ŠportPark Turiec – Pltníky

  • 6. decembra 2019
  • Action
  • 2192 Views

Odovzdanie ihriska s UT do užívania (1. etapa)

 

V stredu v poobedňajších hodinách sa stalo to, čo sme už netrpezlivo niekoľko posledných týždňov očakávali. Na Pltníkoch sa slávnostné odovzdalo do užívania futbalové ihrisko s umelou trávou.

Naozaj, dočkali sme sa. Ihrisko s umelou trávou v tvoriacom sa športparku v miestnej časti Pltníky je síce už niekoľko posledných dní či týždňou realitou, no stále nebolo odovzdané do užívania. Tejto, pre Martinský šport dôležitej a potešujúcej akcie sa zúčastnili primátor mesta Martin, pán Danko, poslanci mesta Martin, zástupcovia klubu MŠK FOMAT Martin a správnej rady, páni Bučko, Delton, Chovaňák, takisto páni Nosek a Šenšel, tréneri klubu, za SFZ pán Dedík, zástupcovia TFZ a ďalší. Po úvodnom príhovore pána primátora, ktorý slovami uznania komentoval celú výstavbu a finálnu podobu prvej etapy projektu, a snahu najviac zainteresovaných osôb, sa k mikrofónu postavil pán Dedík ako zástupca GS pre operatívne riadenie – manažér integrity futbalu Slovenského Futbalového Zväzu. No a nakoniec si svoj príhovor užil so slzami dojatia na krajíčku aj Gregory Delton. Nezabudol zdôrazniť fakt, pre koho to všetko vlastne je a komu to vlastne patrí. Poukázal na mladších žiakov – hráčov klubu FOMAT, ktorí si v týchto momentoch užívali svoj prvý tréning na novučičkej a kvalitnej umelej tráve.

Nasledovalo slávnostné prestrihnutie modro-červeno-bielo-žltej stuhy, čím vyvrcholilo odovzdanie prvej etapy športového parku Turiec do užívania. (Krátke video môžete vzhliadnuť tu: https://youtu.be/ZOQeeqHUYH8)

My z klubu MŠK FOMAT Martin sa tejto udalosti tešíme. Veď aj my učíme desiatky, ba až stovky deti a mládeže pripravovať sa nie len do života formou hry, ktorú milujú milióny ľudí na celom svete. Podporujeme ich a vštepujeme pravidlá fair-play. Učíme ich slušnosti, pokore, tešiť sa z víťazstiev ale aj poučiť sa z prehier. Preto je potrebná podpora športu aj takýmto spôsobom. Treba si uvedomiť, že výstavbou prvej etapy by podpora športu v našom meste nemala skončiť. Celkový projekt je síce veľký a odvážny, no kde je vôľa tam je aj cesta. Veríme, že v Martine sa tá cesta nájde.

Našim hráčom želáme na novom ihrisku veľa úspechov, žiadne zranenia a najmä čo najväčšiu radosť z hry.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *