NOVÍ HRÁČI V „A“ MUŽSTVE

 • 10. augusta 2021
 • Action
 • 562 Views

RICHARD ŠESTÁK

PREDSTAVENIE HRÁČA

 • Rok narodenia: 1997
 • Materský klub: FK Tatranská Lomnica
 • Pôsobil v kluboch: FK Tatranská Lomnica, MŠK Žilina, ŠK 1923 Gabčíkovo, OFK Dunajská Lužná, FK Vajnory, Lokomotíva Devínska nová Ves, ASK Marz (AUT), ASK Kleinneusiedl (AUT), FK Poprad.
 • Odohraných minút celkovo: 4945
 • Strelených gólov celkovo: 2

 

Richard je pomerne mladý hráč, ktorý však zbieral skúsenosti nie len na Slovensku, keď z podtatranskej obce absolvoval akadémiu MŠK Žilina a neskôr pôsobil v niekoľkých kluboch na západnom slovensku, ale aj v zahraničí. Angažmán v nižších súťažiach v Rakúsku však podľa jeho slov nebolo to „pravé orechové“ a tak v lete minulého roka prestúpil do FK Poprad, kde si zahral druhú najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž. Čo bolo ďalej sa dočítate v našom rozhovore. Ešte skôr však dodáme, že Richard sa už v drese FOMATu stihol predstaviť aj gólovo, a to v pohárovom stretnutí na ihrisku v Diviakoch. Svojim premiérovým gólom prinavrátil vedenie martinčanom a upravoval priebežné skóre na 2:1 pre hostí.

 

 • Najskôr taká otázka na teba, ktorú asi počúvaš často: Stano Šesták je len tvoj menovec, alebo?

Áno áno, je to len menovec. Každý sa ma to pýta, ale nie sme žiadna rodina.

 • Z Tatranskej Lomnice, kde si začínal s futbalom, si prešiel do MŠK Žilina. Ako si pamätáš tie časy v akadémii MŠK?

Povedal by som, že to bolo asi to najlepšie obdobie za celé moje doterajšie pôsobenie vo futbale. Žilina pracuje s mládežou, vychovávajú si svoje talenty a aj ich zapracovávajú do mužských kategórii. Aj celá akadémia MŠK je na veľmi vysokej úrovni. Tým pádom rozhodnutie prísť do Žiliny hodnotím ako veľmi dobrý krok v mojej kariére, a aj vďaka tomu som sa mohol odraziť ďalej aj do toho mužského futbalu. Trošku ma však mrzí, že keď som mal 17 rokov a mohol som hrávať ešte dorasteneckú súťaž, tak ma posunuli do „béčka“. Bolo to tak vtedy nastavené, niektorí tí mladí chalani sa posúvali o kategóriu vyššie… Neskôr ma poslali na hosťovanie do Senca a žiaľ sa mi už nepodarilo vrátiť naspäť. Ale na tieto roky v akadémii spomínam veľmi dobre.

 • Mal si neskôr niekoľko prestupov na západnom Slovensku a aj v Rakúsku. Prezradíš nám k tomu niečo viac?

Prišiel som do Dunajskej Lužnej, kde som popri futbale ešte aj študoval. No a neskôr som sa rozhodol, že skúsim aj zahraničie. Šiel som na dva roky do Rakúska, ale oslovili ma z Popradu, čo mi aj vyhovovalo. Povedal som si, že u nás budem o čosi viac na očiach, keďže v Rakúsku som hrával nižie súťaže v ktorých hráči nie sú až tak sledovaní. Tie súťaže boli síce kvalitné, ale neboli až tak sledované.

 • Do Martina si prišiel z už spomenutého Popradu, kto si ťa odsledoval a oslovil?

Musím povedať, že v Poprade som bol spokojný, všetko dobre fungovalo od začiatku. Neskôr sa veci zmenili, veď situácia v klube bola aj medializovaná. Ešte v zime ma oslovil pán tréner Šuhaj s tým, že by bol rád ak by som prišiel do kádra martinčanov už vtedy. Poznali sme sa z nášho spoločného pôsobenia v Žiline, kde som pod ním hrával. Ja som však mal v Poprade platnú zmluvu do konca sezóny. Nakoniec sme sa s trénerom dohodli na tom, že pokiaľ do konca sezóny nedostanem nejakú ešte lákavejšiu ponuku, tak rád do Martina prídem.

 • A nakoniec taká skôr fanúšikovská otázka. Komu si na tohtoročných majstrovstvách Európy fandil? Samozrejme okrem Slovenska.

Asi Taliansku, ktorému som fandil celý šampionát. Ale taký môj favorit od začiatku turnaja bolo Francúzsko.

 

 

Teda ako fanúšik Talianska sa mohol tešiť z titulu majstrov Európy, a my sa tešíme, že Richard posilnil práve rady v našom mužstve. Držíme palce.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *