NIKOLA PAJUNKOVÁ

Rozhovor s reprezentantkou Slovenska – WU15

 

Hráčke nášho klubu sa podarilo prebojovať na métu, ktorú by chcel dosiahnuť azda každý športovec – dostať sa do reprezentácie svojej krajiny. Nečudo, veď meno útočníčky klubu MŠK FOMAT Martin je vidno po takmer každom zápase v kolónke „strelci gólov“. Nikola sa pred pár dňami zúčastnila kontrolného zrazu WU15 v Poprade, kde pod vedením trénera Petra Janušku spolu s 22. spoluhráčkami strávili niekoľko dní, ktoré zavŕšili zápasom proti družstvu WU19 Tatran Prešov.

Klubový tréner našej útočníčky ju okamžite po návrate vyspovedal otázkami najmä o jej dojmoch z reprezentačného kontrolného zrazu WU15:

 

1. Si reprezentantkou Slovenska vo futbale v kategórii WU15. Aký je to pocit?

Tie pocity sú všelijaké, také zmiešané. Ale predovšetkým tie dobré, a asi si ešte stále neuvedomujem, že som sa dostala do reprezentácie Slovenska vo futbale WU15.

2. Tento týždeň si absolvovala kontrolný zraz reprezentácie Slovenska. Ako tam bolo?

Bolo tam strašne super a boli sme veľmi dobrý kolektív. Na to, že sme sa poznali iba pár dní, tak sme si celkom rozumeli.

3. Čo ste robili?

Trénovali rôzne cvičenia zamerané na defenzívu a ofenzívu so strelou na bránu, robili sme aj prihrávkové cvičenia. Nacvičovali sme si ako máme byť postavené, keď kopú súperi rohové kopy a keď ich kopeme my.

4. Hrali ste aj zápas? Ak áno, tak proti komu?

Áno, hrali. Proti Prešovu WU19 a hrali sme v celku dobre na to, ako krátko sme spolu trénovali. Zápas skončil 3:2 pre Prešov.

5. Kde si začínala s futbalom?

Klub, v ktorom  som s futbalom začala bol TJ družstevník Dražkovce.

6. Čo bolo ďalej? Ako si sa dostala až do „repre“?

Fúú. Tak to ani ja moc neviem… Ale viem, že som to zo začiatku brala iba ako niečo, čo idem len tak skúsiť a zistila som, že ma futbal baví. Časom som si povedala, že sa tomu chcem venovať aj v budúcnosti, tak som začala trénovať popri tréningoch aj doma. A aj vďaka tomu som sa viac zlepšovala… teda aspoň myslím, že asi tak nejak som sa tam dostala.

7. Myslela si si niekedy, že sa staneš reprezentantkou?

Nikdy som si to nemyslela, ale tvrdo som na sebe makala aby som bola lepšia a robila som, a stále aj robím všetko pre to, aby som sa dostala futbalom čo najďalej. Ale najmä ďakujem svojmu trénerovi (Peter Peržeľ), lebo on ma zavolal hrať do Martina za baby, a on mi navrhol, aby som trénovala aj za chalanov. Všetko za mňa stále riešil, či niečo osobné, čo sa týka mňa, alebo aj v škole. Takže veľký podiel má na tom aj on.

8. Aký je tvoj futbalový sen?

Stať sa profesionálnou futbalistkou.

9. Čo by si odkázala či poradila dievčatám, ktoré začínajú s futbalom?

Že ak ich futbal baví, nech sa mu venujú a stále makajú naplno, a nikdy sa nevzdávajú, lebo nikdy nič nepríde len tak. Vždy musíš tomu niečo obetovať, niečo pre to urobiť, aby si dosiahol to čo chceš.

10. Aký najkrajší zážitok máš z futbalu?

Asi keď sme boli s babami na majstrovstvách Slovenska vo futbale za školy, a prebojovali sme sa až do finále.

 

My ďakujeme Nikole a jej trénerovi za poskytnutý rozhovor, a Nike prajeme veľa úspechov v živote a vo futbale. A samozrejme gratulujeme k jej úspechu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *