U7 – UKONČENIE SEZÓNY

  • 14. júna 2022
  • Action
  • 353 Views

Najmladší fomaťáci sa lúčili so svojou prvou sezónou

 

V tejto kategórií sme mali 47 detí, čo si myslím že je krásne číslo vzhľadom na dnešnú dobu, kde je problém deti pritiahnuť k športu. Takže v tomto smere musíme vyjadriť maximálnu spokojnosť. Tréningy sme absolvovali 2x za týždeň s tým, že jeden tréning bola pohybová príprava a druhý tréning bol futbalový. Deťom nechýbala chuť k tréningu a bola radosť pozorovať, ako sa snažia na sebe pracovať a neustále zlepšovať. V tejto kategórií sa zameriavame predovšetkým to, aby deti mali radosť zo športu ako takého, čiže aby ich bavil a aby sa nám na tréning vracali s úsmevom na tvári. Na záver by som sa v mene celého trénerského kolektívu kategórie U7 chcel poďakovať rodičom, že svoje ratolesti neúnavne vozili na tréning a mali trpezlivosť, a v neposlednom rade samotným deťom, že svojou energiou a chuťou ukázali, že v budúcnosti sa o futbal báť nemusíme.

To bolo zhodnotenie sezóny 2021-2022 trénerom Michalom Fúčelom.

Napriek tomu, že náš najmladší ročník, teda kategória U7, ešte nie je zapojená do súťažného kolotoča, a v podstate sa len „zoznamujú“ s futbalom, je dôležité pripravovať deti pre ich nielen futbalovú budúcnosť už v tomto veku. My dospelí občas zabúdame, že futbal je predovšetkým hra. Hra, pri ktorej je najdôležitejšie sa zabávať a baviť futbalom v kolektíve. Pri pohľade na deti s loptou na ihrisku si na to však spomenieme a mnohým z nás sa vynorí nostalgická spomienka.

Na záver sezóny odohrali zverenci trénera Fúčelu priateľský zápas na ihrisku v Žabokrekoch proti domácej kategórii U9 a aj nový kolektív rodičov sa mohol zabaviť. Nás v klube MŠK FOMAT Martin teší obrovský záujem detí o najrozšírenejšiu hru na svete – o futbal. Držíme vám všetkým palce.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *