NOVÍ HRÁČI V „A“ MUŽSTVE

 • 9. augusta 2021
 • Action
 • 934 Views

ADAM LÍŠKA

PREDSTAVENIE HRÁČA

 • Rok narodenia: 1998
 • Materský klub: FC AJAX Slimáčik MŠK
 • Pôsobil v kluboch: FC AJAX Slimáčik MŠK, FK Fotbal Třinec, OFK Teplička nad Váhom, MFK Frýdek-Místek, OŠK Rosina.
 • Odohraných minút celkovo: 6327
 • Strelených gólov celkovo: 32

 

Adam prestúpil do FOMATu z klubu OŠK Rosina, účastníka IV.Ligy, za ktorý v minulej sezóne nastrieľal 7 gólov. Zároveň pôsobí aj ako tréner po boku známeho bývalého futbalového reprezentanta Radoslava Zábavníka v Rosine. Tréner Šuhaj si tohto mladého perspektívneho útočníka povolal, aby posilnil aj útočné rady martinského FOMATu. Dnes už vieme, že na jeho prvý súťažný presný zásah v martinskom drese sme nečakali dlho. V druhom kole TIPOS III.Ligy Stred hlavou prekonal brankára klubu Tatran Oravské Veselé, a tento gól bol zároveň jediný v zápase, teda aj víťazný. Ku gólu mu samozrejme gratulujeme a zároveň veríme že ich ešte niekoľko v tejto sezóne pridá.

Pre Adama sme si takisto pripravili niekoľko otázok, a tu sú jeho odpovede:

 

 • Tvoje futbalové pôsobenie začalo v klube FC Ajax Slimáčik, môžeš nám tento klub predstaviť?

Bol to taký futbalový projekt, v ktorom hrávali iba mládežnícke družstvá, takpovediac mládežnícke „béčko“ Žiliny. Hralo tam veľa talentovaných hráčov, a veľa z nich sa dostalo napríklad aj na skúšky do Anglicka a Čiech. Niektorý sa dostali aj do klubov v českej republike, ako aj ja. Bolo to tak, že sme šli hrať priateľský zápas do Třinca, ktorý sme síce prehrali, ale vybrali si z nás myslím dvoch alebo troch, a tak som dostal príležitosť skúsiť to v Čechách. Bol to pre mňa taký odrazový mostík vo futbale. Páčilo sa mi, že sa tam hralo veľa zápasov, a dostával som veľa priestoru aj na ihrisku, čo bolo pre moju zápasovú prax skvelé. Chcel som hrávať a nie sedieť na lavičke.

 • V tvojej doterajšej futbalovej kariére si už zažil niekoľko prestupov, ako si už aj spomenul aj do Českej Republiky. Do FOMATu si prišiel z klubu OŠK Rosina kde si pôsobil od roku 2018. Kto ťa oslovil a ponúkol ti miesto v našom klube?

Ozval sa mi tréner Šuhaj, či by som to nechcel skúsiť. Doteraz som pod jeho vedením síce nepôsobil, aj keď som tretiu ligu už hrával. Tréner však má kontakty v Rosine, teda ma pozná. Prvý krát ma volal cez zimu v sezóne 2018, keď som prišiel do OŠK Rosina, ale vtedy som ešte nechcel odísť po pól roku od prestupu. Navyše som do OŠK prestúpil z Tepličky, s ktorou sme vtedy vypadli z tretej ligy. Bolo tam isté sklamanie a vtedy som nemal chuť hrať ďalej tretiu ligu. Bol som sklamaný aj s úrovňou a kvalitou tejto ligy, pamätám si aj na pár zápasov, ktoré sa riešili skrz rozhodcov a podobne – nerád by som to viac rozoberal. Bolo to vtedy vcelku nepríjemné.

 • Ako útočníkovi sa ti v Rosine vcelku darilo. FOMAT sa po odchode Maťa Boďu do Ružomberka máličko strelecky trápi, jeho góly chýbajú. Mal by si byť, resp. budeš v budúcnosti streleckým lídrom mužstva?

Ja dúfam že áno, budem rád keď budem môcť gólmi pomôcť celému mužstvu. Verím v to, že sa tak stane. Snažím sa dodržiavať správnu životosprávu, mám tak teraz nastavený svoj život, a dúfam že sa mi to vráti na ihrisku. Driem na tréningoch, chodím do práce, každý deň prichádzam večer domov, obetujem futbalu všetok voľný čas, a verím že z toho niečo bude. Verím si, ako nikdy predtým a aj v hlave to mám nastavené tak, aby to všetko do seba zapadlo. Samozrejme ale ide hlavne o to, aby sa darilo celému mužstvu, a pre prospech mužstva som pripravený odovzdať maximum, a to akýmkoľvek spôsobom – nielen gólmi ale aj asistenciami.

 • Ako ťa chalani v kabíne prijali?

Bolo to úplne v pohode, ani som tú zmenu nejak nevnímal. Bolo to také spontánne. Osobne nemám problém sa dostať do kolektívu, už som ich zopár vymenil. Či už v škole, v práci alebo v kluboch, kde som pôsobil. Dokážem sa aklimatizovať v podstate hneď, a myslím si že ma prijali v pohode, rozumieme si. Zas  napríklad Riša Dingu a Maťa Tomku poznám už dlhšie, a možno aj to mi trošku pomohlo. Cez nich som sa v podstate „zoznámil“ s každým. Chalani sú zatiaľ všetci v pohode, s nikým nemám najmenší problém a dúfam že ani nikto nemá problém so mnou :-D.

 • Máš nejaký doteraz nesplnený sen, ktorý by si chcel zažiť, prežiť?

Chcel by som si zahrať nejakú vyššiu súťaž, aspoň jeden zápas v druhej lige. Chcel by som si tak vyskúšať, ako na tom som. Prakticky od šiestich rokov hrávam futbal, a to by asi bola taká odmena za tie roky. Azda je to trošku skromné, ale zas možno ak by sa mi toto splnilo, možno by som sa od toho mohol odraziť ešte vyššie.

 • Trénuješ aj s Radom Zábavníkom, aký máte vzťah?

Stále pokračujem s Radom v tej spolupráci, trénujeme mládež v Rosine. Máme dobrý vzťah. Aj keď to teraz bude náročné. Mám prácu a teraz hrávam futbal tu v Martine, a aj ten súkromný život – teda to všetko skĺbiť bolo náročné. Záleží mi ale aj na Rosinskej mládeži, prajem si aby sa tiež mohla posunúť vyššie, a verím že teraz, keď opäť zbieram skúsenosti v III. lige, tieto budem môcť ďalej odovzdať aj mladým hráčom.

 

Adam, ďakujeme ti za odpovede na otázky, na ktoré si nebol pripravený, ale zvládol si to. Tak veríme, že tak isto v pohode zvládneš aj svoj nabitý každodenný program a vitaj v Martine.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *