Prípravný zápas FOMAT muži A

Bytča

 

VS.

msk-fomat-martin

16. Marec 2019 – 11:00 – pomocné ihrisko Bytča

MFK Bytča – MŠK FOMAT Martin

1:5 ( 0:3 )

 

Zostava:

1. Polčas: Hažer, Bielik ( 28. Repáň ), Chovanec, Cvik, Lacko, Garaj, Mlynár, Kračmer, Moďoroši, Boďa, Vajagič.

2. Polčas: Mitrovič, Mlynár, Stašík, Cvik, Lanko, Kračmer, Repáň, Jesenský, Rakičevič, Dinga, Vajagič.

Striedali:   

28´-  Repáň (Bielik)

Góly:

Vajagič 2, Kračmer, Boďa, Rakičevič

Komentár:

Namiesto avizovanému stretnutiu v Turčianskych Tepliciach (zrušené zo strany T. Teplíc) sme absolvovali generálku na pomocnom ihrisku s prírodnou trávou v Bytči. I keď zdiaľky sa zdal terén v dobrom stave, opak bol pravdou. Boli tam kaluže vody a ako prvý sa ,,vykúpal“ Bielik, ktorí neskôr pre zranenie kolena odstúpil. Ku cti našim hráčom slúži, že sa nenechali týmito okolnosťami vyrušiť a do stretnutia nastúpili s cieľom zmazať rozpačité dojmy z predošlých stretnutí. Od začiatku sme vo všetkých činnostiach dominovali a domáce mužstvo sme vlastne počas celého stretnutia držali od našej brány na dištanc.
Už v 9. minúte pripravil Moďoroši zľava šancu pre Boďu, ale ten v tutovke loptu netrafil. V 18. minúte opäť v šanci Boďa, ktorý si v 16-ke našiel výbornú pozíciu, ale hlavou poslal center Bielika tesne nad bránku.
Prvý úder pre domácich prišiel v 28. minúte, keď pri pravej postrannej čiare výborne zapracoval Vajagić. Poslal prízemný center pred bránku, kde bol faulovaný Mlynár a následnú penaltu s prehľadom premenil prvý menovaný 0:1.
Druhý gól nenechal na seba dlho čakať, keď v 34. minúte sme z rohového kopu zahrali nacvičený signál – Moďoroši namiesto centra zvolil prihrávku na hranicu pokutového územia. Tam čakal pripravený Kračmer a potvrdil svoju výbornú kopaciu techniku, keď pravačkou obtrel strelu o pravú tyč a nedal domácemu brankárovi šancu – 0:2.
Naďalej sme pokračovali v nátlakovej hre, z čoho rezultoval tretí gól v súperovej sieti. V 34. minúte sme predviedli skvelú akciu na jeden dotyk a Boďa nekompromisnou strelou zužitkoval ideálnu prihrávku Repáňa – 0:3.
Potom sa dostali k šanci aj domáci hráči, ale 2x skvele zasiahol Hažer a nedovolil im korigovať polčasove skóre.
Do druhého polčasu výborne naskočili všetci hráči a tak naša hra pokračovala v nastúpenom trende z prvého dejstva. Najprv v 59. minúte agilný Repáň výborne uvoľnil Rakičeviča, ale toho v čistej šanci vychytal domáci brankár. Vynahradil si to ale v 61. minúte: Stašík kolmicou našiel Jesenského, ten krížnym pasom našiel na opačnej strane Lanka a jeho adresný center Rakičevič už s prehľadom premenil 0:4.
Náš posledný gólový úspech prišiel v 65. minúte: Lacko vyhral tvrdý súboj pri autovej čiare, našiel „všadebola“ Jesenského, ktorý posadil presný center na hlavu Vajagiča a ten nezaváhal – 0:5.
V nasledujúcich minútach sa zdalo, že sme ubrali z plynu, ale dalo sa to pripísať čoraz blatistevšiemu terénu, ktorý našej technickej hre prestal svedčať. A tak sa v 68. minúte do sľubnej šance dostali aj domáci hráči, ale po rohu Mitrovič zlikvidoval nebezpečnú hlavičku. Potom mohol v 72.minúte zvýšiť skóre Dinga, ale hlavou poslal loptu z výbornej pozície tesne nad. Domáci sa predsa len dočkali v 79. minúte keď Kračmerova prihrávka uviazla v kaluži a peknou strelou dosiahli čestný úspech a uzavreli skóre zápasu na 1:5.
V posledných minútach už všetci hráči uzimení, mokrí, zablatení a aj vyčerpaní čakali na posledný hvizd a koniec stretnutia.
O týždeň, 24. marca 2019, naše mužstvo cestuje na prvé jarné ,,ostré“ ligové kolo do Kalinova. Tak prosíme fanúšikov – držte palce, aby sme sa vracali s nejakými bodíkmi.

Jozef Bučko
vedúci mužstva

FOMAT

 

VS.

Stráňavy

7. Marec 2019

MŠK FOMAT Martin – OŠK Baník Stráňavy

1:0 ( 0:0 )

 

Zostava:

Striedali:

Chýbali:

Góly: 88´- Moďoroši

Komentár:

FOMAT

 

VS.

Rosina

2. Marec 2019

MŠK FOMAT Martin – OŠK Rosina

5:3 ( 2:2 )

 

Zostava 1. polčas: Mitrovič, Bielik, Vajagič, Chovanec, Lacko, Garaj, Jesenský, Moďoroši, Chibueze, Boďa, Ďungel.

Zostava 2. polčas: Hažer, Palenčár, Cvik, Chovanec, Lacko, Kurica, Kračmer, Dinga, Repáň, Mlynár, Vajagič.

Striedali:   68´ – Rakičević

Chýbali:

Góly: Vajagič 2, Jesenský, Ďungel, Kračmer.

Komentár:

V ďalšom prípravnom stretnutí sme privítali účastníka 4. ligy OŠK Rosina. Nastúpili sme netradične s Vajagičom na poste stopéra a s krajným záložníkom Chibuezem, rodákom z Nigérie, toho času hráčom Poltára, ktorý je na týždňovej skúške. Úvod sme mali dobrý a už v 7. minúte pohrdol tutovkou Chibueze a poslal loptu tesne vedľa po centri Boďu z pravej strany. Ďalšia príležitosť na otvorenie skóre prišla v 10. minúte ale Moďoroši namieril penaltu len do brvna bránky hostí. Tí dali o sebe vedieť v 15. minúte, keď si na kolmicu cez stred našej obrany nabehol ich útočník, ale Mitrovič včasným vybehnutím situáciu zachránil. Dočkali sme sa v 24. minúte keď Boďa našiel v pokutovom území Jesenského a ten nezaváhal – 1:0. Aj v 34. minúte bol hlavným aktérom Boďa, pekne sa uvoľnil v 16-ke, ale v čistej šanci trafil len nohy brankára. Známe nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 38. minúte, keď hosťujúci útočník Liška sa z pozície ľavého krídla pohodlne dostal cez trojicu našich hráčov až do 16-ky a obstrelil Mitroviča – 1:1. Naši hráči túto výstrahu nebrali do úvahy a tak sa Liška ako cez kopirák pripomenul aj v 40. minúte, našiel dobre postaveného spoluhráča a hostia viedli – 1:2. Do prestávky sme ešte stihli polčasový výsledok korigovať – Chibueze vysunul po ľavej strane Jesenského, ktorého dravý prienik a spätnú prihrávku premenil Ďungel na vyrovnávajúci gól – 2:2.
Do druhého polčasu poslali tréneri na ihrisko takmer novú zostavu. Hneď v 47. min. mohol skórovať Vajagič, ale sám pred brankárom zaváhal a ten mu loptu poľahky zobral. O 10 min. neskôr pohrdol centrom Mlynára z pravej strany a nikým nekrytý poslal loptu len do náručia brankára Jurčenka. Ale v 60. minúte sme sa predsa len tešili, keď Kračmer vystihol rozohrávku hostí, vnikol do pokutového územia, nezištne prihral Vajagičovi a ten nás posunul do vedenia 3:2. O minútu neskôr bol už rozdiel dvojgólový – zľava pekne zbehol Lacko, poslal prihrávku na prednú žrď a Vajagič jemným tečom prekvapil Jurčenka v bránke – 4:2. V týchto minútach sme mali herne navrch a 2x mohol zvýšiť Mlynár – najprv si v 72. minúte zbehol za obranu hostí, ale v gólovej pozícii poslal loptu vedľa. O 2 minúty neskôr si výborne zasekol obrancu Rosiny, ľavačkou vystrelil, ale brankár Jurčenko využil svoje dlhé nohy a špičkou kopačky loptu vyrazil. V poslednej desaťminútovke sa 2x strelami zdiaľky prezentoval agilný Lacko – prvú mu brankár vyrazil, druhá išla tesne vedľa. Trest za nevyužité šance prišiel v 87.min., keď hostia využili zaváhanie Hažera pri rozohrávke a z uhla znížili – 4:3. Napokon sme sa ešte raz gólovo presadili, keď Dinga pekne ponúkol loptu Kračmerovi a ten s prehľadom uzavrel skóre stretnutia – 5:3.
Hoci výkonom mužstvo trénerov nepotešilo, našiel sa aj pozitívny moment. Do 2. polčasu nastúpil ďalší mladík z dorasteneckej liahne – Marek Kurica, ktorý svojim výkonom zaujal a potešil aj trénerov.
Ďalšie stretnutie by sa malo odohrať vo štvrtok 07.03.2019 o 18,00 hod. doma proti Stráňavám, prípadná zmena bude zverejnená na stránke.

Žilina

 

VS.

FOMAT

24. Február 2019

MŠK Žilina „B“ – MŠK FOMAT Martin

5:0 ( 2:0 )

 

Zostava: Hažer, Bielik, Ďungel, Chovanec, Lacko, Garaj, Boďa, Jesenský, Moďoroši, Mlynár, Vajagić.

Striedali: Mitrovič, Palenčár, Dinga, Kračmer, Repáň, Cvik, Rakičevič, Vavák.

Góly:

Komentár:

Po dvojtýždennej pauze sme nastúpili k ďalšiemu prípravnému stretnutiu, tentoraz v Žiline s tamojším ,,B“ mužstvom, účastníkom 2. ligy. Ten bol vystužený aj hráčmi ,,áčka“ – Gerebenitz, Moško, Pečovský, Vallo, Balaj – ktorí boli v nominácii aj deň predtým v stretnutí v Senici. Domáci začali aktívnejšie z čoho rezultovala už v 5. min strela z 30 m do brvna Hažerovej bránky. Gólu sa diváci dočkali v 10.min. keď Kurminowski využil nedorozumenie nášho brankára so stopérom na hranici 16-ky a otvoril skóre 1:0. Po tomto momente sme akoby striasli zo seba prílišný rešpekt pred súperom a hra sa vyrovnala, hralo sa viac medzi 16-kami bez vyložených šancí. V 28.min. sa prezentoval Lacko nebezpečnou strelou z diaľky tesne nad. Lenže domáci v 30. min ukázali svoje väčšie skúsenosti, keď nekrytý Balaj hlavou zužitkoval center z pravej strany po rýchlom brejku – 2:0. Napriek tomu sme mohli ísť do kabín na prestávku o niečo spokojnejší, ale to by musel Mlynár premeniť v 44. minúte tutovku, keď mu umne predĺžil medzi stopérov loptu Vajagič. Namiesto kľučky na vybiehajúceho brankára volil strelu a ten reflexívne zasiahol a udržal čisté konto.

Druhý polčas začal hneď čistou šancou domáceho Balaja, ale brankár Mitrovič včasným vybehnutím zachránil. Naďalej sa hra odvíjala v dobrom tempe, domáci boli trošku aktívnejší, ale aj naši hráči ukazovali svoje kvality a udržiavali súpera na dištanc. Veľkou mierou sa o to pričinil náš brankár Mitrovič, ktorý v 64.min a v 71. min vychytal v tutovkách domácich útočníkov. Následne sme mohli skóre znížiť Vajagičom, ale z brejku sa mu nepodarilo prelobovať brankára Petráša. V druhom polčase sme poslali postupne na ihrisko všetkých hráčov a aj to sa mohlo prejaviť v závere v poľavení v koncentrácii. V 83.minúte ešte Ďungel stihol odvrátiť na čiare, ale v priebehu posledných 5-tich minút sme postupne zásluhou Chríbika, Bernáta a Petráka 3x inkasovali, čím bol znegovaný celkový dobrý dojem z nášho výkonu.

Za zmienku stojí, že na stretnutí sa zúčastnili nielen hráči A-čka, ale aj tréner reprezentácie do 21 rokov p. Guľa, takisto aj prezident klubu p. Antošík a ďalší činovníci klubu. Aj to svedčí o tom, aká pozornosť sa venuje futbalu v Žiline.

Ďalšie prípravné stretnutie absolvujeme v sobotu 02.03.2019 o 10, 30 na UT v Martine s mužstvom Rosiny.

 

Jozef Bučko
vedúci mužstva

FOMAT

 

VS.

Bánová

9. Február 2019

MŠK FOMAT Martin – TJ Jednota Bánová

2:3 ( 0:3 )

 

Zostava: Mitrovič, Palenčár, Ďungel, Cvik, Lacko, Rakičevič, Garaj, Chovanec, Repáň, Dinga, Boďa.

Striedali: Hažer, Bielik, Jesenský, Vavák, Lanko.

Chýbali: Stašík, Vajagič, Mlynár, Moďoroši, Vojvoda, Černek, Jurášek, Ihnatišin.

Góly: 66´- Boďa, 79´- Ďungel.

Komentár:

V ďalšom prípravnom stretnutí sme privítali vedúce mužstvo 4.ligy Sever Bánovú a tá jednoznačne potvrdila svoju povesť a postavenie v tabuľke. Jej výkon neznižuje ani fakt, že naši nastúpili v silne improvizovanej zostave. Hostia výborne napádali po celom ihrisku, nedávali nám veľa priestoru a preto viazla kombinácia. Napriek tomu sme my mohli ísť do vedenia.

V 3. minúte si na prvú tyč nabehol Boďa, ale jeho strelu po centri Palenčára brankár hostí končekmi prstov vyrazil na roh. Tento moment výrazne ovplyvnil ďalší vývoj stretnutia a hostia začali preberať iniciatívu. V 16. minúte mohli ísť do vedenia, ale Jasenovský prestrelil vo vyloženej šanci. V 18. minúte najprv dva krát výborne zasiahol náš brankár Mitrovič a  Jasenovský zahodil tutovku. Do vedenia ale išli Bánovčania v 20. minúte, keď sa spoza 16-ky odhodlal k strele Lazar, lopta sa obtrela o Ďungela a skončila v sieti bezmocného Mitroviča 0:1.

Hostí gól povzbudil a v 23. minúte udreli znova, keď využili našu zlú rozohrávku a skúsený Mráz nezaváhal 0:2. Povzbudení hráči Bánovej  nás o 3. minúty potrestali znovu za netaktický faul pred 16-kou. Loptu si postavil opäť Mráz a ľavačkou ponad múr potvrdil pozíciu najlepšieho strelca 4.ligy 0:3. Hostia mohli svoj náskok zvýšiť ešte v 41. minúte, ale Jasenovský do tretice navlas rovnako strelou nad pohrdol tutovkou. Do 2.polčasu sme prestriedali, ale dlho sme sa nemohli dostať cez kompaktnú obranu Bánovej. Až v 64. minúte sa pekne v 16-ke uvoľnil Dinga, ale z výbornej pozície pálil nad. Od tohto okamihu začali hostia trošku strácať tempo, čo sme v 66. minúte gólovo využili – výborne zakombinovala dvojica Lanko – Bielik, k lopte sa dostal Boďa a vkresal iskričku nádeje 1:3. Potom sa vyznamenal Hažer, keď vychytal v čistej šanci Švikruhu. Znížiť na rozdiel gólu sme mohli v 73. minúte keď výborne potiahol loptu Boďa, v situácii dvaja na jedného našiel nabiehajúceho Garaja. Ten ale zoči-voči brankárovi v čistej šanci trafil len jeho nohy. Naďalej sme pokračovali v aktívnej hre a znížiť sa nám podarilo v 79. minúte, keď rohový kop Repáňa dotlači do siete Ďungel 2:3. Nakoniec sme mohli aj vyrovnať v 84. minúte, ale na prízemnú prihrávku z pravej strany nikto z našich nereagoval a lopta prešla bez povšimnutia až do autu. Ďalšie stretnutie je naplánované na sobotu 16.02. 2019 o 11:00 v Považskej Bystrici, ale či sa odohrá o tom budeme informovať na našej webovej stránke.

Jozef Bučko
vedúci mužstva

Kysucké nové Mesto

 

VS.

msk-fomat-martin

2. Február 2019

MŠK Kysucké Nové Mesto – MŠK FOMAT Martin

1:1 ( 1:0 )

 

Zostava: Kolena, Palenčár, Stašík, Chovanec, Lacko, Rakičevič, Garaj, Jesenský, Mlynár, Boďa, Vajagič.

Striedali: Mitrovič, Ďungel, Repáň, Kračmer, Moďoroši, Vavák.

Chýbali: Hažer, Ihnatišin – voľno; Vojvoda, Černek, Jurašek – zranení.

Góly: 13. min – Kubala, resp. 55. min – Boďa.

Komentár:

V sobotu sme odohrali ďalšie prípravné stretnutie, tentoraz na Kysuciach. Do stretnutia nastúpili aj traja noví hráči – brankári Kolena, Mitrovič a krajný záložník Rakičevič, ktorí prišli vo štvrtok na skúšku.
Stretnutie nás nezastihlo v najlepšej pohode, aj keď treba uviesť, že súper vychádzal z hlbokej defenzívy a nepúšťal sa s nami do otvoreného boja. Hoci sme boli počas celého polčasu aktívnejší, ako prvý zasahoval náš brankár Kolena, keď zlikvidoval tiahlu strelu k pravej tyči.
V 13. minúte prišla akcia domácich ako cez kopirák z predošlého súboja s Belou: namiesto nášho zakončenia z hranice 16-ky prišla strata lopty, domáci sa jednou dlhou prihrávkou dostali za stred našej obrany a Kubala s prehľadom otvoril skóre – 1:0.
Aj keď v ďalšom priebehu sme sa snažili o ofenzívu, viaceré sľubné akcie stroskotali na finálnej prihrávke. Naopak súper mohol z ojedinelej akcie zvýšiť skóre, ale brankár Kolena výborným zákrokom napravil naše zaváhanie v defenzíve. V priebehu polčasu sa zranili Palenčár ( striedal Ďungel ) a Stašík ( striedal Repáň ).
Do druhej polovice sme nastúpili nátlakovo, s vysokým pressingom a súpera sme 25 minút nepustili na našu polovicu. Z toho rezultovalo aj naše vyrovnanie, keď Garajov center našiel pred bránou Boďu a ten nezaváhal – 1:1. Napriek aktívnej hre sme sa ale do gólových príležitostí nedostávali. Strelami zdiaľky sa prezentovali Mlynár a Moďoroši.
V 67. minúte sa prvýkrát dostali k slovu aj domáci z brejku, ale najprv skvele zasiahol na hranici 16-ky brankár Mitrovič a následný lob smerujúci na bránu vyhlavičkoval Ďungel.
Od tohoto okamihu sa hra mierne vyrovnala, ale stále sme chceli zmeniť skóre v náš prospech. Podariť sa to mohlo v 75. minúte, keď volej Moďorošiho vyrazil domáci brankár a následný center poslal z gólovej pozície Boďa hlavou nad brvno. V závere sa dostali k slovu aj domáci, ale Mitrovič si efektne poradil s krížnou strelou, V poslednej minúte sme ešte nevyužili závar pred domácim brankárom a tak skóre ostalo nezmenené.
V sobotu 09.02. 2019 o 10:30 na UT v MT privítame mužstvo Bánovej.

Jozef Bučko
vedúci mužstva

msk-fomat-martin

 

VS.

Belá

26. Január 2019

MŠK FOMAT Martin – TJ Družstevník Belá-Dulice

10:1 ( 6:1 )

 

Zostava: Hažer, Palenčár, Stašík, Chovanec, Lacko, Vojvoda, Garaj, Mlynár, Moďoroši, Vajagič, Boďa.

Striedali: Jesenský, Vavák, Dinga, Bielik.

Chýbali: Ďungel, Černek, Jurášek, Ihnatišin, Lanko – zranenia; Repáň, Kračmer – U 19 proti Diviakom.

Góly: Vajagič 6, Vojvoda, Moďoroši, Boďa, Vavák.

Komentár:

Súboj s okresným rivalom hrajúcim 4. ligu vyznel jednoznačne v prospech MŠK FOMAT. Už v 2. minúte zacentroval sprava Vajagič, na prvú žrď si nabehol Vojvoda a otvoril skóre. Pokračovali sme naďalej v aktívnom presingu a v  8. minúte opäť z pravej strany prišiel center Mlynára. Pre zmenu si  tentoraz na zadnú tyč nabehol Moďoroši a zblízka hlavou zvýšil na 2:0.  Zdalo sa, že naďalej pôjde všetko hladko, ale opak sa stal pravdou. Najprv v 12. minúte pohrozil strelou po rohu z diaľky Mravec, ale Hažer spoľahlivo kryl. V 15. min. sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš. Debnár dostal dlhú loptu medzi našich stopérov a svoj nájazd s prehľadom premenil 2:1. Súper vycítil šancu a hra sa aj vinou našich nepresností na 15 minút vyrovnala. V 25. min sa prezentoval z priameho kopu z rohu 16-ky Moďoroši, ale brankár Halahija sa nedal prekvapiť. Potom ale začala úradovať dvojica Mlynár – Vajagič. Najprv Mlynár unikol po ľavej strane, obstrelil brankára hostí, a loptu smerujúcu do bránky pre istotu zblízka doklepol Vajagič – 3:1. V 35. min zahodil tutovku Vajagič, ale z následného rohu si to vynahradil a hlavou zvýšil na – 4:1. V 40. min opäť Vajagičov nahrávač Mlynár po Garajovom vysunutí zbehol zľava do voľného priestoru, presne našiel v 5-_ke Vajagiča a ten nezaváhal – 5:1. A v poslednej minúte si situáciu zopakovali – tentoraz Mlynár z pravej strany našiel v pokutovom území Vajagiča a ten z voleja uzatvoril skóre 1. polčasu na 6:1. V jeho priebehu nútene museli striedať Vojvoda (Jesenský) a Moďoroši (Vavák).

V druhom polčase vystriedal Lacka na ľavej strane obrany Bielik a dlho sme sa nevedeli strelecky presadiť. Z diaľky to skúšali postupne Bielik, Vavák aj Palenčar, ale vždy našli pripraveného Halahiju v bránke Belej. Potom ale prišla akcia našich hrotových útočníkov. Tentoraz sa ako nahrávač predstavil Vajagič a Boďa zblízka doklepol na 7:1. V 70. min. ho na ihrisku nahradil Dinga a po pár minútach sa predviedol dravým prienikom zľava do 16-ky, na jeho spätnú prihrávku si nabehol Vavák a z prvej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 8:1. V 80. min. ho ako cez kopirák napodobnil Bielik, na prvú tyč si nabehol Vajagič a pätičkou zužitkoval jeho prihrávku – 9:1.  Svoj strelecký koncert zavŕšil v 85. minúte, keď ho zásobil presným centrom sprava tentoraz Vavák a v páde hlavou uzatvoril skóre stretnutia 10:1.

Hráči napriek náročnej príprave a klzkému terénu hrali s chuťou, kolektívne, navzájom sa povzbudzoval a to sú pozitíva.

V sobotu 2.2. 2019 vycestujeme do Kysuckého Nového Mesta, kde o 10:00 odohráme ďalší prípravný zápas s domácim tímom.

Šuhaj Pavol
Hlavný tréner

msk-fomat-martin

 

VS.

Prievidza

19. Január 2019

MŠK FOMAT Martin – FC Baník Prievidza

3:0 ( 2:0 )

 

Zostava: Hažer, Palenčár, Ďungel, Stašík, Lacko, Garaj, Moďoroši, Chovanec, Lanko, Jesenský, Boďa.

Striedali: Kulich, Bielik, Repáň, Mlynár, Vojvoda.

Góly: 12.min – Boďa,  33.min – Boďa, 83min – Palenčár.

Komentár:

Druhý týždeň zimnej prípravy sme zavŕšili víkendovým zápasom na UT v Martine proti Prievidzi. V piatok znova nasnežilo, takže terén nebol ideálny. Podmienky však boli pre obidve mužstvá rovnaké a hlavne nám v januárovom období ide o kondičnú stránku, aby boli hráči vyťažení nielen tréningovo, ale aj zápasovo.

Od začiatku sme súpera vysoko napádali, z čoho sme si vytvorili aj dve šance, ale Boďa ich nepremenil. Tento hráč sa presadil v 12. minúte, keď peknú akciu Lacka s Garajom umiestnil do prázdnej brány. 1:0. V 33. minúte ideálny center Lanka medzi brankára a obranu hosti využil znova Maťo Boďa, keď predskočil brankára hostí na prvej tyči a zvýšil na 2:0. V druhom polčase nám viazla finálna fáza a preto sme na tretí gól čakali až do 83. minúty. Priamy kop Boďu, k odrazenej lopte sa dostal Palenčár a strelou z 25. metrov nedal šancu brankárovi – 3:0. Sme radi, že v hrubej zimnej príprave sme zvládli zápas výsledkovo, hoci to nie je v tejto fáze až tak dôležité. Ale po mentálnej stránke a v ďalšej fáze prípravy podstatné. Ďakujeme aj fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť a tešíme sa na nich ešte vo väčšom počte v ďalšom prípravnom zápase, ktorý odohráme v sobotu v derby proti Belá-Dulice.

 

Šuhaj Pavol
Hlavný tréner