FC KOŠICE vs. MŠK FOMAT MARTIN

U19 – ŠLÁGER KOLA V STARŠOM DORASTE

Po siedmych kolách II. ligy Staršieho Dorastu – Východ sa v tabuľke nachádzajú už len dve mužstvá, ktoré neokúsili trpkosť prehry. MŠK FOMAT Martin a FC Košice. Práve tieto dva kluby si v sobotu 19. septembra zmerajú svoje sily. Lós II. Ligy – Východ totiž určil, že v 8. kole pricestuje dorast Martina do Košíc.

Rozoberme si teda najbližší zápas aj rečou čísel: Stretnú sa teda mužstvá z prvej a tretej priečky aktuálnej tabuľky, a zároveň najlepšia obrana a druhý najlepší útok ligy. Martinčania majú po siedmich kolách len dva inkasované góly, a košičania zas nastrieľali súperom 22 gólov. Platí aj to, že starší dorast z Košíc doposiaľ nestratil ani bod, zatiaľ čo FOMAT už dva krát zaváhal, keď remizoval na ihriskách súperov v Lučenci 0:0 a v Košiciach s Lokomotívou 1:1. V prospech Košíc hovorí aj fakt, že hrajú doma. Martinčania však v zápase s Lokomotívou Košice síce iba remizovali, no podali kvalitný výkon, ktorý ak zopakujú ( a budú hrať srdcom za Martin) aj v túto sobotu, môžu pomýšľať aj na nejaký ten bod. Navyše martinčania sa môžu spoľahnúť na kvalitné výkony brankára Račeka z predchádzajúcich zápasov, či náhradného brankára Mondočka. Ten síce túto sezónu ešte nechytal, no o to viac je na svoju tohtosezónnu premiéru pripravený. Silnou zbraňou fomaťákov sú aj štandardné situácie, z ktorých sú nebezpečný.

Ako to nakoniec dopadne? Bude po sobote už iba jeden klub v lige, ktorý bude mať v kolónke prehier nulu? Alebo sa body budú deliť? Každopádne šláger 8. kola II. ligy Staršieho Dorastu – Východ sľubuje kvalitný futbalový zážitok pre každého, kto sa na zápas príde pozrieť. A my veríme, že si naši chalani zápas dostatočne užijú.

Držíme palce.

JEDNO SRDCE, JEDEN TÍM – MŠK FOMAT MARTIN !!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *