PAVOL ŠUHAJ MIERI VYŠŠIE

  • 27. januára 2022
  • Oznam
  • 414 Views

Tréner mužov zvládol skúšky na kurz UEFA PRO licencie

 

Cieľavedomý a charizmatický tréner áčka FOMATu, Pavol Šuhaj, zvládol dôležitý krok na ceste k navýšeniu trénerskej licencie na UEFA PRO.

Pred štyrmi rokmi úspešne získal UEFA A licenciu a základom toho, aby sa mohol uchádzať o licenciu najvyššiu, bola minimálne trojročná prax v pozícii hlavného trénera v tretej lige a vyššej súťaži, prípadne by musel pôsobiť na pozícii trénera pri U19 v prvej lige.

Je dôležité stále sa posúvať aj po teoretickej stránke a som presvedčený, že toto je krok správnym smerom. S Martinom by som sa rád dostal do druhej ligy a tam už hlavný tréner potrebuje najvyššiu licenciu. To bol tiež jeden z dôvodov. Povedal Pavol Šuhaj pre MY.

Uchádzači o kurz najvyššej trénerskej licencie musia zvládnuť prijímacie skúšky, ktoré obsahujú vedomostný test. Po jeho úspešnom zvládnutí uchádzači postupujú do druhého kola, kde prebieha ústna skúška spojená s prezentáciou pred odbornou komisiou, v ktorej sedeli Zsolt Pakusza, manažér vzdelávania trénerov SFZ, ďalej Dušan Radolský, Ivan Galád, Ján Greguš starší a Oto Brunegraf. Mal som rešpekt a bola trošku aj tréma, no prípravu som nezanedbal a potešilo ma, že to prinieslo ovocie.

Štúdium najvyššej licencie trvá dva roky, je rozdelené na štyri polročné cykly a viacero blokov. Ten prvý by mal začať približne o mesiac.

Ešte budem musieť absolvovať stáž v slovenskom prvoligovom klube a následne tiež v zahraničnom klube, ktorý tiež pôsobí vo svojej krajine v najvyššej súťaži.

Spolu s našim trénerom si budú licenciu zvyšovať aj Ivan Belák – asistent trénera áčka MŠK Žilina, Roman Hudec – asistent trénera Serede, Daniel Valach – tréner U19 MŠK Žilina, a Jozef Jelšic – kouč slovenskej dievčenskej reprezentácie U19.

Z trénerov, ktorí v minulosti pôsobili alebo stále pôsobia v turci a aj na postoch trénerov v MŠK FOMAT Martin, majú najvyššiu trénerskú licenciu Jozef Šino, Peter Kurek a Vladimír Kuťka. Aktuálne majú za sebou časť štúdia na UEFA PRO licenciu aj Peter Struhár či Michal Hanek.

 

Zdroj textu: týždenník MY – Turčianske noviny

Foto: Igor Pĺž

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *