NOVÁ IDENTITA

  • 6. augusta 2022
  • Oznam
  • 765 Views

Nová liga, nové dresy, nové logo

 

F ako futbal, F ako FOMAT!
Futbal priniesol v dávnej minulosti mestu Martin mnoho emócií, vášne, hrdosti a spolupatričnosti. Ako jedno z najväčších miest na Slovensku sa pýšime futbalovou tradíciou siahajúcou až do roku 1912. Tento rok je preto symbolický a definovanie si identity klubu a nového loga bolo pre nás jednou z priorít. Doterajšie logo klubu dlhodobo nespĺňalo nielen historickú hodnotu, ale ani dizajn a potreby moderného klubu s ambíciami vzostupu. Pri plánoch na zmenu sme museli nájsť vhodný čas a prevedenie, aby logo a celá identita reprezentovala martinský futbal na dlhú dobu.

 

 

 

Prečo prišiel vhodný čas práve teraz? Tento rok si pripomíname 110 rokov futbalu v Martine a je veľmi reálny aj návrat futbalu do Martina. Výstavba nového areálu Športpark Pltníky a tréningového areálu priniesla vhodný čas na premenu tváre nášho klubu. Už v mesiaci september by mali martinskí futbalisti vybehnúť na majstrovské zápasy na ihrisku v Martine. Identita a nové logo sú spojené s novým začiatkom. Klubové farby? S rešpektom ku tradíciám, ostávame modro-bieli a teda hlavnými farbami klubu je modrá a biela farba. Alternatívnou farbou je tyrkysová, ktorá vhodne a moderne dopĺňa celú identitu klubu. Zlatou farbou sme sa inšpirovali z bývalej vlajky mesta Martin, kde bol touto farbou znázornený Sv. Martin na bielom koni. V určitých prípadoch budeme v rámci dizajnu využívať aj čiernu farbu, ktorá vyvoláva rešpekt a profesionalitu.

 

Prečo práve “F”? Históriu futbalu v Martine spája určitá línia. Práca klubov na seba dlhodobo nadväzovala. Staré kluby tvorili základy a podhubie pre aj rodiaci sa projekt FOMAT Martin.
Hľadali sme moderný symbol reprezentujúci naše mesto. Logo ako písmeno “F” prepája nielen históriu, ale aj ľudí, ktorí náš klub reprezentujú. FOMAT je vyše 25 – ročná značka, ktorá doma a v zahraničí reprezentuje mesto Martin a región Turca. Chceme byť silnou a úspešnou lokálnou značkou, ktorá spája futbalistov a fanúšikov z celého Turca. Najsilnejším a signifikantným menovateľom je preto prvé písmeno názvu klubu FOMAT Martin, a to ako znak F.

 

A prečo #jednosrdce? Pretože srdcom tohto klubu ste práve vy, fanúšikovia, spolu s ktorými tvoríme jeden celok #fomat .

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *