• 27.3.2022 – 15:00 – TIPOS III.Liga Stred – 16.kolo – ihrisko Rakytovce.

FK RAKYTOVCE   3:2 (2:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Garaj, Repáň.

Zostava: Hažer, Tomka, Niemchaninov, Garaj (C), Jasenovský, Cvik, Líška, Repáň, Kulich, Dauda, Ďungel,

(Raček, Palider, Hodža, Dinga, Radchenko, Šesták, Lanko, Turčina).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Úvod stretnutia nám nevyšiel úplne podľa predstáv, pričom mužstvu na pohode nepridal ani rýchlo inkasovaný gól. Potom sme sa chvíľu hľadali, ale chalanom slúži ku cti, že sa s náročnou situáciou dokázali popasovať. Dobrý základ na zvrat sme položili v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa nám podarilo znížiť. Hráčom som cez prestávku zdôrazňoval, že teraz je pod tlakom súper, nech to využijú. Podarilo sa, žiaľ, v závere prišla taktická chyba a duel nám pretiekol pomedzi prsty. Dnes hráči chceli ísť šťastiu oproti, no tentoraz sa im otočilo chrbtom. Verím, že smolu sme si vybrali a v ďalších zápasoch už nebudeme dostávať také smoliarske góly.

ŽENY A

• 27.3.2022 – 15:00 – II.Liga Ženy – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:4 (2:3)   FC KOŠICE

Góly: Švábiková, Dvorská.

Zostava: Šupenová, Alíc, Kacvinská, Fúčelová, Lilgeová, Cígerová, Frestad, Čudrnáková, Švábiková, Dvorská, Pajunková, Omelková, Kubačková, Minčíková T., Minčíková Z., Christensen, Roed, Ingebrigtsen.

Hodnotenie trénera (Bolek Matej): Do zápasu proti lídrovi tabuľky sme vstúpili ako z rozprávky, keď už v 8.minúte bolo 2:0. Sami sme neverili čo sa na ihrisku deje, pretože súper bol pasovaný za suverénneho favorita a minimálne prvý polčas to bola radosť pozerať sa, a aj fanúšikovia sa ozývali. Avšak súper mal svoju kvalitu o ktorej nebolo pochýb a ešte do polčasu dokázal skóre otočiť. Druhý polčas už nemal také tempo a navyše sme opäť inkasovali po štandardnej situácií. Z nášho pohľadu je výsledok  2:4 v podstate úspech – vzhľadom na zápas v KE, ktorý skončil jednoznačne 9:0. Avšak strata dvojgólového vedenia nás určite mrzí, nakoľko sme nezískali ani bod.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 26.3.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 4.kolo NČ – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   2:1 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Gól: Kopčan.

Zostava: Macko, Buček, Dolník, Lepot, Laš, Nemček,, Holubiak, Gomola S, Kopčan, Riljak, Kapusta,

(Baksh, Lehotzký L, Lehotzký J, Staník, Vaník, Uhlárik,).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Hrali sme veľmi dobre, náročne v obrane aj v útoku, dominovali sme prakticky počas celého zápasu. Veľmi ma mrzí, že sme zápas nezvládli aj výsledkovo. Chýbala pri situácii v zakončeniach väčšia kreativita. Niektoré veci sme riešili individuálne smerom späť alebo do prehusteného priestoru. Ku kvalite stretnutia prispel aj súper, ktorý sa snažil hrať futbal. Chalanov aj tak chválim za predvedený výkon.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 26.3.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 4.kolo NČ – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   5:2 (2:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Krovina, Hollý.

Zostava: Podhradský, Erteľ, Klenec, Faziková, Šuhaj, Hollý, Skladaný, Tomka, Maslák, Krovina, Maniš,

(Brincka, Kováčik, Mendel, Nečesaný).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Dnes sme hrali len 20 minút a to s takýmto súperom nestačí. Úvod zápasu nám vyšiel nad očakávanie, okrem gólu sme si vypracovali niekoľko dobrých streleckých pozícii. Žiaľ v 20. minúte sme nepochopiteľne prestali a súper do konca polčasu otočil priebeh zápasu. Druhý polčas sme sa aj snažili so zápasom niečo urobiť, ale naša hra bola jalová a domáci z každého protiútoku skórovali. Nemôže byť výhovorkou, že nám chýbali hráči, priestor dostali ostatní, ale nepresvedčili.

STARŠÍ ŽIACI U13

• 27.3.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:4 (4:1)   MFK RUŽOMBEROK

Góly:  Lacko 3, Vaňko, Greňo.

Zostava: Brisuda, Korotvička, Tuna, Nátny, Grieger, Kempný, Sitar, Kalnický, Greňo, Krcho,  Bakhsh, Delton, Lacko, Vaňko, Móric.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Veľmi rýchlo sme sa v zápase dostali do vedenia, čo nám pomohlo a prvý polčas sme podali naozaj vynikajúci výkon, keď sme kvalitnému súperovi strelili 4 góly. Aj napriek tomu, že v druhom polčase sa súperovi podarilo znížiť a mal viac z hry, chlapci ukázali túžbu po víťazstve a zápas sme doviedli do víťazného konca. Za predvedený výkon si pochvalu zaslúži celé mužstvo.

STARŠÍ ŽIACI U12

• 27.3.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   21:8 (7:4)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Hanko 3, Fučela 2, Čech 2, Štafurík, Veterník 3, Knapko 4, Beniač , Omerovič , Rýs 2, Tomka, Facuna.

Zostava: Siekela, Kokavec, Truchlík, Veterník, Fučela, Beniač, Čech, Tomka, Knapko, Lipták, Hanko, Facuna, Rýs, Štafurík, Omerovič,Trancygier, Žifčák.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Zápas v skvelom tempe, na domácom ihrisku, sme mali pod kontrolou od začiatku až do konca. Dodržanie taktických pokynov bolo na vysokej úrovni. Chceme pochváliť výkon Olivera Hanka, ktorý sa vrátil do súťažného zápasu po dlhom zranení a hneď sa „našiel“. Všetci hráči odohrali plnú minutáž na rôznych postoch.

PRÍPRAVKA U11

• 27.3.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3 (4:2, 2:5, 2:4, 3:4)   MFK RUŽOMBEROK

Zostava: Černák, Cesar, Dolník, Ďurmek, Konečný, Kráľ, Macko, Mulinka F., Mazurák, Bíziková, Červeň, Baranček, Mulinka S., Erteľ, Albrecht, Barica, Baka, Stolárik, Rumpeľ, Šašura.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V nedeľu, za krásneho počasia, sme odohrali na Hurbanovskom koberci veľmi kvalitný zápas. Počas celého zápasu sme sa snažili hrať, vychádzali sme z ťažkých pozícii, akurát nám viazlo zakončenie. Začíname byť sebavedomí v hre 1:1, čo ma veľmi teší. Musíme ešte popracovať na aktívnej obrane, ale určite to tréningovým procesom zlepšíme. Čo ma najviac zaráža bola hra súpera. Nakopávané lopty za obranu, a jednoduchá hra. Osobne si myslím, že to je pre športový rozvoj jednotlivca nevyhovujúce. Chválime celý kolektív U11.

PRÍPRAVKA U10

• 27.3.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Žilina.

MŠK ŽILINA   4:0   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Mác, Pavlanin, Kucka, Štafúrik, Buocik, Kremeň, Bobrovský, Jendrušák, Krško, Greňo, Onufer.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): V nedeľu sme odohrali stretnutie s MŠK Žilina. Hrali sme systémom 6+1 a 4×30 min. na jednom ihrisku. Odohrali sme kvalitné stretnutie s veľkou minutážou. Zápas hodnotím pozitívne. Chlapci prenášali prvky z tréningu do zápasu, vytvorili si aj množstvo šancí a strelili niekoľko gólov.

PRÍPRAVKA U9

• 26.3.2022 – 10:30 – Prípravný zápas – ihrisko Žilina-Závodie.

MŠK ŽILINA   4:1   MŠK FOMAT MARTIN

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   0:4   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Belošic, Dérer, Drevenák, Harnádek, Horňák, Hrnčiar, Král, Kutman, Mažári, Páleš J., Páleš S., Revús, Sedláčko, Trnka.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Chalani v zápasoch podali dva rozdielne výkony. Zápas so Žilinou bol z našej strany ustráchaný, vôbec sme neboli schopní hrať našu hru. Chlapci sa báli hrať futbal, vo všetkých fázach hry sme boli pomalší. Postupom času sme sa osmelili a hra sa pomaly vyrovnávala. Chalani si viac verili a začali sme si vytvárať gólové príležitosti. Zápas s Banskou Bystricou bol z našej strany úplne iný. Chalani podali úplne iný výkon ako v zápase so Žilinou. Boli sme silní na lopte, vytvárali sme si veľa gólových príležitosti, v hre 1 na 1 sme boli odvážnejší a počas celého zápasu sme herne dominovali. Až na ten prispaný začiatok zápasu by som chcel chalanov za predvedený výkon pochváliť.