ŠPORTOVÉ CENTRUM – PLTNÍKY

  • 17. júla 2019
  • Oznam
  • 1148 Views

Ako to vyzerá na Pltníkoch?

S manažérom klubu, pánom Šenšelom, sme sa boli pozrieť ako pokračujú práce na Pltníkoch, kde sa realizuje prvá etapa projektu Športové Centrum – Pltníky. To, že sa na mieste usilovne pracuje je vidno už od priekopskej cesty, resp. od cesty pltníky, medzi miestnym súkromným pivovarom a riekou Turiec. Po výkopových prácach je od nej vidno veľkú kopu zeminy. Po príchode na stavenisko nás prekvapilo, ako sa na mieste za posledné dni či týždne pokročilo. Na mieste, kde ešte nedávno bola „džungla“, je zarovnaná plocha, ktorá je konštrukčne vyvýšená a vysypaná pre hraciu plochu futbalového ihriska. Práve sa vykonávali výkopové práce pre drenážne, odvodňovacie kanály. Komunikovali sme aj s vedúcim stavby, ktorý nám okrem iného prezradil aj predpokladaný termín dokončenia prvej etapy projektu, teda futbalového ihriska s tribúnami pre približne 600 divákov, príjazdovou cestou a parkovacou plochou. Termín je v polovici októbra tohto roka. Je to síce neoficiálna, ale potešujúca informácia. No zároveň jedným dychom dodávame prianie, že dokončením prvej etapy projektu sa tento na dlhšiu dobu „nezmrazí“, ale že sa bude úspešne v projekte pokračovať až do jeho úplného dokončenia. Každopádne nás vo FOMATe teší skutočnosť, že na dlhodobo sľubovanom pláne o športovom centre v našom meste sa pracuje, a vízia sa konečne pomaly stáva skutočnosťou.

Požiadali sme kompetentné osoby aj o oficiálne správy ohľadom projektu Športového centra – Pltníky. Tieto sme však do zverejnenia článku nedostali. Môžme vám ale sľúbiť ich zverejnenie hneď po tom, ako nám kompetentní odpovedajú.

Na miesto realizácie projektu sa budeme pravidelne vracať, aby sme vás opäť mohli informovať o pokračujúcich prácach nie len fotogalériou.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *