ROZHOVOR S TRÉNEROM „Á-ČKA“

  • 1. novembra 2021
  • Action
  • 362 Views

Pavol Šuhaj o jesennej časti sezóny

 

 

Na začiatku súťaže si povedal, že tak ťažké vylosovanie našich súperov v úvodných kolách si ani sám nepamätáš. Čo povieš teraz? S chalanmi ste napriek tomu jesennú časť zvládli bravúrne?!

Stále tvrdím, že úvodnú časť jesene sme mali náročnejšiu, čo sa kvality súperov týka. Predsa len som už nejakú tú dobu v Martine, aby som mohol posúdiť silu súperov. Chalanom som pred sezónou povedal, že ak zvládneme úvodných 7 zápasov, súťaž pre nás začne. Som rád, že som sa nemýlil, a od druhej polovičky jesene sme stratili len 2 body vonku, a nakoniec je z toho krásne druhé miesto, ktoré azda málo kto
očakával.

Len v dvoch zápasoch sa stalo to, že sme nezískali ani bod. Čo je zaujímavé a možno trochu paradox, je to, že v oboch prípadoch to bolo na ihriskách nováčikov súťaže. Najmä prehra v Podkoniciach určite ešte rezonuje vo vašich hlavách. Ako ste sa s chlapcami s týmto momentom sezóny vysporiadali?

Začnem tou prehrou v Podkoniciach: Tá rezonovala len 3 dni po zápase. Ako sa vraví, každá senzácia trvá len tri dni… ale nie … túto facku sme si do detailov rozobrali. V danom zápase sme urobili školácke chyby, ktoré sme v najbližších dvoch tréningových jednotkách dopodrobna rozobrali. Ako som aj po tomto zápase povedal a ostal som pozitívny, radšej raz prehrať 1:5, ako prehrať 5x v pomere 0:1. Tieto
slová si hráči zobrali k srdcu, a po zvyšok jesennej časti sme do dnes inkasovali len 5 gólov, a aj preto patríme medzi najlepšie brániace mužstvá súťaže.

Čo sa týka druhej prehry, tak to bol „nešťastný“ zápas v Kubíne (resp. na neregulárnom ihrisku a prostredí v Oravskom Podzámku). V tomto zápase sme boli jednoznačne lepší, mali sme zo štyri 100%-né šance skórovať, zatiaľ čo súper sa ujal vedenia po štandardke a šťastnom góle, kedy sa to v našom pokutovom území trikrát poodrážalo. V tomto zápase sa potvrdilo, že nie vždy vyhrá lepšie mužstvo. Na tohto súpera sa už teraz tešíme v jarnej časti!

A teraz na veselšiu nôtu. Osobne som bol na všetkých domácich zápasoch, a videl som zopár zápasov vonku. Ktoré získané body na jeseň si ty osobne ceníš najviac?

My si ceníme každý bod, či už je to doma alebo vonku. Riešime a pripravujeme sa vždy na najbližší zápas. Neriešime, čo bude o 3. kolá. Snažíme sa hrať náročný štýl a v každom zápase chcem vnútiť súperom náš štýl hry. V domácom prostredí, dovolím si tvrdiť, sme veľmi silní, remizovali sme len v jednom prípade, a to pre mňa s najsilnejším mužstvom 3. ligy – Rakytovcami v úvodnom kole. Kvalitou to bol „druholigový zápas“ na úvod jesene, kedy nás od víťazstva delil iba malý kúsok. Ale brankár hostí predviedol tri výborné zákroky.
Čo sa týka straty bodov, tak ma hlavne mrzí strata 2. bodov zo zápasu v Liptovskom Hrádku, a získanie minimálne jedného bodu v zápase s Kubínom.

 

V úvode sme sa trápili v koncovke. Síce sme málo inkasovali, ale strieľaných gólov bolo tiež málo. Neskôr sa to pohlo, a chalani sa začali presadzovať aj gólovo.

Všetko muselo postupne do seba zapadnúť. Prišli aj nový hráči, pre ktorých to bola aj zmena v tréningovom procese. Ale musím povedať, že počas tréningov sa predfinálnej a finálnej fáze venujeme veľmi, veľmi veľa. Baggio častokrát ostáva s vrchnými hráčmi ešte aj na záver tréningu, kedy „búšia“ do našich brankárov. Aj tu je vidno, ako si to niektorí hráči uvedomili. Začali plniť to, čo ich hráčske funkcie obsahujú, najmä dopĺňania a uzatvárania pokutového územia. A je vidno, že po každom ďalšom odohratom zápase je to aj v tejto štatistike lepšie a lepšie. Je to vidno najmä po posledných zápasoch.

 

Čo si tak všímam, v kabíne vládne skvelá atmosféra. Pred začiatkom sezóny si pritiahol niekoľko nových hráčov, resp. dorastencov. Ako títo zapadli nielen do mužstva, ale aj do tvojej koncepcie?

Atmosféra sa tvorí hlavne v tréningovom procese a pri víťazných zápasoch. Dochádzka na tréningy je na vysokej úrovni, hoci aj tu by som mal k niektorým hráčom výhrady. To si však preberieme interne na ukončení jesennej časti sezóny. Na tréningoch je často kopec zábavy o ktoré sa stará, či už obsahovo a aj v zábavnou formou, Bagiio. Verím, že hráči ktorí prišli, neľutujú tento krok, a že teraz v medziobdobí a hlavne v zimnej príprave sa budú chcieť ešte viac zdokonalovať a posúvať svoje limity ďalej. Čo sa týka hráčov, tak každý z nich priniesol niečo nové. Niekto dostal na ihrisku viac a niekto zas menej priestoru, ale prichádza prestávka a v nej prípravné zápasy a veľa tréningových jednotiek. Takže každý hráč bude mať dostatočný priestor sa presadiť a ukázať, na čo má.

 

A posledná otázka – s úsmevom: Prezraď nám, čo pije alebo jedáva Miro Barčík? Čo ten vo svojom veku ešte dokáže, tak to je neskutočné. Kondícia, technika, zručnosti a bez pochyby je líder. Chalanom sa, keď je na ihrisku, hrá omnoho ľahšie. Čítal som jedno prirovnanie: Jeho centre sú pre nás jahody… 🙂

Nemôžem prezradiť nič, keďže s ním nebývam v jednej domácnosti …HAHAHA. Ale čo môžem s určitosťou povedať je fakt, že s tak profesionálnym človekom som nikdy v minulosti nespolupracoval. Miro je osobnosťou a veľkým prínosom nie len pre mňa, ale hlavne pre našich hráčov, pre náš klub a aj pre celú 3. ligu. Ak je zdravý, je radosť naňho pozerať. Je príkladom tvrdenia, že vek je len číslo, pokiaľ má človek profesionálny prístup či už k osobnému alebo aj športovému životu. Za príjemný rozhovor trénerovi Šuhajovi pekne ďakujeme. Prajeme do budúcej práce a aj do súkromného života veľa úspechov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *