Štartuje jarná časť ligy

(2. 3. 2024 – 14:30)

V sobotu privítame doma Nové Mesto nad Váhom!

Tak sme sa dočkali! Svoj ostrý štart do sezóny už túto sobotu absolvuje aj náš A-tím. My sme na slovíčko odchytili nášho manažéra Andreja Romančíka:

Ako ste boli spokojný so zimnou prípravou, pán tréner?

S prípravou na jarnú sezónu sme spokojní. Mužstvo trénovalo 3-4 krát do týždňa plus v každom týždni sme sa snažili odohrať aspoň jeden prípravný zápas. Síce nejaké zranenia a choroby sa vyskytli, ale neboli v takej miere, aby sme museli rušiť tréningy a zápasy. Dochádzka na tréningy bola výborná a aj intenzita v tréningoch bola taká, akú sme si predstavovali. Samozrejme, vždy to môže byť aj lepšie, ale to čo sme si naplánovali, to sme aj od trénovali a odohrali. Päť prípravných zápasoch s bilanciou tri výhry, jedná remíza a prehra nám ukázali čo robíme správne a čo ešte musíme zlepšiť. Prístup chlapcov v zápasoch bol v poriadku a jediné čo sme mužstvu vyčítali je vyššia efektivita a dôraz v súbojoch. Tieto dva atribúty budeme musieť zlepšiť aj na sobotný prvý jarný zápas proti Novému mestu nad Váhom. Celkovo sme však spokojný s celým priebehom prípravy.

Čo sa týka zmien v kádri, tam ste to videli ako?

Po jeseni nám odišli Mojžiš, Dadák či Holeš no a v príprave si nešťastne obnovili svoje zranenia Todorovič i Holaň. Čo sa týka posíl, v príprave Peťo Ďuríček vytvoril skvelú brankársku dvojicu s P. Hažerom a aj hráči v poli R. Girman, P. Cíger a D. Kliuchikov sa ukazujú ako hráči, ktorý by nám v súťaži mali pomôcť.

Na Pltníkoch privítame Nové Mesto nad Váhom, s ktorým sme v jeseni prehrali. Čo čakáte od tohto stretnutia?

Do prvého jarného kola pôjdeme s jasným cieľom zvíťaziť. O súperovi toho veľa nevieme, predsa len počas zimy sa ťažšie získavajú informácie o súperoch a výsledky z prípravných zápasov nie sú vždy merítkom toho, ako bude súper vyzerať. Liga je liga a na to sa každý hráč lepšie nastaví. Preto budeme klásť dôraz aj na koncentráciu a dôslednosť našich hráčov nielen počas zápasu, ale hlavne na úvod zápasu, aby sme si súpera čo najskôr preverili, ako na tom po zime je. Ja však nášmu mužstvu verím a preto dúfam, že to v sobotu zvládmene!

My ďakujeme za rozhovor a budeme držať palce!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *