TRÉNINGY DORASTU

Prvé tréningy dorastencov FOMAT-u

Dnes sme sa boli pozrieť na jeden z prvých tréningov dvoch najstarších mládežníckych družstiev U17 a U19. TJ chlapci po vedením trénerov absolvovali na UT na ulici Hurbanová. Ako to už býva v tomto období, tréningov sa nezúčastnili všetci hráči, s ktorými tréneri do sezóny počítajú, no napriek tomu bola účasť uspokojivá.

Zmeny pre sezónu 2019/2020 sú najmä v mladšom doraste. Po rokoch na poste hlavného trénera MD Mareka Šípku nahradil bývalý tréner Áčka FOMATu, Vladimír Kuťka. Tomu do kádra pribudli hráči s rokom narodenia 2004 – teda už bývalí straší žiaci FOMAT-u.

Pri U19 ostávajú tréneri Šupej Marián a Šmehýl Peter. Ich nový zverenci, hráči s rokom narodenia 2002, podporili zostavu staršieho dorastu. Spomenieme ešte, že už túto sobotu naši starší dorastenci odohrajú prvý prípravný zápas, a to proti domácim hráčom z klubu MŠK Žilina U17.

Reorganizácia súťaží mladšieho a staršieho dorastu, a takisto aj postavenie oboch družstiev v tabuľkách v uplynulej sezóne, zabezpečili, že naši chalani sa budú v ligových zápasoch konfrontovať s kvalitnými družstvami aj z východu Slovenska. Určite to na kvalite ligy a súperov pridá, a povedzme si bez servítky a bez úmyslu niekoho uraziť, v predchádzajúcej sezóne boli v II. lige-Stred kvalitatívne na aspoň dobrej úrovni len 5-6 družstiev. Veríme a sme si takmer istí, že to sa po reorganizácii zmení k lepšiemu.

Na záver článku len poprajeme veľa úspechov v „novej“ súťaži, ešte viac gólov v súperovej bráne, ale hlavne čo najviac radosti z hry a z futbalového napredovania.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *