MŠK FOMAT MARTIN U19

ŠTK ŠAMORÍN : FOMAT MARTIN 0:2

góly: S. Tichý, A. Lukášik (penalta)
Zostava: Rybár, Štrkáč, Ondruš, Smik, Ilovský (Mencel), Lukášik, Trubačík, Ursíny, Tichý (Hanek), Krška, Čeman
Hodnotenie zápasu tréner (M. Hanek): Zápas v Šamoríne sme zvládli, aj keď to bol hlavne prvý polčas pre nás ťažký zápas. Dali sme síce gól po krásnej akcii, ale herne sme nedokázali byť mužstvom určujúcim dianie na ihrisku. Šamorín nám veľmi dobre vychádzal z pressingu aj vďaka brankárovi súpera, ktorý hral dobre nohou a robil nám problémy pri rozohrávke. Rovnako tak keď sme boli na lopte, nedokázali sme mať dlhšiu sekvenciu držania lopty a tým prinútiť súpera ísť aj viac do defenzívy. Našťastie sa nám podarilo uhrať polčas na víťazstvo. Pauza nám pomohla, aby sme sa lepšie zorganizovali, zmenili sme rozostavenie pri presingu, čo sa ukázalo ako kľúčové smerom k ďalšiemu vývoju zápasu. Druhý polčas sa odohrával viac – menej na polovici Šamorína. Dokázali sme si vytvoriť ďalšie možnosti na strelenie gólu, ale definitívna výsledková poistka prišla až po penalte na faul na Stana Tichého. Chalanov chcem pochváliť, že dokázali zareagovať v druhom polčase na zmenu rozostavenia a dodržali taktické pokyny a bojovali až dokonca.

MŠK FOMAT MARTIN U18

Banská Štiavnica U19 – Fomat Martin U18 1:1
gól: Babic

MŠK FOMAT MARTIN U17

ŠTK ŠAMORÍN : FOMAT MARTIN 1:5 (1:4)

Góly: Gomola Šimon, Murček 2, Dolník, Holubjak
Zostava: Macko, Šalaga, Poljak, Riljak, Klenec, Suráň, Dolník, Holubjak, Gomola Šimon, Murček, Kopčan
Striedali: Vaník, Paulíny, Šuhaj

Hodnotenie zápasu (Šipka Marek): Prvý polčas sme odohrali najlepších 40 minút v doterajšom priebehu sezóny. Aj keď sme hrali po 6 mesiacoch na prírodnej tráve, vôbec nám to nerobilo problémy. Chalani hrali aktívne, po strate lopty hneď vytvárali tlak na súpera a získavali ju späť. V útočnej zóne sme boli variabilný a vytvárali si množstvo dobrých streleckých možností. Do polčasu chalani strelili 4 góly a zápas bol rozhodnutý. Druhý polčas sme v aktivite pokračovali, ale vo finálnej fáze nebol dostatok dôrazu a hlavne chýbala presnosť v zakončení. Za prístup chcem chalanov pochváliť a verím, že budeme takto pokračovať aj v ďalšom domácom zápase.

MŠK FOMAT MARTIN U16

Banská Štiavnica U17 – Fomat Martin U16 2:1
gól: Šipula

Hodnotenie trénera (Maťo Berník): Do zápasu sme vstúpili s úmyslom kombinačne sa presadiť, čo sa nám však predovšetkým kvôli fyzickej hre súpera vôbec nedarilo. Super bol agresívny, dôrazný, a nesedel nám ani nie celkom najlepsi terén a tak sme do šatne odchádzali s jednogólový mankom. Za zmienku stojí akurát tyč po strele Janika. Druhý polčas bol z našej strany lepší, najskôr dal opäť tyčku Kozlík, a neskôr sa nám podarilo vyrovnať, keď sa strelecky presadil Šipula. Super sa nedostal ani poriadne za polovicu, akurát 5’ pred koncom po nakopnutej lopte domáci rozhodli a zvíťazili 2:1.

MŠK FOMATMARTIN U15

MŠK FOMAT MARTIN : MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 3 : 2 (1:1)

góly: Michal Sopkuliak 3

MŠK FOMAT MARTIN U14

MŠK FOMAT MARTIN : MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 5 : 3 (1:2)

Góly: Frniak 2, Zuskin, Perička, Fúčela
Zostava: Trancygier – Simonides („36“ Mišun ), Veterník, Krcho, Pravňan („36“ Beniač ) – Kokavec, Fúčela ( „55“ Knapko ), Štafúrik („36“ Omerovič ) – Hanko („36“ Perička ), Frniak, Zuskin ( „50“ Siekela ) (nehral: Lipták)

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Opätovne sa nám nepodarilo zachytiť úvod zápasu a už v 20 minúte sme prehrávali 0:2. Je to už štvrtý zápas po sebe, čo máme takýto vstup do zápasu. Nevieme sa nejak nastaviť, aby sme hrali koncentrovane už od začiatku a potom sa naháňame za víťazstvom. Paradoxne vstupy do druhých polčasov nám vychádzajú a tak ako vo Vranove, aj v tomto zápase sme v úvode druhého polčasu ( za desať minút ) dokázali zápas zvrátiť a strhnúť na svoju stranu. Myslím si, že hráme dobré zápasy, aj v dnešnom zápase sme boli odvážni, kreatívni, vytvorili sme si dostatočný počet gólových príležitostí. V defenzívnych činnostiach sme dobre pressovali na útočnej polovici a získali veľa lôpt od súpera. Žiaľ treba skonštatovať aj to, že v niektorých prípadoch sme neboli dôrazní pred našou bránou a niekoľkokrát sme nechali vyniknúť brankára Trancygiera. Napriek tomu hodnotíme tento zápas pozitívne, chalani si zaslúžia našu pochvalu.

MŠK FOMAT MARTIN U13

MŠK Rimavská Sobota – MŠK Fomat Martin 2:3 (1:0)

góly: Konečný, Mišuta, Kráľ

Zostava: Černák, Rumpel – Konečný, Mazurak, Macko, Baka, Albrecht, Baranček, Krutek, Mišuta, Červeň, Durmek, Rapan, Kutnik, Kraľ, Stolárik, Vaško
Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Od začiatku sme do zápasu vstúpili dobre, boli sme aktívni, no súper dobre bránil a hrozil z protiútokov, kde najmä v útoku má silných a kvalitných hráčov. Aj keď sme po polčase prehrávali, vedeli sme, že ak si dáme pozor na dlhé lopty za našu obranu a súper bude behať naďalej bez lopty tak zápas otočíme, čo sa aj potvrdilo. Zápas sa hral v trochu búrlivejšej atmosfére, ale chlapci sa nezľakli práve naopak a okrem kvalitného výkonu ukázali aj pozitívne emócie a túžbu po víťazstve.

MŠK FOMAT MARTIN U12

MŠK Rimavská Sobota – MŠK Fomat Martin 5:19 (3:11)

Góly: Kremeň 4, Mác 3, Bránik N. 2, Bránik T. 2, Jahn 2, Greňo 2, Jendrušák 2, Filc, Štubňa
Zostava: Buocik – Štubňa, Kremeň, Matušek, Viselka, Jahn, Filc, Bránik N., Záborský
Jurošek – Pavlanin, Kucka, Jendrušák, Mác, Budiský, Greňo, Štafurík, Kohút, Bránik T.
Hodnotenie trénera (Palider Samuel): Prvý polčas bol z našej strany nebojácny a ofenzívny, presne tak ako sme chceli. Chlapcom sme už v šatni povedali, že je to len o nás a aký zápas si my na začiatku urobíme, tak taký ho budeme mať. Do druhého polčasu sme nastúpili s rovnako dobrou koncentráciou odohrať dobrý aj druhý polčas, čo si myslím že sa nám aj podarilo. Nikdy nehodnotím rozhodcov, a vlastne ani dnes nebudem, lebo páni čo nám dnes pískali neboli rozhodcovia a tak to bohužiaľ aj vyzeralo…