U13 – majstri 1. Ligy mladších žiakov

Našim mladším žiakom vekovej kategórie U13 sa podaril majstrovský kúsok !!!

V sezóne 2017/2018 sa chlapcom z klubu MŠK FOMAT Martin podarilo vyhrať ligovú súťaž mladších žiakov kategórie U13 – skupina Stred. V silnej konkurencii klubov ako MŠK Žilina, Dukla Banská Bystrica alebo MFK Ružomberok dokázali vyhrať súťaž už tri kola pred jej koncom. Chlapci tak dosiahli najlepšie umiestnenie mládežníckeho družstva v histórii klubu. Na ihrisku v Turčianskych Kľačanoch potvrdili líderstvo v tabuľke v zápase posledného kola víťazstvom proti rovesníkom z MŠK Námestovo, keď vyhrali v pomere 6:2. Po konci stretnutia si na čele s trénermi družstva, Petrom Peržeľom a Jánom Smutným, prevzali pohár pre víťaza 1. ligy mladších žiakov.

Je to odmena za poctivú prácu. A iste aj skvelý darček na rozlúčku pre oboch trénerov, keďže s najväčšou pravdepodobnosťou obaja tréneri tento ročník opustia, a hráči prejdu do kategórie starších žiakov U14. Rozlúčka bola emotívna, ale nad slzami prevládal úsmev a radosť z dobre vykonanej práce. Chlapcom obaja tréneri prajú veľa úspechov na ich ďalšej ceste futbalu a aj v škole.

Menný zoznam hráčov kategórie U13:

Adam Lilge, Martin Zelienka, Markus Veselovský, Lukáš Noga, Šimon Lipinský, Kristián Bielik, Michal Bartejs, Martin Homola, Tomáš Olbert, Samuel Chlepko, Dávid Frančák, Matej Ondruš, Kevin Švehla, Milan Ursíny, Alexej Maroš, Adrián Janeček, Matej Pražma, Dávid Doležálek, Alan Lukášik, Dominik Botka, Ján Dolník, Miroslav Šarlina, Marián Holub, Dominika Zacharová, Oliver Smik.

Všetci hráči, ktorí nastúpili na zápasy v sezóne 2017/2018 si zaslúžia pochvalu, no určite stoja za spomenutie fakt, že najlepším strelcom Martina sa s 30. gólmi v sezóne stal Dolník Ján.

Sezóna 2017/2018 v číslach:

  • 27 odohraných zápasov.
  • 18 víťazstiev, 3 remízy, 6 prehier.
  • 57 získaných bodov
  • 104 strelených gólov. Druhý najlepší v lige (MŠK Žilina 106 strelených gólov).
  • 54 inkasovaných gólov.

Aj my z klubu MŠK FOMAT Martin želáme chlapcom veľa úspechov v živote, v škole, a aj na ihrisku a gratulujeme k úspechu. Šírite dobré meno nášho klubu nie len v Martine, ale aj po celom Slovensku.

JEDNO SRDCE JEDEN TÍM, MŠK FOMAT MARTIN!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *