ROZHOVOR S GENERÁLNYM MANAŽÉROM KLUBU

  • 5. januára 2022
  • Action
  • 437 Views

Matej Nosek v 2.časti rozhovoru

 

Rok 2021 sa preklopil do roka 2022. Je časť ohliadnuť sa za uplynulými dvanástimi mesiacmi, zhodnotiť, čo sa podarilo a čo naopak mohlo byť lepšie. Taktiež je ideálny priestor nastaviť ciele na najbližšie obdobie. Ambície nesmú chýbať, čo si uvedomuje aj generálny manažér klubu MŠK FOMAT Martin, Matejom Nosekom. Prinášame druhú časť exkluzívneho interview, ktorá bude zameraná na ľudskú stránku.

 

Čo ti ďalší rok v pozícii generálneho manažéra dal? 

Veľa nových skúseností, ľudí a kontaktov potrebných k rozvoju klubu a aj mňa ako manažéra.

 

Akú najväčšiu krízovú situáciu si musel vo svojej kariére riešiť?

Krízovú situáciu? Myslím, že by sa ňou dala nazvať celá situácia, ktorá vznikla s príchodom pandémie Covidu. Utrpeli sme ňou všetci, tak aj šport a športové organizácie. Museli sme teda reagovať aj my a riešiť veci za pochodu tak, aby to činnosť klubu zasiahlo čo najmenej.

 

Skús našim fanúšikom opísať, ako vyzerá tvoj pracovný deň.

Môj pracovný deň záleží od obdobia, v ktorom sa klub aktuálne nachádza. Vo väčšine prípadov je to ale ráno príchod do kancelárie, počas dňa riešenie športovo – organizačnej, administratívnej a ekonomickej agendy, a po obede účasť na tréningovom procese, zvyčajne na tréningoch „A“ mužstva. Opísal som to čo najjednoduchšie. Pravdou však je, že sa za tým skrýva nespočetné množstvo aktivít a to by bolo na dlho.

 

Slovné spojenie pevná pracovná doba u teba zrejme neexistuje, však?

Nie, neexistuje. Na telefóne som takmer nonstop a riešim rôzne situácie počas celého týždňa. Je to výhoda a aj nevýhoda zároveň, ale keď vás práca baví, tak to neriešite.

 

O čom si môžeš tento rok skutočne povedať, že sa ti po pracovnej stránke podarilo?

Podľa môjho názoru sa mi podarilo v klube posunúť k lepšiemu viacero vecí. Samozrejme pri niektorých z nich to nie je len o mne, ale je to o tímovej práci s ľuďmi v klube. Z môjho pohľadu je to o vedení a napredovaní klubu krok po kroku, a o drobnostiach, ktoré postupne vedú k viditeľnejším zmenám.

 

Ako oddychuješ? 

Najlepší relax pre mňa je v prírode, na rybách, kde dokážem s kamarátmi takzvane vypnúť od každodennej práce hlavou a s ľuďmi. Hovorí sa, že sme tichí blázni, ale ja tvrdím, že kto to nezažije, nepochopí. Stráviť noc pod hviezdami, na čerstvom vzduchu a byť zobudený zvukmi prírody, to je niečo čo vám odporúčam zažiť. Som rád, že ma dedo s otcom priviedli k rybolovu. 

 

Máš dni, kedy futbal ani len nechceš vidieť?

Istým spôsobom je futbal (šport) mojou súčasťou na dennej báze od mojich 6-7 rokov. Samozrejme sú dni kedy má človek iné aktivity ako tie športové, ale nie je to z dôvodu nejakej nechuti.

 

Keby si nebol generálnym manažérom, aká pozícia by ťa lákala?

V tejto chvíli si neviem predstaviť robiť niečo iné. Ak by to ale muselo byť, určite by to bolo niečo v oblasti športu, keďže v ňom vyrastám odmalička.

 

Pandémia nás zasiahla všetkých. Ako konkrétne zmenila život tebe?

Keď odhliadnem od tých zmien v pracovnej sfére, tak ho zmenila ako každému z nás. Skomplikovala cestovanie, čo ma mrzí, ale inak mi nič špeciálne nenapadá.

 

Keby si mohol do klubu priviesť akéhokoľvek futbalistu. Kto by to bol?

Zaujímavá otázka (smiech). Volil by som útočníka, a aby sme si ho mohli dovoliť, priviedol by som ako fanúšik Manchestru United Edinsona Cavaniho.

 

Fandíš Manchestru United. Ako hodnotíš dianie v tomto klube?

Odmalička som fanúšik The Red Devils, či sa darí viac, či menej. Škoda Oleho na trénerskej lavičke, ale zmena bola potrebná. Príchod nového trénera Rangnicka, aj keď pre mňa nie úplne známeho, hodnotím pozitívne a verím, že prinesie potrebné zmeny pre zlepšenie herného prejavu a samozrejme výsledkov. Návrat Cristiana bola veľká vec v minulom roku, na ktorú nesmiem zabudnúť.

 

Kde vidíš FOMAT Martin v intervale piatich rokov? 

Ten typ otázok nemám príliš v obľube. Odpoveď môže vychádzať z reálnej situácie alebo z pozitívneho prístupu, možno až priania kde by som chcel, aby klub za 5 rokov bol. V jednoduchosti a heslovite: II.liga mužov, I.liga žien, najvyššie mládežnícke súťaže, stabilné fungovanie klubu po finančnej a športovej stránke a na záver, ale v prvom rade, domáce zápasy všetkých kategórii Fomatu na futbalových ihriskách v Martine!

 

Čo by si poprial ľuďom do nového kalendárneho roka?

Všetkým našim deťom, hráčom a hráčkam, rodičom, trénerom, fanúšikom, partnerom, dobrovoľníkom a všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľajú na našej činnosti by som zaželal do nového kalendárneho roka hlavne veľa zdravia! Keď budeme zdraví, tak môžeme ísť naproti láske, šťastiu, úspechom či už v škole, športe alebo v práci.

 

Na záver by som sa vám všetkým rád poďakoval za podporu v roku 2021. Teším sa na spoluprácu, stretnutia, víťazstva, zážitky a nové skúsenosti, ktoré vďaka našej futbalovej komunite Fomatu spoločne zažijeme v roku 2022.

 

 

 

Text: Jakub Vaverka

Snímka: Igor Pĺž

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *