ROZHOVOR S TRÉNEROM ÁČKA

  • 15. januára 2022
  • Muži A
  • 275 Views

Galéria mužov na tréningu

Rozprávali sme sa s trénerom A-mužstva, Pavlom Šuhajom.
  • Na skúške je útočník Martina Dauda zo Švošova. Čím vás tento hráč upútal?
O Martinovi Daudovi som sa dopočul od trénerov piatych líg, samozrejme aj od môjho kamaráta Peťa Tomka z Ružomberka. Je to zaujímavý hráč, ktorý dva roky dozadu skončil v ružomberskom Béčku kvôli štúdiu. Oslovil som ho, či by neskúsil tretiu ligu, čo ho potešilo. Uvidíme, čo to prinesie, bude s nami trénovať celý január. Je to podobný typ futbalistu ako Maťo Boďa, ktorého si pamätáme z FOMAT-u, veríme, že bude aj taký úspešný.
  • V kádri sa už nenachádzajú Arvensis a Bučo. Bude ich absencia citeľná?
Každá strata trénera mrzí. Samozrejme, rešpektujeme ich rozhodnutie a budeme sa s tým musieť vysporiadať. Poobzeráme sa po hráčoch či už v našej akadémii alebo v okolí, ako v prípade Maťa Daudu.
  • Čo vy osobne očakávate od zimnej prípravy? Kedy ju budete považovať za úspešnú?
Verím, že každý hráč bude zdravý, nech každý môže trénovať naplno. Samozrejme, nech nás obchádzajú zranenia a Covid. Nech sa hráči tešia na tréningové jednotky a nech im tréningy niečo dajú. Za úspech budem považovať, keď budeme môcť pravidelne trénovať a nezasiahne do toho pandémia. Potom budeme môcť vyhodnotiť prípravu. To, ako na tom sme, nám následne ukáže až prvý majstrovský zápas.

 

Foto: Igor Pĺž

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *