

Zostava: Lipták, Tuna, Nátny, Grieger,  Veselka, Kempný, Sitar, Kalnický, Simko, Bakhsh, Greňo,  Lacko, Vanko, Móric, Tomka.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Do zápasu u lídra tabuľky sme vstúpili veľmi zle, nedôrazne a ustráchane. V 20. minúte sme prehrávali 4:0 čím bolo o výsledku zápasu rozhodnuté. Aj keď sme sa následne herne dostali do zápasu a v druhom polčase sme si vytvorili aj gólové príležitosti, už sme so zápasom nedokázali nič urobiť a súper zaslúžene zvíťazil.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 3.4.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 14.kolo – ihrisko Banská Bystrica.

JUPIE FŠMH   8:12 (6:8)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hanko, Fúčela, Krcho 2, Veterník 2, Omerovič 2, Rýs 2, Kokavac, Velický.

Zostava: Krcho, Kokavec, Truchlík, Veterník, Fúčela, Beniač, Čech, Knapko, Lipták, Hanko, Rýs, Omerovič, Trancygier, Velický, Mišun, Zuskin, Frniak.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Do zápasu sme nastúpili plne koncentrovane od začiatku, a to sa ukázalo ako kľúčové. Zápas vo vysokom tempe sme mali pod kontrolou od začiatku až do konca. Dodržanie taktických pokynov bolo na vysokej úrovni. Všetci hráči odohrali plnú minutáž na rôznych postoch.

PRÍPRAVKA U11

• 2.4.2022 – 15:00 – Prípravný zápas – ihrisko Banská Bystrica.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   10:12   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Albrecht, Barica, Bíziková, Černák, Kútnik, Mazurák, Červeň, Šašura, Baranček, Cesar, Erteľ, Konečný, Kráľ, Kútnik, Macko, Pobeha, Rumpeľ, Šalát, Fúčela, Vaško.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Cez víkend sme odohrali zápas s Duklou B.Bystrica. Od začiatku sme sa snažili hrať našu hru, výborne sme napádali súpera na ich polovici a dostávali sme sa do zakončenia. Z našej strany vydarený zápas s rovnakou minutážou pre všetky deti.

DORAST WU19

• 31.3.2022 – 14:30 – I.Liga D sk.B – 12.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:7 (1:2)   GFC TOPOĽČANY

Góly: Pajunková 2, Laurinčíková 11m, Halahijová.

Zostava: Šupenová, Minčíková T., Fúčelová, Štefanidesová E., Lauková, Minčíková Z.,  Kovačíková, Cígerová, Laurinčíková, Halahijová, Pajunková.

(Šimeková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Ďalší zápas, v ktorom sme prehrali, pretože sme nemali na brankárskom poste brankárku, ale hráčku. Polčas sme prehrávali aj napriek tomu, že náš prejav bol futbalovejší. V druhom polčase sa nám podarilo vyrovnať a dokonca sme vyhrávali, no bohužiaľ nedokázali sme streliť poisťujúci gól a nakoniec sme zápas prehrali. Babám ďakujem, pretože je extrémne náročne hrať bez brankára.

ŽIAČKY WU15

• 31.3.2022 – 16:30 – I.Liga Ž sk.B – 12.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:1 (3:1)   GFC TOPOĽČANY

Góly: Ďanovská 3, Adamčíková, Baumanová.

Zostava: Rajčanová, Halienová, Malčáková, Štefanidesová B., Bíziková, Adamčíková, Faziková,  Martiníková, Hybská, Ďanovská, Nogová.

(Baumanová, Rapanová, Filová, Lamošová, Smiteková, Bobčeková, Kucháriková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Počas celého zápasu sme kontrolovali jeho priebeh. Súpera sme do ničoho podstatného nepustili, a ak sa aj dostal k niečomu, vo väčšine prípadov to skončilo na našich dobre chytajúcich brankárkach. Škoda množstva nepremenených príležitosti. Dievčatám gratulujem.