• 11.3.2023 – 14:00 – III.Liga-Západ – 17.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 (0:1)   TJ JEDNOTA BÁNOVÁ

Zostava: Holeš, Brodňan, Garaj, Ceniga, Barčík (C), Otruba, Dinga, Siva, Cvik, Chupáň, Ďungel,

• 12.3.2023 – 11:00 – II.Liga-SD – 17.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:1 (4:0)   FK LOKOMOTÍVA TRNAVA

Góly: Lukašík, Dolník (11m), Ursíny, Schmied, Štrkáč.

Zostava: Lilge, Pavlík, Lipinský, Lukašík, Halama, Ursíny, Ondruš, Dolník, Štrkáč, Tichý, Schmied,

(Rybár, Horník, Ílovský, Lesev).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Až na úvodných 15 min. sme odohrali výborný zápas a súpera sme prevýšili vo všetkých činnostiach. Dokázali sme vychádzať z pressingových situácií Trnavčanov , čím sa nám otváral priestor za obranou súpera , čo sme potom dokázali využiť do zaujímavých príležitostí a pekných akcií. Nevyhli sme sa aj „hluchým“ úsekom hry, kde sme potom za priaznivého stavu chceli riešiť situácie zbytočne komplikovane. Mali sme hlavne v druhom polčase ešte niekoľko čistých šancí, ktoré sme nepremenili. Verím, že chalani si ich využitie nechali na ďalší zápas vonku v Nitre.

DORAST U17

• 12.3.2023 – 13:30 – II.Liga-MD – 17.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1 (3:0)   FK LOKOMOTÍVA TRNAVA

Góly: Kapusta, Poliak, Murček.

Zostava:  Kalnický, Poliak, Čeman, Válek, Kresťan, Lamoš, Krška,  Hanek, Kopčan, Kapusta, Murček,

(Smik, Holubjak, Gomola Sa., Riljak, Laš).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): výborný prvý polčas od celého družstva. Zakladanie, prechodové fázy, zakončenie a prechod z útočnej  do obrannej fázy hry bolo na vysokej úrovni.  Celkovo asi najlepší polčas v doterajšom priebehu súťaže. Dokázali sme streliť za polčas súperovi tri góly, ktorý  doteraz inkasoval iba šesť gólov v celej súťaži. Chalani výborne pracovali na jednotlivých pozíciách. V druhom polčase bol dej hry vyrovnanejší, ale aj napriek tomu sme zápas pevne kontrolovali. Súper na začiatku druhého polčasu strelil gól a nám chvíľu trvalo, dostať sa späť do rytmu zápasu. Aj v druhom polčase sme mali viacero sľubných možností, ale výsledok sa už nezmenil.

ŽIACI U15

• 12.3.2023 – 10:00 – I.Liga SŽ – NČ 3.kolo – ihrisko Rimavská Sobota.

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA   1:0 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Nečesaný, Erteľ, Klenec, Kováčik, Šuhaj, Faziková, Janík, Skladaný, Cálik, Kúdelka, Mendel,

(Krovina, Pavlovič, Krška, Maniš, Brincka, Podhradský).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Prehrali sme zápas, ktorý sa nedá a hlavne nesmie prehrať. Vo všetkých ukazovateľoch zápasu sme boli lepší, okrem finálnej fázy a koncovky. Tam sme opätovne zlyhali napriek tomu, že sme si vypracovali niekoľko čistých gólových príležitostí. Domáci dali gól z jedinej strely, možno skôr centrovanej lopty, na našu bránu. Žiaľ aj v tomto bol zápas podobný predchádzajúcemu zápasu v Lučenci. Musíme sa sami zdvihnúť a nadviazať na zápasy z prípravného obdobia.

ŽIACI U14

• 9.3.2023 – 14:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:0 (2:0)   FK POPRAD

Góly: Móric, Delton, Švichký, Lacko, Sopkuliak.

Zostava: Korotvička, Delton, Greňo, Švichký, Móric, Sopkuliak, Šimko, Štípala, Janík, Špireng, Lacko,

(Okuliar, Bakhsh, Ivaška, Grieger).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Zápas bol v našej jasnej réžii, v podstate celý čas sme hrali do plnej a nízko postavenej obrany súpera. Opäť sme tak riešili situácie, v ktorých stále máme čo zlepšovať. Rozhodne nám aj tento zápas ukázal, na čom musíme neustále pracovať v tréningovom procese, aby sme obdobné situácie lepšie zvládali v predfinálnej a najmä finálnej fáze. Chlapcom ďakujem za výkon.

• 12.3.2023 – 12:00 – I.Liga SŽ – NČ 3.kolo – ihrisko Rimavská Sobota.

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA   0:21 (0:10)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Móric 4, Lacko 2, Kalnický, Okuliar 4, Bella 2, Ivaška, 2, Delton 3, Štípala, Grieger, Greňo.

Zostava: Korotvička, Kalnický, Bakhsh, Šimko, Nátny, Bella, Paluga, Móric, Okuliar, Greňo, Lacko,

(Grieger, Štípala, Delton, Ivaška, Švichký).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Veľmi dobrý výkon v tomto zápase aj keď je pravda, že domáci nastúpili z rôznymi mladšími ročníkmi. Hru sme mali počas celého stretnutia v réžii. Hrali sme aktívne, najmä v útočnej fáze a okrem gólov sme si vypracovali ešte veľké množstvo šancí. Dnes sme zahrali ako kolektív, pomáhali sme si navzájom a zaslúžene sa tešíme z víťazstva. Veľká pochvala.

PRÍPRAVKA U11

• 9.3.2023 – 18:00 – Turnaj TFZ U13 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:4 a 9:0   TJ DRUŽSTEVNÍK DRÁŽKOVCE U13

MŠK FOMAT MARTIN   5:1 a 5:2   ATTACK VRÚTKY U13

Zostava: Kucka, Jendrušak, Ighnačak, Štafúrik, Luchkai, Buocik, Jahn, Pavlanin, Mác, Matušek, Gross, Filc, Greňo, Kremeň, Sopkuliak, Bobrovský.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme 2. časť zimnej ligy mládeže U13, ktorú organizuje Turčiansky futbalový zväz. Zápasy sme hrali proti Drážkovciam a Vrútkam a to s každým 2x25m, čiže chlapci mali veľmi slušnú minutáž. Každý hráč cca 85minút. Proti obom mužstvám sme dominovali na lopte a v hre 1na1. Chlapci v zápasoch ukázali ako ich futbal baví, bola radosť sa pozerať na ich hru. Nebáli sa hrať zložité situácie, z ktorých dokázali vychádzať a odmenou im boli góly, ktoré dali. Chválim chlapcov za predvedený výkon.

• 11.3.2023 – 11:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   6:2, 6:1, 15:2, 9:3   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Zostava: Kucka, Jendrušak, Ighnačak, Štafúrik, Luchkai, Buocik, Pavlanin, Mác, Matušek, Gross, Filc, Greňo, Kremeň, Sopkuliak, Bobrovský, Záborský, Tuna.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): V sobotu sme odohrali ďalší zápas a to proti Dukle Banská Bystrica. Hrali sme formátom 4x20minút čiže chlapci mali zase slušnú minutáž. Chlapci si od úvodu zápas užívali, bavili sa futbalom a dávali množstvo gólov. Počas celého zápasu sme dominovali na lopte a v hre 1v1. Chlapci prenášali do hry prvky z tréningu a v niektorých fázach hry už bolo počuť ako medzi sebou komunikujú na ihrisku (pýtali si loptu, posúvali si hráčov pri bránení, upozorňovali na hráča za chrbtom). Chválim chlapcov za predvedený výkon.

PRÍPRAVKA U9

• 12.3.2023 – Halový turnaja Sosnowiec (PL).

Góly: Strapko 2, Chomist 2, Štrbák 2, Kirn 2, Mihálik, Poruba

Zostava: Chomist, Štrbák, Bartko, Strapko, Poruba, Časar, Peschka, Mihálik, Kirn

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V nedeľu sme sa zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja v poľskom meste Sosnowiec. Hralo sa na umelej tráve a štyroch ihriskách súčasne, takže turnaj mal rýchli priebeh s minimom prestojov, čo určite tiež prispelo ku kvalite jednotlivých súbojov. My sme s väčsinou súperov  odohrali vyrovnané zápasy, v niektorých sme aj dominovali a konečne sa nám podarilo zaknihovať aj víťazstva. Mužstvo prenieslo do turnaja výkony z posledných prípravných zápasov, čomu sa veľmi tešíme. Opäť sme sa nevyhli aj zbytočným zaváham, niekedy chlapci pôsobili nekoncentrovane, ale to určite vyplývalo aj z množstva odohratých zápasov. Najbližší víkend si oddýchneme a začiatkom ďalšieho mesiaca nás už čaká Krajská liga prípraviek a my veríme, že zlepšené výkony si prenesieme aj do nej.

PRÍPRAVKA U8

• 12.3.2023 – 9:00 – Halový turnaj TFZ U9 – Hala Diaková.

MŠK FOMAT MARTIN   1:5   TJ DYNAMO DIVIAKY U9

MŠK FOMAT MARTIN   1:1   FK SLOVAN ŽABOKREKY U9

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   TJ DRUŽSTEVNÍK DRAŽKOVCE U9

MŠK FOMAT MARTIN   2:1   TJ TURČIANSKE KĽAČANY

Góly: Vaško 2, Madara 2, Kubiatko.

Zostava: Beca, Ignačák, Hamplová, Pápp, Végh, Vaško, Žabka, Madara, Krpelec, Kubiatko.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): Na turnaji sa opäť už po niekoľký krát zopakoval náš slabý vstup do úvodného zápasu. Dôkladne sa vždy na úvod zápasu pripravujeme, snažíme sa deti mentálne nastaviť na úvod zápasu a nie prvýkrát sa stalo, že sme úvod úplne prespali. Nad koncentráciou a mentálnom nastavení dávam veľký výkričník. Čo sa týka našej hry nás opäť zrážala na kolená rozohrávka a založenie útoku. Robili sme množstvo jednoduchých chýb a súperovi sme veľa gólov doslova darovali. Po prvých dvoch zápasoch sme zmenili rozostavenie, snažili sme sa hrať ešte viac ofenzívne a na súperov vytvárať neustály tlak naším pressingom a vysokým postavením. Zmena pomerne slušne zafungovala, zlepšil sa náš herný prejav a boli sme v ofenzíve oveľa nebezpečnejší ako dovtedy. Na môj vkus sme však strelili málo gólov a opäť sme sa vytrápili s našou efektivitou. Deťom nemožno uprieť snahu, musíme však hrať lepšie a som presvedčený o tom, že budeme hrať lepšie.

PRÍPRAVKA U7

• 11.3.2023 – 8:00 – Halový turnaj U7 – Hala Badín.

Celkové umiestnenie: 3. miesto.

Zostava: Albrecht Maxim, Bátory Sebastián, Horváth Sebastián, Kantár Andrej, Knoško Matej, Ličko Adam, Menich Juraj, Ondrík Teodor, Sopko Jakub, Zboja Jakub.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu 11.03.2023 sme sa zúčastnili turnaja v Badíne. Hralo sa súčasne na dvoch ihriskách 3 na 3, pričom na jednom ihrisku sa hralo na dve bránky a na druhom ihrisku sa hralo na štyri bránky. Turnaj splnil očakávania a my ako tréneri môžeme vyjadriť maximálnu spokojnosť. U chalanov bolo v prvom rade vidieť chuť hrať a baviť sa futbalom o čom svedčí že keď sme turnaj ukončili posledným zápasom chceli ešte hrať ďalej, taktiež tam nechýbala emócia a radosť z toho čo robia a v druhom rade plnili, respektíve ukazovali to čo ich učíme, čiže nebáli sa hrať s loptou, snažili sa hrať 1 na 1, čo im aj do značnej miery vychádzalo a tým prichádzalo zápasové sebavedomie. Chlapci boli rovnomerne vyťažený a zahrali si z chuti. Celkové umiestnenie nebolo vôbec dôležité.

Individuálne ocenenie: najlepší hráči mužstva: Menich Juraj, Horváth Sebastián.

JUNIORKY WU19

• 12.3.2023 – 10:00 – I.Liga Juniorky sk.B – 13.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   6:0 (4:0)   OK ČASTKOVCE

Góly: Cígerová 4, Ďanovská, Martiníková.

Zostava: Jeleňová, Malčáková, Štefanidesová E., Fúčelová, Lauková, Minčíková, Martiníková, Cígerová, Krkošová, Ďanovská, Kováčiková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Počas celého zápasu sme mali hru pod kontrolou. Súpera sme do ničoho nepustili a hra sa odohrávala takmer celý zápas len na polovici hosťujúceho družstva. Škoda, že sme neboli efektívnejší v koncovke. Baby chválim za aktivitu a gratulujem im k ďalšiemu víťazstvu.

ŽIAČKY WU15

• 12.3.2023 – 12:00 – I.Liga Žiačky sk.B – 13.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   10:0 (5:0)   OK ČASTKOVCE

Góly: Veterníková 3, Karcolová 2, Jesenská 2, Bobčeková 2, Pálešová.

Zostava: Kucháriková, Jaborská, Wänkeová, Pálešová, Filová, Adamčíková, Baumanová, Záborská, Jesenská, Karcolová, Veterníková,

(Orlovská, Bobčeková, Kudelková, Pakánová, Brezniaková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V domácom zápase proti poslednému družstvu súťaže sme odčinili naše zaváhanie spred týždňa a potvrdili sme tak našu kvalitu. Počas celého zápasu sme diktovali tempo hry, pričom hráčky súpera ani raz neohrozili našu bránu. Babám podobne ako juniorkám gratulujem k peknému výkonu.