SEZÓNA 22-23 JE NA KONCI …

Tréneri zhodnotili ukončenú sezónu

Požiadali sme trénerov každého z ročníkov o krátke zhodnotenie uplynulej sezóny. Aj keď ešte v pár prípadoch majú mužstvá ligové či turnajové „povinnosti“, väčšina hráčov a hráčiek, a samozrejme aj realizačných tímov nášho klubu si už užíva zaslúžené voľno. Poďme sa teda pozrieť, ako vidia tréneri ukončenú sezónu 2022-2023, a zároveň prikladáme aj tabuľky súťaži, kde naše družstvá či mužstvá pôsobili.

 

U-7

Tréner Fúčela Michal: V tejto kategórií sme mali tento rok 45 detí. Tréningy sme absolvovali 2x za týždeň s tým, že jeden tréning bola pohybová príprava a druhý tréning bol futbalový. Deťom nechýbala chuť do tréningu, príkladne sa snažili na sebe pracovať a zlepšovať. Absolvovali sme aj viacero turnajov, na ktorých chalani predviedli to, čo trénovali. V tejto kategórií sa zameriavame predovšetkým na to, aby deti mali radosť zo športu. Na záver by som sa v mene celého trénerského kolektívu kategórie U7 chcel poďakovať rodičom a samozrejme aj našim chlapcom, ktorí nám neraz vyčarili úsmev na tvári svojou hravosťou a šibalstvom.

 

U-8

Tréner Bučo Jakub: Máme za sebou úspešnú sezónu po výsledkovej i hernej stránke. Počas celej sezóny sme sa snažili prezentovať svojou dominantnou hrou, ktorá prinášala ovocie v podobe výsledkov a taktiež aj herného progresu. Určite stále máme na čom pracovať, ale pri dobrom prístupe spojenom s veľkou dávkou talentu, ktorý určite v tomto ročníku nechýba, majú chlapci pred sebou svetlú budúcnosť.

 

U-10

Tréner Fúčela Rastislav: V prvom rade musím pochváliť chalanov za výbornú tréningovú dochádzku. Od začiatku sezóny sme odohrali množstvo turnajov a Krajskú ligu prípraviek. V súťaži sme nenašli premožiteľa a hlavne sme dominovali hrou, ktorá je pre túto vekovú kategóriu prirodzená. Chalani sú silní na lopte, neboja sa súbojov 1:1. Počas roka k nám pribudli Šramel, Pravňan, Jurošek, Štefanides P., Štefanides M., Malík a Braun. Sú to chalani z okolitých obcí, ktorí u nás trénujú a hrávajú  aj za svoje kluby. V tomto ročníku je už teraz množstvo rozdielových hráčov, ktorí pri dobrom trénigovom procese budú pre klub ešte veľmi zaujímaví.

 

U-11

Tréner Antoš Tomáš: V podstate prvý krát počas celého obdobia prípraviek ročník 2012 odohral celú sezónu bez obmedzení a tak sme konečne mohli odohrať okrem ligy prípraviek aj nejaké kvalitné turnaje a konfrontovať sa aj s inými mužstvami, ako len v rámci stredného Slovenska. Celú sezónu musím hodnotiť pozitívne, pretože sa chlapci snažili ako v zápasoch, tak aj v tréningovom procese. Odohrali sme veľa kvalitných zápasov, ktoré chlapcov posúvajú dopredu, napr. turnaj vo Vranove nad Topľou, turnaj v Mútnom, mini turnaj v Trenčíne, turnaj v Salzburgu, turnaj v Ostrave, turnaj v Třebíči, v Rožňave a samozrejme nemôžem zabudnúť aj na domáci halový turnaj ako aj medzinárodný turnaj IFTM Memoriál Jaroslava Tarabu, ktorý sa uskutočnil v Martine na Pltníkoch. Chcem takto chlapcom poďakovať za prístup počas necelých 4 rokov, ktoré sme spolu strávili, a prajem im aby ich futbal stále bavil a chutil, a aby v žiackych kategóriách dosiahli veľa úspechov.

 

U-11C

Tréner Fúčela Rastislav: Pod týmto označením sme odohrali Okresnú súťaž TFZ U11. Súťaž sa hrala systémom 7+1 a naše družstvo hralo každý zápas o jedného hráča menej. V „A“ skupine sme skončili na prvom mieste. Získali sme 51 bodov a nazbierali skóre 190:28. Prehrali sme len jeden zápas. Vo všetkých zápasoch sme futbalovo dominovali a ukazovali sme slušné technické zručnosti s loptou. Najlepším strelcom družstva sa stal Jakub Šalaga so 41. gólmi. Do tejto súťaže bolo zapojených 22 detí FOMATu U10. Už celkový počet strelených gólov(190) ukazuje, ako sme chceli hrať a tak sme aj hrali. Rozohrávka od brankára cez obrancu a stredového hráča, a následne do čo najrýchlejšieho zakončenia. Chalani si postupne zvykali na veľkosť ihriska a posledné zápasy nám ukázali, že vačšie ihrisko im bude viac vyhovovať. Vo štvrtok 22.06.2023 odohráme finále TFZ U11 proti víťazovi „B“ skupiny Slovanu Žabokreky, za ktorých nastupujú aj chalani, ktorí trénujú na FOMATe (Luchkai, Jurošek, Chyla, Štefanides P., Štefanides M.). Všetci sa na ten zápas tešíme.

 

U-12

Tréner Zboja Filip: V I. lige mladších žiakov sme obsadili 5. miesto, odohrali sme 22 zápasov s bilanciou 12-2-8. Vzhľadom k formátu súťaže boli rovnomerne využití všetci hráči kádra, čo je určite pozitívne. Jarná časť súťaže bola z našej strany omnoho lepšia ako jeseň, kedy sa zlepšili individuálne výkony aj celkový herný prejav mužstva, až na zápasy s Jupie BB a ZA sme boli vo všetkých zápasoch lepší a  futbalovejši. Potešili zápasy s Duklou BB či s RK, kde chlapci okrem hry ukázali chcenie pobiť sa o víťazstvo, pretože toto u nás v prvej polovici súťaže absentovalo

 

U-13B

Tréner Antoš Tomáš: Počas poslednej prípravkárskej sezóny sme odohrali aj Turčiansku futbalovú súťaž kategórie U13. Súťaž sa hrala jeseň – jar, počas ktorej sme doteraz odohrali 17 zápasov, a posledný zápas nás čaká 21.6.2023. Chlapci v celej súťaži dominovali, užívali si futbal, nebáli sa hrať aj proti fyzicky vyspelejším chalanom a zatiaľ prešli súťažou bez stratu bodu, čo im predčasne zaručilo 1. miesto v celej súťaži. Gratulujem chlapcom za predvedené výkony počas celej sezóny a za víťazstvo v súťaži. Bola radosť sa na nich pozerať.

 

U-14

Tréner Furo Vladimír: V kádri družstva U14 sa nachádza dostatočný počet hráčov. Mužstvo sa stále etabluje na hru na veľkom ihrisku, stále sú rozdiely vo fyzickom fonde chlapcov. V celku dobre pochopili hru v útočnej fáze, pričom musíme pracovať na obrannej hre. V obrannej fáze sa snažíme o pressingové postavenie v systéme 4-4-2, kde treba trpezlivosť na jeho zvládnutí.  Zápasy v jarnej časti sme odohrali v pomerne dobrej hráčskej skladbe, vyhýbali sa nám zranenia no zápasy nemali potrebnú hernú úroveň z hľadiska súperov a ich vnímania hry. V mužstve je inak veľmi silné hráčske jadro, ktoré vynikajúco pristupuje k tréningovému procesu, miera talentu a výkonnostný potenciál vytvára zaujímavú perspektívu do budúcnosti. V zimnom období sa zrealizoval príchod brankára z Bánovej, ktorý má výborný prístup k tréningovým povinnostiam a dobre sa v mužstve aklimatizoval. Z hľadiska ostatného obdobia je potrebné naďalej systémovo pracovať, v lete by bolo vhodné sústredenie hráčov, pokiaľ by to finančné možnosti klubu dovolili. Ďalej sa do letnej prípravy mužstva v lete zapoja ďalší hráči z Vrútok, Turč. Štiavničky a Bánovej.

 

U-15 B

Tréner Furo Vladimír: V tomto súťažnom ročníku odohrali niektorý hráči mužstva zápasy okresnej súťaže žiakov U15, kde sme vytvorili mužstvo pre odohratie a vyťaženosť  hráčskeho kádra žiackych mužstiev. V mužstve sa nachádzali hráči, ktorý prišli do mužstva v minulosti z iných klubov a ich príchod som videl ako nie správny, a taktiež po hráčov, ktorých futbalové napredovanie je otázne.  Pričom pre týchto hráčov mala prioritne súťaž slúžiť.  Samotná súťaž je pre týchto hráčov dobrá a postačujúca napriek tomu hráči nepokračovali v klube ani v iných kluboch v aktívnej činnosti. Preto je na zvážení či vzhľadom na momentálnu situáciu v klube / financie, trénerská obsadenosť, …/ je pokračovanie v súťaži prínosom.

 

WU-15

Tréner Peržeľ Peter: Určite najväčšiu radosť nám v ukončenej sezóne robilo družstvo žiačok. V prípade, že by sme nevyužívali niektoré žiačky v kategórii junioriek, tak by sme asi súťaž vyhrali. Vďaka remíze v poslednom kole základnej časti sme skončili tesne za pódiom. To však nemení nič na tom, že sme hrali otvorenú partiu z hociktorým družstvom z prvej trojky. V budúcej sezóne je tu vďaka dostatočnému počtu a kvalite hráčok opäť možnosť ukázať sa v dobrom svetle.

 

U-16

Tréner Matej Berník: Okresnú súťaž kategórie U19 sme odohrali predovšetkým s hráčmi kategórie U16. Počas celej sezóny sme herne dominovali vo všetkých zápasoch, zvíťazili sme v 19 zápasoch z 20, prehrali sme iba jeden zápas proti Kláštoru, v ktorom sme však taktiež herne dominovali. V prvej polovici súťaže sme dostávali väčší počet gólov, napriek tomu sme zápasy doťahovali do výhier, ofenzíva pracoval počas celej súťaže výborne. V jarnej časti sme už toľko neinkasovali. Chalani predovšetkým vďaka kvalitnému tréningovému procesu a svojmu prístupu v ňom napredovali, zlepšili sa vo všetkých herných činnostiach a zodpovedne sa pripravili do kategórie U17. Našim najlepším strelcom bol Adrián Paľo, ktorý skóroval 32 krát a stal sa najlepším strelcom súťaže.

 

U-17

Tréner Šípka Marek: V letnom prípravnom období sme spoločne s vedením klubu založili projekt U16 – U17. V projekte obsadili trénerské pozície traja tréneri Šípka, Berník, Šmehýl a dva krát týždenne s nami spolupracoval tréner brankárov Šupej.  Tréningové jednotky počas mikrocyklu boli štyri: pondelok, utorok, streda a piatok. Pondelkový tréning sme realizovali na ZŠ Hurbanova, kde sme využívali posilňovňu + umelú trávu. Prevažná časť hráčov ročníka narodenia 2007 hrávala v okresnej súťaži dorastu a chalani ročníkom narodenia 2006 + doplnení hráčmi 2007 hrávali U19 – II. Ligu západ. Pre celé družstvo bola nominácia do II. Ligy západ motivácia. Preto sme sa snažili o rotáciu hráčov v II. Lige západ a každému dať priestor. Niektorí hráči mali v II. lige západ väčšiu minutáž, čo záležalo prevažne od hráčskej pozície a výkonnosti. Umiestnenie v tabuľke odzrkadľuje kvalitu súťaže a zároveň aj kvalitu nášho družstva. Počas celého ročníka sme inkasovali veľa gólov, čo bolo do značnej miery ovplyvnené spôsobom hry a samozrejme aj rotáciou hráčov na jednotlivých pozíciách. Na postavenie v tabuľke chalani dokázali strieľať veľa gólov, čo odzrkadľuje kvalitu ofenzívnych hráčov. Každému družstvu sa chalani, hlavne v jarnej časti, dokázali herne vyrovnať, čo je oproti jesene obrovský progres. Verím, že sme pripravení na budúci ročník, a ako herne tak aj tabuľkovo budeme obsadzovať vyššie pozície. Ďalším obrovským pozitívom je, že okrem jedného hráča, všetci hráči narodí v roku 2007 pokračujú aj budúcu sezónu.

 

U-19

Tréner Hanek Michal: Túto sezónu hodnotím veľmi pozitívne.  Oproti jesennej časti nastalo v tíme zlepšenie, nakoľko si chalani ešte viac osvojili systém. To znamená, že sme boli ešte viac silní na lopte, hrali sme na jar dominantnejsie a preto sme nepúšťali súperov do ich ofenzivy. Pre nás to zároveň znamenalo zlepšenie defenzívy a víťazstvá na ihriskach súperov, ktoré v jesennej časti chýbali. Ak by sme to brali z pohľadu čísel, tak  oproti jeseni, kde sme získali vonku len 3 body, tak na jar ich bolo na ihriskách súperov 13. Na jar sme dostali o 8 gólov menej ako ma jeseň. To nás nakoniec posunulo na výborné konečné 5 miesto. Väčšinou sa naše mužstvo skladalo z hráčov ročníka 2005, ktorí budú tvoriť aj budúcoročnú 19-tku. Individuálne by som nerád vyzdvihoval niekoho osobitne, ale dá sa povedať, že výrazné výkyvy výkonnosti chalani počas hlavne jarnej časti nemali. Mrzia ma len zranenia niektorých opôr ako Tima Spišáka a Janka Dolníka, ktorý sa bohužiaľ aj preto nestal najlepším strelcom sútaže. Najviac odohraných minút počas sezóny mali Alan Lukášik , Maťo Ondruš a Peťo Halama. Počas jarnej časti postupne dostávali priestor aj mladší hráči ročníka 2006, kam už nerátam Reného Štrkáča, ktorý v U19-ke hráva pravidelne, ale mimo neho výkonmi zaujali Krška, Smik (ktorý dal dokonca 2 góly), Mencel, Válek a Hanek. Celkové hodnotenie vyznieva pozitívne, a predvedené výkony sú prísľubom aj záväzkom do budúcej sezóny.

 

WU-19

Tréner Peržeľ Peter: V tejto sezóne sme mali na dosah umiestnenie v prvej trojke. To sa nám nakoniec nepodarilo, nakoľko sa nám v jarnej časti sezóny zranila najlepšia hráčka Cígerová. Bez nej sme boli, ako družstvo bez duše a aj keď sme sa snažili naďalej produkovať ofenzívny futbal, dostávali sme až príliš veľa gólov a trpeli sme tiež na nedostatočnú šírku kádra. Tu vidím pred nasledujúcou sezónou perspektívu, pretože sa nám podarilo rozšíriť a stabilizovať káder.

 

A – ŽENY

Tréner Peržeľ Peter: Naša druhá sezóna v súťaži, ktorú môžeme nazvať aj „rozpačitá“. To, že sme skončili na poslednom mieste je síce zlé vysvedčenie, no oveľa horšie vnímam fakt, že pravidelného tréningového procesu sa zúčastňovalo len minimum hráčok kádra. To sa nám negatívne vrátilo v zápasoch. Pokiaľ budeme pokračovať aj v ďalšej sezóne, musíme jednoznačne zlepšiť dochádzku.

 

A- MUŽI

Tréner Šuhaj Pavol: Vedeli sme, že to bude oveľa náročnejšia súťaž, akú sme hrali po minule roky. Mužstvo sme doplnili hráčmi z nižších súťaží, tak sme sa pustili do roboty. Herné sme vyzerali oveľa, oveľa lepšie ako v 3.lige stred, ale doplácali sme na hrubé chyby jednotlivcov, alebo nepremieňanie aj tých najvyloženejších šancí. Preto nám len veľmi pomaly pribúdali body do tabuľky. V jarnej časti, až na prvý zápas v Ludinciach, sme hrali dobrý futbal a postupne získavali aj body, a aj vďaka tomu sa podarilo v náročnej sutazi udržať. Budúci rok bude táto súťaž ešte náročnejšia, pretože pribudnú kvalitnejšie mužstvá, ako tie čo teraz vypadli.

Na záver by som sa chcel poďakovať Mirovi Barčíkovi za jeho obrovskú oddanosť pre mužstvo, ktorú denno-denne obetoval v prospech úspechu a teamu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *