SLOVNAFT CUP – 1. KOLO

FOMAT v 1. kole Slovenského pohára nezaváhal.

Prvé kolo Slovenského pohára naši muži odohrali v nedeľu 28. júla 2019. Žreb povedal, že sa v ňom stretneme a zmeriame futbalové sily s klubom z Oravy na ihrisku súpera. Tohtosezónneho účastníka V. ligy skupiny „B“, družstvo TJ Družstevník Dlhá nad Oravou tak čakala náročná úloha popasovať sa s klubom z III. ligy. S klubom, ktorý nechcel nič podceniť a opätovne dopustiť minuloročnú blamáž po vypadnutí už v prvom kole 50. ročníka Slovnaft Cupu. Aj keď práve domáci boli tí, čo sa ako prvý tešili zo streleného gólu, už o pár minút bolo všetko inak. MŠK FOMAT Martin naplnil pozíciu favorita stretnutia a po pólčasovom výsledku 1:3 a konečnom 1:6 pre martinčanov zaslúžene postúpili do druhého kola pohára. Je potešujúce, v akej atmosfére sa tento duel odohral. Stretnutie sa odohralo bez kartového napomenutia. Čo je isto vizitka FAIR-PLAY oboch aktérov.

My sa teda už môžme pozrieť, kto nás čaká v druhom kole Slovenského pohára. „Pavúk“ súťaže nám pridelil súpera z neďalekej obce Stráňavy. Klub OŠK Baník Stráňavy je účastníkom futbalovej súťaže IV. Liga „Sever“, kde pôsobia aj turčianske kluby ako TJ Družstevník Belá-Dulice, ŠK Dinamo Diviaky, alebo aj FK Slovan Žabokreky – na ihrisku v Žabokrekoch hrávajú svoje domáce zápasy aj naši muži. Stráňavy postúpili po víťaznom zápase prvého kola, keď zdolali TJ Fatran Varín v pomere 2:0. Duel druhého kola sa odohrá 13. augusta 2019 u nášho súpera o 17:00. Motivácia uspieť je ako pre našich fomaťákov, tak aj pre súpera zo Stráňav o to väčšia, keď podľa „pavúka“ súťaže čaká na víťaza súper zvučného mena – aspoň čo sa Slovenských futbalových trávnikov týka. Veď klub MFK Ružomberok, tohtoročný účastník predkola pohára UEFA a finalista Slovenského pohára v sezóne 2017/2018, kedy na novom štadióne City Aréna v Trnave neuspel proti ŠK Slovan Bratislava, je naozaj veľkým lákadlom každého fanúšika futbalu. Vedeli by o tom hovoriť aj v obci Belá-Dulice, kde mužstvo z Ružomberka pricestovalo na IV. kolo Slovnaft Cupu v sezóne 2017/2018. Vtedy klub z Belej trénoval vo futbalovom Turci dobre známi Ladislav Fazika, v základnej zostave nastúpil ešte ako hráč nemenej známy Michal Hanek, alebo aj Michal Vojvoda, a do zápasu striedal aj náš odchovanec Jaroslav Taraba ml.

Tak teda držíme našim chlapcom palce v druhom kole Slovenského pohára, a veríme aj vo veľkú podporu martinských fanúšikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *