NOVÍ HRÁČI V „A“ MUŽSTVE

 • 3. augusta 2021
 • Action
 • 1070 Views

PETER JASENOVSKÝ

PREDSTAVENIE HRÁČA

 • Rok narodenia: 1992
 • Prvotný klub: OŠK Kamenná Poruba
 • Pôsobil v kluboch: OŠK Kamenná Poruba, TJ Jednota Bánová, MŠK Žilina, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, SpVgg Kaufbbeuren (DE)
 • Odohraných minút celkovo: 14802
 • Strelených gólov celkovo: 71

 

Peter Jasenovský je skúsený hráč, naposledy pôsobiaci v klube TJ Jednota Bánová (TIPOS III.Liga-Stred), ktorého oslovil tréner martinského „áčka“ a pred aktuálnou sezónou sa pripojil aj do kádra v prípravných stretnutiach. V sobotu si odbil ligovú premiéru aj v drese FOMAT-u, keď ako striedajúci hráč v 55. minúte vstúpil do diania v 1. kole tejto sezóny proti FK Rakytovce.

Pre Petra sme si dnes pripravili niekoľko otázok, na ktoré ochotne a rád odpovedal:

 

 • Patríš už k tým skúsenejším hráčom, zažil si niekoľko zaujímavých prestupov a ten posledný bol z Bánovej k nám do Martina. Kto ťa oslovil a prehovoril na tento prestup?

Oslovil ma pán tréner Šuhaj, s ktorým sa už dlhšie poznám. Jeho ponuka ma zaujala, hlavne predstavené ambície klubu, a aj z tohto dôvodu som zvolil zmenu po 3 a pól ročnom pôsobení v Bánovej. Odtiaľ sa mi odchádzalo ťažko, ostali mi tam kamaráti, ale chcel som skúsiť niečo futbalovo iné: prostredie, štýl tréningov, nový spoluhráči.

 • Ako ste si zatiaľ sadli s chalanmi v kabíne?

Ešte som tu síce krátko, myslím že 4 týždne, ale chlapcov postupne spoznávam a zatiaľ všetko funguje ako má. Niektorých som už poznal, ako Tibora Ďungela  alebo aj s Mirom Barčíkom sa poznám z môjho pôsobenia v Žiline. Oni mi trošku pomohli, najmä Tibor. Ostatných chalanov postupne spoznávam a myslím si že si s chlapcami budeme rozumieť ako na ihrisku tak aj mimo neho.

 • Ako si trávil „Futbalový Lockdown“?

Bolo to náročné obdobie. Na jednej strane v čase, keď sa zastavili aj súťaže, tak si človek aspoň vydýchol po toľkých zápasoch na jeseň. Napriek tomu som ten čas prežil aktívne, nedalo mi sedieť doma. Pracovne som mal Homeoffice, teda som doma dosť „vysedával“, ale snažil som sa často behávať, robil som Workout, alebo sme si u nás na dedine s kamarátmi potajme chodili zakopať na ihrisko. Teda aj vďaka tomu futbal u mňa nevymizol ani cez dlhotrvajúci Lockdown. Samozrejme že sa teším, že sme konečne späť v sezóne a dúfam, že táto sezóna sa nebude skracovať, že sa regulérne dohrá. Verím že sa sezóna ukončí vcelku, s dobrým pocitom, dobrými výsledkami. Aby sa náš futbal páčil aj ľuďom a aj my aby sme boli spokojní.

 • Máš ešte nejakú futbalovú métu, ktorú by si chcel dosiahnuť?

Pre mňa je dôležité, aby som sa cítil dobre, ostal zdravý a aby som pomáhal mužstvu, podával stabilné výkony tak aby ľudia mohli povedať „Je to skúsený hráč s profesionálnym prístupom, vidno že už má čo-to odohrané“. Je pre mňa dôležité pomáhať mužstvu, alebo pomáhať mladším chlapcom, ktorí by chceli ísť vyššie či už do 2.ligy alebo vyššie. Ja som 2. ligu zažil, ale to bol môj strop, ale určite sú tu chlapci, ktorí by sa tam tiež chceli posunúť. Budem sa snažiť im aj čo to poradiť, skúsiť im odovzdať skúsenosti, ktoré by ich mohli posunúť vyššie, či už po futbalovej alebo mentálnej stránke. Venujem sa aj trénerstvu, trénujem dorast u nás na dedine, teda s tým futbalom žijem a postupne zbieram skúsenosti aj na tomto poste.

 • Čo by si mohol odkázať mladým chalanom ak by im to malo pomôcť dosiahnuť svoj futbalový sen?

Myslím si, že táto doba je pre mladých futbalistov priaznivá, môžme to vidieť aj v slovenskej lige. Keď na sebe tvrdo pracujú, môžu sa vypracovať naozaj vysoko. Ale zároveň dodávam, aby nebrali futbal ako „všetko“. Viem že najmä hráči v mladom veku vravia „futbal je môj život“, avšak sú dôležité aj iné veci ako napríklad škola, alebo sa venovať či rozvíjať aj v iných oblastiach, pretože ľahko môže prísť zranenie či niečo podobné, a následne už futbal nebude môcť byť ich „chlebíkom“. Rád by som odkázal aj chlapcom, ktorí hrajú nižšie súťaže: dostať sa do vyššej mužskej ligy nie je podmienené hraním v akadémii alebo v ligovom doraste. Môj názor je taký, že aj z tretej, štvrtej či aj piatej ligy sa dá dostať aj do vyššej súťaže slovenského futbalu, kde už je hráč viac na „očiach“.

 

My pekne ďakujeme za rozhovor a zaujímavé slová. A samozrejme prajeme veľa úspechov v našom klube a najmä veľa zdravia.

SLEDUJTE NÁŠ WEB – už čoskoro: Predstavenie ďalšieho hráča, ktorý posilnil káder FOMATu pre aktuálnu sezónu!!!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *