U11 EURO Championship 2019

 

 

U11 Euro Championship 2019 Qualifications Hungary-Golden round (Groups)

Zverenci trénerov Švehlu a Skladaného sa v piatok 19. apríla 2019 zúčastnili medzinárodného turnaja v maďarskom Komárome. Tohto turnaja sa v predchádzajúcich týždňoch zúčastnili aj naše mladšie ročníky, no naša najstaršia prípravka ako jediná získala získala na turnaji veľkého formátu medailu. O to krajšie, že to bola medaila zlatá.

Teda U11-ky FOMATu zas dokázali, že patria medzi talentované a bojovné ročníky spomedzi minimálne Slovenských klubov. Víťazstvom na turnaji si zabezpečili postup na turnaj finálový.

Ale vráťme sa späť k úspešne zvládnutému turnaju. Podľa slov trénera Švehlu cestovali až v deň konania turnaja, teda v piatok skoro ráno. Ten sa hral systémom základných skupín, kde oba zápasy vyhrali so skóre 9:0. Následne v nadstavbovej skupine vyhrali prvý zápas 2:0 ale druhý zápas skončil 1:1 , čo naše mladé talenty mohlo stáť postup do semifinálových zápasov. Našťastie sa tento scenár nenaplnil a v zápase štyroch najlepších proti Gyoru vyhrali 1:0.

V čisto slovenskom finále, proti FC Komárno, sa napriek územnej a hernej prevahe naši fomaťáci nedokázali gólovo presadiť. Keďže skončil zápas bezgólovo, následoval penaltový rozstrel, v ktorom mali viac šťastia hráči Martina. Po turnaji teda zaslúžene zdvihli nad hlavu pohár pre víťaza turnaja.

Zostava MŠK FOMAT Martin na turnaji: Podhradský, Pavlovič, Skladaný, Krška, Krovina, Fáziková, Mendel, Maniš, Delton, Bakhsh, Tomka, Klenec.

Trénerom a hráčom gratulujeme. Aj víťazstvami sa tvorí dobré meno klubu a mesta.

2 Responses to the post:

  • Malíř M.
    at 21:15

    Velký úspěch, blahopřeji. Velmi dobrý základ.
    Very good.

  • Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *