• 11.3.2022 – 18:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   7:3 (5:0)   TJ SOKOL ZUBROHLAVA

Góly: Liška 4, Repáň, Dauda, Mlynár.

Zostava: Hažer, Ďungel, Tomka, Nemchaninov, Lanko, Dinga, Dauda, Repáň, Radchenko, Jasenovský, Líška,

(Raček, Šesták, Turčina, Mlynár, Palenčár, Garaj).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Keďže sme na tento víkend nemali súpera, som rád, že klub zo Zubrohlavy nám vyšiel v ústrety a zápas sme mohli odohrať. Hodnotiť ale môžem vlastne len prvý polčas, kedy sme súpera prakticky nepustili k ničomu. V druhom polčase sa prejavilo to naše také nastavenie, že po prestriedaní sa hráči viac prispôsobili súperovi, naháňajú nejakého pomyselného zajaca a ku všetkej úcte k súperovi nemôžme dostať za polčas 3 góly.

STARŠÍ DORAST U19

• 12.3.2022 – 11:00 – II.Liga SD – 20.kolo – ihrisko Prešov.

1.FC TATRAN PREŠOV   1:2 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kulich, Spišák.

Zostava: Jadroň, Pavlík, Beniač, Ruttkay, Spišák, Hodža, Kulich, Ondruš, Tichý, Palider, Satina D.,

(Lilge, Staš, Lipinský, Satina J.).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Pre nás veľmi cenné a dôležité víťazstvo sa nerodilo ľahko, a preto by som chcel celému tímu poďakovať za odvedený výkon. Chalani ukázali mentálnu silu a charakter. Veľmi si vážim, že dodržali taktické pokyny a nepanikárili ani za nepriaznivého stavu, kedy sme na konci polčasu inkasovali. Veril som, že môžeme zápas zvrátiť, pretože z chalanov sršalo odhodlanie a koncentrácia, a i napriek zvláštnym rozhodnutiam rozhodcov sa nenechali rozhodiť a držali sa plánu. I keď Prešov bol nepríjemným súperom a zápas ako taký bol vyrovnaný, dokázali sme si vytvoriť viac šancí ako súper a preto je naše víťazstvo zaslúžené.

MLADŠÍ DORAST U17

• 12.3.2022 – 13:30 – II.Liga MD – 20.kolo – ihrisko Prešov.

1.FC TATRAN PREŠOV   5:3 (2:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Smik, Štrkáč, Vajdel.

Zostava: Kalnický, Lipinský, Čeman, Štefunda, Válek, Schmied, Hanek, Ursíny, Štrkáč, Smik, Vajdel,

(Krška, Lovás,Lamoš,Rybár).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Zápas sme nezvládli výsledkovo, ale hra mala svoje parametre. Domáci išli do vedenia po kolmej prihrávke za obranu. My sme odpovedali podobnou akciou, keď s prehľadom svoje sólo využil Smik. Ofenzívne divadlo pokračovalo, keď sme neustáli rohový kop. O chvíľku sme sa tešili z vyrovnávajúceho gólu Štrkáča, keď nekompromisne využil výborný nábeh za obranu. Druhý polčas bol podobný. V 61. minúte sme išli do vedenia po góle aktívneho Vajdela. Potom sa však začali diať neuveriteľné veci, keď rozhodcovia púšťali domácim ofsajdové situácie. Po jednej z nich sme inkasovali. To domácich ešte viac nakoplo a v priebehu piatich minút definitívne rozhodli vo svoj prospech. Teší ma, že sme hrali ofenzívne a aj efektívne, ale v zlomových momentoch sme zlyhali, keď sme sa prestali venovať hre.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 12.3.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 2.kolo NČ – ihrisko Zvolen.

MFK ZVOLEN   3:0 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Macko, Nemček, Gomola S, Kopčan, Riljak, Gomola Š, Buček, Dolník, Kapusta, Lepot, Laš,

(Paulíny, Adámik, Staník, Holubiak, Vaník, Uhlárik, Baksh ).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Dnes sme videli nie úplne kvalitnú hru z našej strany, za čo z veľkej časti mohol terén, ktorý nedovoľoval kombinačný futbal. Hlavne prvý polčas sme boli dosť pasívny, boli sme pripravení, že to bude zápas najmä o bojovnosti s veľkým počtom osobných súbojov, pretože domáci hrajú hru založenú len na dlhých nakopnutých loptách a deštrukčnom futbale. V druhom polčase sme spravili zmeny, vytvorili sme si aj príležitosti, no súper už len bránil a nám sa nepodarilo žiadnu so šancí zakončiť gólom. Pre nás to bol celkovo taký nešťastný zápas, ale musíme si zobrať ponaučenie do ďalších stretnutí na súperových ihriskách.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 12.3.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 2.kolo NČ – ihrisko Zvolen.

MFK ZVOLEN   0:4 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly:  Šuhaj 2, Marček, Tomka.

Zostava: Podhradský, Šuhaj, Klenec, Faziková, Maniš, Hollý, Skladaný, Tomka, Marček, Krovina, Maslák,

(Nečesaný, Kováčik, Rapan, Brincka).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián):  Odohrali sme dobrý zápas a zaslúžene vysoko zvíťazili. Zápas sme nezačali dobre, už v tretej minúte nás zachraňoval brankár Podhraský. Potom sme však ovládli dianie na ihrisku a je len na škodu, že sme využili len dve gólové príležitosti. Do polčasu sme mali ešte minimálne tri vyložené šance. Do druhého polčasu sme vstúpili zas zle a znova nás podržal brankár, tentokrát Nečesaný. V ďalšom priebehu sme už domácich k ničomu nepustili a sami ešte pridali Šuhajom dva góly. Dnes musím chlapcov pochváliť nielen za herný prejav, ale aj za nastavenie do zápasu, bolo vidieť že chceme vyhrať.

PRÍPRAVKA U11

• 12.3.2022 – 14:00 – Prípravný zápas – Martin Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   6:0   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

Zostava: Černák, Cesar, Dolník, Ďurmek, Konečný, Kráľ, Macko, Mulinka F., Pobeha, Bíziková, Červeň, Baranček, Fúčela, Kokavec, Marguš, Mác.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme odohrali zápas proti Kysuckému novému Mestu. Náš tím bol pozbieraný z troch ročníkov. Po dlhšom čase som videl aj pozitívne veci v našej hre. Výborné zakladanie útoku, hra 1:1 a hlavne návrat do bránenia po strate lopty. Hrali sme 3 x 30 minút a všetky tretiny sme vyhrali, aj keď to nie je úplne dôležité. Chválim všetkých, ktorí sa zápasu zúčastnili. Dobrý prístup.

PRÍPRAVKA U10

• 12.3.2022 – 10:00 – Miniturnaj U10 – Martin Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

MŠK FOMAT MARTIN   1:4   FK DUBNICA NAD VÁHOM

Zostava: Mác, Pavlanin, Jahn, Štubňa, Rizzo, Kucka, Štafúrik, Buocik, Gross, Matušek.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Počet hráčov nám ovplyvnili prázdniny, ale tí chlapci, ktorí prišli, odohrali kvalitné zápasy. Výkony v zápasoch hodnotím pozitívne. Chlapci si z chuti zahrali, prenášali prvky z tréningu do zápasu a strieľali góly.

PRÍPRAVKA U9

• 12.3.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – Martin Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

Zostava: Dérer, Drevenák, Harnádek, Hrnčiar, Kutman, Mažári, Noga, Páleš J., Páleš S., Revús, Šalaga, Siva, Trnka.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme odohrali ďalší prípravný zápas, tentokrát proti súperovi z Kysuckého Nového Mesta. Do súpera sme sa hneď od úvodu pustili s chuťou a počas celého zápasu sme herne dominovali. Po strate lopty sme sa neustále snažili získať loptu naspäť, čo sa nám aj vysokým pressingom darilo a súperovi to spôsobovalo problémy v defenzíve a pri rozohrávke. Celkovo sme podali veľmi dobrý výkon, chalani si z chuti zahrali, čo sa odzrkadlilo aj na záverečnom výsledku.

DORAST WU19

• 12.3.2022 – 10:00 – I.Liga D sk.B – 10.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:6 (1:5)   MŠK ŽILINA

Góly: Cígerová.

Zostava: Šupenová, Minčíková T., Fúčelová, Štefanidesová E., Lauková, Minčíková Z., Cígerová, Kováčiková, Cicková, Halahíjová, Pajunková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V zápase sme sa zamerali len na predvedenú hru, ktorá bola na veľmi dobrej úrovni a baby zaznamenávajú naďalej progres. Výsledkovo to potvrdiť nevieme, nakoľko bola v bráne hráčka z poľa. Babám patrí veľké poďakovanie, že aj napriek neľahkej situácii nestrácajú motiváciu a chuť hrať. Aj tréner hostí hovoril po zápase o vyrovnanom a kvalitnom stretnutí.

ŽIAČKY WU15

• 12.3.2022 – 12:00 – I.Liga Ž sk.B – 10.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:12 (2:7)   MŠK ŽILINA

Góly: Veterníková, Ďanovská.

Zostava: Rajčanová, Halienová, Štefanidesová B., Malčáková, Jesenská, Adamčíková, Ďanovská, Martiníková, Hybská, Nogová, Veterníková, Filová, Lamošová, Baumanová, Wänkeová, Rapanová, Smiteková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Žilina má najlepšie žiacke družstvo v súťaži, čo bolo jasne vidno aj v zápase. Nás trápi obohraná pesnička s brankárkami. Snažíme sa riešiť situáciu, ale chce to čas. Dievčatá sa snažili, dokonca sme dokázali v prvom polčase znížiť na priebežných 2:4. Potom sme už s favoritom nedokázali udržať krok.