Sústredenie A-mužstva v Tatranskej Lomnici

  • 20. januára 2020
  • Muži A
  • 525 Views

 

Zimná príprava mužov začala v Tatrách

 

Sústredenie v Tatranskej Lomnici je súčasťou zimnej prípravy mužov FOMATu. V Tatrách na sústredení boli počas zimnej prípravy aj minulý rok, a po dobrej skúsenosti si to lídri súťaže TIPOS III. Liga Stred zopakovali aj na začiatku januára 2020. Dostali sa k nám fotky aj videá zo sústredenia.

Komentár hlavného trénera: Futbalisti MŠK FOMAT Martin sa opäť vybrali naberať kondíciu do Vysokých Tatier. Sústredenie sa konalo od 15.01.2020 do 18.01.2020 a odštartovali sme ho tréningom na UT Hurbanova. Následne sme sa po obede presunuli do Tatranskej Lomnice, kde sme v hoteli Morava pobudli aj minulý rok. Celý denný blok pozostával zo štyroch tréningov a začínali sme už ráno o 7:00 cvičeniami na rozvoj koordinácie a odrazovej sily, pričom sme využívali koordinačný rebrík a švihadlá. Druhá tréningová jednotka (TJ) bola o 10:00 na UT v Tatranskej Lomnici so zameraním na herné cvičenia a rozvoj vytrvalosti s loptami. Tretia TJ bola o 15:00 popoludní, kde sme využívali okolité terény na rozvoj vytrvalosti v behoch. Posledná, štvrtá TJ bola o 18:00 v posilňovni, kde sme rozvíjali silu. Večer sme sa snažili ešte využiť saunu a bazén. Každý večer o 21:00 sa konal teambuilding napríklad s kvízom alebo vítaním nováčikov v mužstve, kde sme si užili veľa zábavy.

Škoda, že sústredenia sa nemohol zúčastniť Milan Vajagič (pracovné povinnosti) a Patrik Palenčár (chrípka). Navyše hneď druhý deň sa zranil Stanislav Meľo, posila z Dolného Kubína, keď sa mu ozvalo operované koleno a takisto Filip Moďoroši, ktorému sa zapálila achilovka. Posledný deň nedotrénoval ani Martin Mlynár z dôvodu poranenej päty. Ostatní chalani všetko poctivo odmakali a tak dostali 2 dni voľno, ale už sme prešli na zabehaný režim.

Sústredenie splnilo naše maximálne očakávania, vyšlo nám fantastické počasie bez jediného mráčika. Takisto majiteľka hotela nám pripravila všetko, čo sme potrebovali, strava bola vynikajúca, výborné bolo aj ubytovanie.

 

Foto a video: Bernát Miroslav.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *