Nové posily do Áčka – CVIK Daniel

 

 

Dnes sme vyspovedali ďalšieho navrátilca do Martinského klubu FOMAT, 21. ročného Daniela Cvika, ktorý ako talentovaný dorastenec z FOMATu prestúpil na hosťovanie do Dukly Banská Bystrica. Zaujímavosťou je, že sa s klubom FK Dukla Banská Bystrica, ako víťazom I. ligy mladšieho dorastu, zúčastnil Česko-Slovenského pohára 2014 pre hráčov do 17 rokov. Tu si zmerali sily s klubom FC Viktoria Plzeň. Po výsledku 2:2 pohár po penaltovom rostrele získal klub z ČR.

V sezóne 2017/2018 chcel Daniel vyskúšať zahraničný angažmán, a teda na rok zakotvil v Anglickom meste Derby, kde nastupoval v miestnom klube Mickleover Sport F.C.

V lete 2018 sa vrátil do Banskej Bystrice, no vážne sa zranil a tak začiatok tejto sezóny strávil mimo ihriska. V zimnej príprave sa už chcel zapojiť do tréningového procesu, a keďže je martinčan, prvé tréningy absolvoval s našim Áčkom. Napriek doznievajúcemu zraneniu si ho tréner Šuhaj všimol a náš klub prejavil o Daniela záujem.

Prvý ostrý štart za Áčko absolvoval v príprave proti Bánovej, a v nedeľu 24. marca nastúpil v základnej zostave MŠK FOMAT Martin v ligovom zápase proti Kalinovu.

Pri rozhovore s Danielom pôsobil uvoľnene a s dobrou náladou odpovedal na všetky otázky. Niet sa čo čudovať, veď napriek tomu, že pôsobil niekoľko rokov mimo Martina, cíti sa tu stále doma.

 

  • Takže Daniel, ako sa cítiš naspäť vo FOMATe? Ako si rozumieš s hráčmi a s trénerom?

S väčšinou hráčmi sa poznám už z minulosti, teda si rozumieme – sme na jednej vlnovej dĺžke. Tréner Šuhaj je profesionál, je vidno že má obrovské skúsenosti aj ako hráč a aj ako tréner. Všetko čo robí na tréningu alebo v zápasoch, má skvelo pripravené.

  • Aký bol dôvod tvojho futbalového návratu do Martina?

Verím myšlienke futbalového rastu Martinského klubu FOMAT. Napriek tomu že som hrával v iných kluboch, dianie v Martine som sledoval. Vidím, že ľudia vo FOMATe robia všetko preto, aby úroveň futbalu v tomto meste išla hore. Verím tomu, že projekt nového športového areálu v Martine bude čoskoro dotiahnutý dokonca. A verím aj tomu, že sa v Martine bude hrávať vyššia súťaž ako dnes. Tam predsa Martinský futbal patrí. A ja chcem k týmto úspechom dopomôcť.

  • Kde sa vidíš tak za päť rokov?

No, keďže milujem futbal, mojim snom je hrať prvú ligu. Myslím si, že hráč, či športovec, by si mal vždy dávať len tie najvyššie ciele, inak len ťažko môže svoje sny zmeniť na realitu.

  • Čomu sa momentálne okrem futbalu venuješ?

Premýšľam o štúdiu na vysokej škole so športovým zameraním. Určite si chcem zvyšovať trénerskú licenciu. Momentálne mám UEFA Grassroots C. Pripojil som sa k trénovaniu žiačok FOMATu, kde sa chcem priučiť od skúseného trénera Peržeľa.

  • Ďakujem ti, že si si našiel pár minút pre nás, aby sme ťa ako hráča a aj ako človeka predstavili fanúšikom FOMATu. Prajem ti len to najlepšie.

Ja ďakujem za pozvanie a za rozhovor.

 

 

Pevne veríme že Daniel prinesie do FOMATu nový náboj a tak ako sám povedal, dopomôže FOMATu „vyrásť“. My mu prajeme veľa úspechov, športových aj v súkromí, a aby sa mu zranenia zďaleka vyhýbali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *