U9 – NA TURNAJI V KANIANKE

Prievidza organizovala turnaj na ktorom dominoval FOMAT

 

Hráči kategórie U9 sa predstavili na ďalšom turnaji. Po „víťaznom ťažení“ v Ružomberku z marca tohto roka, sa tento víkend predstavil na turnaji v Kanianke, ktorý organizoval FC Baník Prievidza. A opäť si vybojovali medaile zlatej farby.Na turnaji sa predstavili títo hráči: Belošic, Dérer, Drevenák, Frniak, Harnádek, Hrnčiar, Kňazeje, Král, Kutman, Mažári, Páleš J., Páleš S., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Šalaga, Sedláčko, Surovec.

 

Výsledky zápasov:

MŠK FOMAT MARTIN – FK JUNIOR KANIANKA   18:2

MŠK FOMAT MARTIN – FC BANÍK PRIEVIDZA   5:3

MŠK FOMAT MARTIN – AS TRENČÍN   8:6

MŠK FOMAT MARTIN – JUPIE FŠMH   7:4

MŠK FOMAT MARTIN – MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   6:2

 

 

 

Tréner Jaroslav Páleš nešetril slovami chvály:

V nedeľu sme sa zúčastnili na kvalitne obsadenom turnaji v Kanianke. Za súperov sme mali tímy FK Junior Kanianka, FC Baník Prievidza, Jupie FŠMH, AS Trenčín, MFK Dukla Banská Bystrica. Hrali sme systémom 4+1 / 1 x 25 min. súčasne na dvoch ihriskách a konečný výsledok zápasu sa sčítal z oboch ihrísk. Veľmi nás teší, že sme celým turnajom prešli bez straty bodu, hlave keď sme posledné tri zápasy odohrali po sebe s minimálnymi prestávkami medzi zápasmi. Boli zápasy, kde sme herne dominovali, ale boli aj zápasy, ktoré boli výsledkovo vyrovnané, v týchto zápasoch sme boli herne lepší, zbytočným zahadzovaním čistých gólových šancí sme však hru zbytočne komplikovali. Najlepší a najvyrovnanejší zápas sme odohrali proti Prievidzi. Bola radosť sa pozerať na chalanov oboch tímov, ako už v tak malom veku dokázali hrať v takom veľkom nasadení, nebojácne v súbojoch 1:1, nebáli sa čisto a férovo pritvrdiť v súbojoch o loptu. V tomto zápase vynikli aj brankári oboch tímov, ktorých zákroky boli na ich vek niekedy až neuveriteľné. Pevne verím, že si chalani a rodičia turnaj užili a odniesli si kopec pekných zážitkov. Za vzornú reprezentáciu klubu a predvedený výkon na ihrisku by sme chceli pochváliť každého jedného hráča, chalani to nemali jednoduché, keďže celý turnaj odohrali v slnečnom počasí a na konci už bolo vidno, že toho majú fyzicky dosť. Individuálne ocenenie za najlepšieho brankára turnaja si odniesol Jarko Páleš.

 

 

Sme radi že aj naše mladé talenty klubu MŠK FOMAT Martin zvyšujú kredit mena klubu a vzorne reprezentujú aj naše mesto. Gratulujeme k víťazstvu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *