• 10. novembra 2021
  • Action
  • 287 Views

Kvalifikačný zápas na ME WU17

Po prípravných zápasoch reprezentácie dievčat kategórie WU17 reprezentantky Slovenska odohrali 8. novembra v NTC Poprad už aj kvalifikačný zápas na ME kategórie WU17. Ich súperom boli rovesníčky z Faerských Ostrovov. V 83. minúte vystriedal tréner Jozef Jelšic Zuzanu Nárožnú, a namiesto nej vbehla do zápasu naša Nikola Pajúnková. Z tejto skutočnosti sa všetci tešíme. Slovenské dievčatá tento zápas zvládli, keď troma gólmi v druhom polčase s prehľadom zvíťazili 3:0.

V novom systéme kvalifikácie sa hrá v dvoch fázach. V aktuálnej 1. fáze kvalifikácie, v „Lige B“ sú okrem družstiev Slovenska a Faerských Ostrovoch, aj reprezentantky z Izraela. Zápasy tejto trojčlennej skupiny sa odohrajú u nás na Slovensku v NTC Poprad, teda máme výhodu domáceho prostredia. Navyše hygienici povolili stovku divákov, čo môže byť pre postup do druhej fázy „plus“.

Plán zápasov skupiny:

11. novembra 2021 (17:00):

Faerské ostrovy WU17   –   Izrael WU17

14. novembra 2021 (17.00):

Slovensko WU17   –   Izrael WU17 (naživo na Futbalnet TV)

Držme našej Nikole palce! Veríme, že ju pán tréner v zápase proti Izraelu nominuje do základnej zostavy, a najmä, že dievčatá druhý zápas v skupine zvládnu a zaslúžene postúpia ďalej.