VYHODNOTENIE TURNAJA

  • 8. mája 2023
  • Action
  • 566 Views

IFTM 2023 – Memoriál Jaroslava Tarabu

 

Dnes, vo sviatočný pondelok, 8. mája 2023, sme na futbalovom ihrisku Športpark-Pltníky organizovali 10. ročník tohto turnaja. Piatym rokom ho venujeme spomienke na kamráta a funkcionára klubu MŠK FOMAT Martin, Jaroslava Tarabu, ktorý nás pred takmer 6. rokmi náhle opustil.

10. ročníka sa symbolicky zúčastnilo 10 družstiev kategórie U11 zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska: MŠK FOMAT Martin „M“, MŠK FOMAT Martin „Č“, MFK Frýdek-Místek (CZ), Békéscsaba 1915 Elore SE (HU), MŠK Žilina, MFK Rožňava, MFK Ružomberok, FC Spartak Trnava, RSC HAMSIK ACADEMY, a OK Častkovce.

Sledujte našu webovú stránku, sociálne siete, a kanál na YT. Už čoskoro zverejníme tohtoročné prezentačné video nášho turnaja.

 

 

Družstvá boli vylosované do dvoch skupín, a podľa umiestnenia postupovali ďalej do bojov o 9. miesto, ďalej o 5.-8. miesto, a do tzv. finálovej skupiny, resp. veľkého semifinále. O 10-tej hodine, keď už boli všetci účastníci turnaja prítomní, sme náš turnaj zahájili aj oficiálne, kde sa v krátkosti predstavila pôvodná myšlienka vzniku turnaja, a podali sme poďakovanie sponzorom a partnerom turnaja. Na oficiálnom zahájení turnaja sa prítomným prihovorili aj víceprimátori mesta Martin, páni Stanislav Tomka a Adam Žilák.

 

 

V postupových skupinách musel z každého zápasu vzísť víťaz, a tak sa občas stalo, že po nerozhodnom výsledku v riadnom hracom čase, musel rozhodnúť penaltový rozstrel. A bolo tomu tak aj v zápase o tretie miesto, v ktorom sa stretli hráči klubov MFK Ružomberok a Békéscsaba 1912 ELORE SE, a azda nikoho neprekvapilo, že o víťazovi turnaja museli takisto rozhodnúť až penalty.

 

 

Zaujímavosťou bol súboj „malého semifinále“, teda v zápas pre boj o umiestnenie od 5. do 8. miesta, kde na seba narazili oba celky domáceho klubu MŠK FOMAT Martin. A ďalšou bol aj fakt, že chlapci z MŠK Žilina prvý krát inkasovali až vo svojom piatom zápase, kedy im v semifinále, dovtedy čisté konto, prekazili hráči z Ružomberka. „Šosonom“ to však radosť z postupu do finále neprekazilo. Vo veľkom finále sa tak stretli víťazi oboch základných skupín – MŠK Žilina a FC Spartak Trnava, a tento súboj stál za to. Aj keď boli chlapci po celodennom náročnom programe unavení, do tohto zápasu vložili všetky sily. Finále malo úroveň, spád, akcie a samozrejme aj góly. V dramatickom závere, len niekoľko sekúnd pred koncom, sa Žilinčanom podarilo streliť vyrovnávajúci gól, a tak o pohár pre víťaza turnaja rozhodlol penaltový rozstrel, respektíve rozhodla až šiesta séria penált, v ktorej hráči Žiliny zaváhali, a tak sa šťastie priklonilo na stranu premiérového účastníka nášho turnaja, FC Spartak Trnava.

 

 

Opäť sme rozdali aj ceny pre najužitočnejšieho hŕača každého družstva:

MŠK FOMAT MARTIN „M“ – Patrik Greňo

MŠK FOMAT Martin „Č“ – Branislav Mác

MŠK Žilina – Štefan Macho

MFK Ružomberok – Oliver Korbeľ

MFK Rožňava – Jakub Urban

FC Spartak Trnava – Samuel Virag

FK Frýdek-Místek – Nikolas Kaláb

Békéscsaba 1912 Elore SE – Vámos Botond

OK Častkovce – Rudolf Líška

RSC HAMSIK ACADEMY – Ján Segéč

 

A trofeje si odniesli aj najlepší strelec turnaja, hráč Žilinského MŠK, 8 gólový Yasin El Musrati, a najlepší brankár turnaja, gólman trnavského Spartaka, Maxim Kamenár.

 

Gratulujeme víťazovi turnaja, družstvu U11 FC Spartak Trnava, a samozrejme aj všetkým ostatným zúčastneným družstvám. Slová, ktoré vyslovil moderátor turnaja počas záverečného vyhodnotenia, o tom že sa na turnaji hralo s rešpektom a Fair-Play, boli pravdivé. A to napriek tomu, že sme tento rok videli udelené dve žlté karty, čo sa mimochodom na našom turnaji stalo po prvý krát.

Organizátori turnaja by chceli touto cestou poďakovať hráčom, trénerom a rodičom či fanúšikom každého účastníka turnaja, ďalej rodičom domáceho Martina a všetkým čo pomáhali pri prípravách a organizovaní turnaja, rozhodcom, zdravotnému dozoru, sponzorom a partnerom turnaja a klubu MŠK FOMAT Martin, víceprimátorom mesta Martin, a samozrejme Andrejke Tarabovej a jej synovi Radkovi a dcére Adélke, ktorí prišli aj tento rok na záverečný ceremoniál turnaja IFTM 2023 – memoriál Jaroslava Tarabu.

Veríme, že sa vám na našom turnaji páčilo, že si uchováte iba tie pekné spomienky, a najmä, že ste všetci prišlo domov v zdravý a v poriadku. Budeme radi, ak nám pošlete spätnú väzbu,  konštruktívnu kritiku, snažíme sa každým rokom robiť turnaj lepším a lepším, a aj váš názor nás môže posunúť ďalej.Viac vám môžme už len popriať veľa športových a životných úspechov.

 

Už teraz sa tešíme na budúci rok, kedy sa chystáme zorganizovať v poradí 11. ročník nášho turnaja s názvom

IFTM 2024 – Memoriál Jaroslava Tarabu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *