ŠPORTOVÉ CENTRUM – PLTNÍKY 3.časť

  • 13. októbra 2019
  • Oznam
  • 1751 Views

 

 

V piatok 11. októbra sme sa stretli s pánom Gregory Deltonom na mieste výstavby prvej etapy športového centra na Pltníkoch. Posledný avizovaný termín dokončenia výstavby, teda druhá polovica októbra (ako môžete vidieť aj z aktuálnej fotodukumentácie) už nie je reálna. Ako nám pán Delton vysvetlil, posun dokončenia výstavby majú na svedomí dve hlavné príčiny: problém a menšie komplikácie pri realizovaní inžinierskych sietí, a nepriaznivé upršané jesenné počasie. Blato na stavbe komplikuje prácu aj v týchto dňoch. Predĺženie výstavby však nie je tragické, oficiálne odovzdanie stavby do užívania by sa malo uskutočniť v prvej polovici mesiaca november tohto roka. V tento deň sme si nemohli nevšimnúť aj fakt, že sa stavebné práce začali aj na cyklotrase spájajúcej mestá Martin a Vrútky. Táto bude lemovať breh rieky Turiec. V pozadí, kam sa nám však kôli nánosom blata nepodarilo dostať, je vo výstavbe aj workoutové ihrisko, ktoré je tiež súčasťou športového centra. Je to znak toho, že nie len Martinský futbalisti budú užívať priestory športového centra.

Čo sa však futbalového areálu týka, pracuje sa na budovách určených pre hospodársku činnosť či šatne. Osvetlenie ihriska, stĺpy s vysokovýkonným a energetickým LED-osvetlením, je už nainštalované. Počas našej návštevy pracovníci inštalovali stĺpy zábradlia okolo ihriska.

Napriek odkladu ukončenia výstavby prvej etapy sa jej koniec nezadržateľne blíži, a my sa už tešíme na slávnostné odovzdanie areálu do užívania.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *