Sústredenie U12

Aj mladší žiaci si užili zimnú prípravu

V termíne 31.januára až 2.februára si naši najmladší žiaci pod vedením trénerov Šípku a Lukáča užili parádny víkend na sústredení na Skalke. Viac už tréner Lukáč:

 

V zimnom prípravnom období sa mladší žiaci U12 pripravujú aj mimo domáceho prostredia. A to tak, že sa zúčastnili 3. dňového sústredenia v lyžiarskom stredisku Skalka aréna, kde absolvovali 4 tréningové jednotky.

V prvý deň bol na pláne špeciálny koordinačný tréning, po ktorom následoval futbalový tréning v modernej a veľkej hale v Relax centre na Skalke.

Druhý deň bol venovaný čisto bežkám, a to aj ráno aj poobede. Doobedňajší tréning sme sa venovali učeniu pre každého novému športu, a to základným pohybom a technikám bežeckého lyžovania. Urobili sme bezmála 7km na hlavnom štadióne a priľahlej inline dráhe. Poobede po rozcvičke sme začali krúžiť na veľkom okruhu, kde skoro všetci nabežkovali 12km, a +350m prevýšenia.

Tretí deň bolo objednané fitnescentrum v Relaxe, kde bola tréningová jednotka zameraná na silovú vytrvalosť formou cvičenia na stanovištiach.

Sústredenia sa zúčastnilo celkovo 16 hráčov a dvaja tréneri Šípka a Lukáč. Teší nás záujem našich hráčov učiť sa a skúšať niečo nové.

Celkovo hodnotíme sústredenie ako vydarené a veríme že dodalo chalanom nový impulz do práce a chuť do jarnej časti súťaže.

 

Ďakujeme trénerom za sprostredkovanie zážitkov z víkendu.

Foto a komentár: René Lukáč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *