SLOVNAFT CUP 2020/2021

1. KOLO

Pohárová súťaž na Slovensku, dobre známa ako SLOVNAFT CUP, už má za sebou rozlosovanie prvého kola. Pre náš klub žreb pridelil mužstvo z Vrútok, a tak budeme mať možnosť vidieť zaujímavé turčianske derby hneď v prvom kole. Stretnutie sa podľa posledných informácií má odohrať na starom martinskom futbalovom štadióne pri Sokolovni (ulica Novomeského), keďže muži z Vrútok by mali svoje domáce stretnutia v tejto sezóne hrávať práve tam. Napriek tomu, že mestá Martin a Vrútky prakticky spolu susedia, konfrontácia v minulosti týchto dvoch mužstiev je naozaj len sporadická. Preto veríme, že zápas prvého kola bude sledovať početná divácka návšteva.

 

Predstavme si nášho prvého súpera v SLOVNAFT CUP-e pre sezónu 2020/2021:

ATTACK Vrútky – história futbalu vo Vrútkach sa začala písať už v roku 1909, kedy bol založený RTC Vrútky. Klub postupne prešiel viacerými zmenami v názve, ale z tej nie až tak dávnej histórie niesol názvy ako Lokomotíva ŽOS Vrútky alebo TJ Lokomotíva Vrútky, a v súčasnosti nesie vo svojom mene názov sponzora.

Vekové kategórie v klube sú od prípravky (Okresná súťaž prípraviek), mladší a starší žiaci (II. Liga žiakov), mladší dorast (I. trieda), starší dorast (II. Liga), a muži, hrajúci I. Triedu TFZ.

Za najväčšie úspechy vrútockého futbalu sú považované 2. a 3. miesto v V. lige na začiatku tohto milénia.

Súčasné družstvo Vrútok vedie pán tréner Kučera Peter, a vedúci mužstva je pán Žucha Marián. Prezident klubu Attack Vrútky je pán Lesev Michal, a manažér klubu pán Janiga Ivan.

 

Detaily o zápase si môžete pozrieť TU.

Držíme našim chlapcom z fomatu palce a veríme, že v prvom kole slovenského pohára uspejú a prejdu do kola druhého. Jedno srdce jeden tím, MŠK FOMAT Martin!!!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *