ROZHODNUTIE SFZ

  • 13. októbra 2020
  • Oznam
  • 428 Views

Usmernenie SFZ k mimoriadnym opatreniam

Správa zo dňa 12.10.2020 (www.futbalsfz.sk)

Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu COVID-19, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie v súlade s verejným zdravím a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutie:

Vzhľadom na účinnosť nariadenia vlády SR a Ústredného krízového štábu SR zo dňa 12. októbra 2020 o uzavretí internátov a stredných škôl, ktoré prechádzajú na dištančnú výučbu, pozastavuje (prerušuje) všetky súťaže mládeže, žien a dievčat riadené SFZ od dnešného dňa, to znamená 12. októbra 2020 vrátane a stretnutia sú odložené na neurčito. SFZ zároveň odporúča všetkým regionálnym a oblastným futbalovým zväzom uplatniť rovnaký postup pre súťaže, ktoré sú v ich kompetencii a pôsobnosti, 2. ligou sa bude zaoberať SFZ na utorkovom (13. 10.) zasadnutí.

Účinnosť a platnosť ďalších opatrení vlády SR a Ústredného krízového štábu SR vo vzťahu k seniorským súťažiam a ostatným športovým aktivitám (športové kempy, tréningový proces, turnaje, prípravné zápasy a pod.), nie je v dobe vydania tohto usmernenia oficiálne známa. SFZ po ich dôkladnej analýze vydá usmernenie týkajúce sa týchto opatrení hneď, ako to bude možné.

SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať. O svojich rozhodnutiach bude okamžite informovať prostredníctvom svojho webového sídla www.futbalsfz.sk a oficiálnych sociálnych sietí.

Zdroj: oficiálna stránka SFZ

 

Plánované zápasy dorastu U19/U17 – dohrávka 10. kola II. Ligy-Východ sa teda definitívne v plánovanom termíne rušia – odkladajú na neurčito.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *